Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

Reply
 
Thread Tools
Old 07-03-12, 08:43   #1
darianbmw

Stage 5
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 336
Default probleme bmw e46 tremurat motor

un e46 320d la relanti tremura motorul foarte tare se simte si la interior ....am schimbat tampoanele la motor ,, si am schimbat si racordu flexibil de la toba ,,,, nu mai stiu ce sai fac sa numai tremure ,,,, ma ajuta cineva,,,,,,,
darianbmw is offline   Reply With Quote
Old 01-05-12, 12:51   #2
GelucuGti

Stage 2
 
GelucuGti's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 31
Default Re: probleme bmw e46 tremurat motor

[QUOTE=darianbmw;4918645]un e46 320d la relanti tremura motorul foarte tare se simte si la interior ....am schimbat tampoanele la motor ,, si am schimbat si racordu flexibil de la toba ,,,, nu mai stiu ce sai fac sa numai tremure ,,,, ma ajuta cineva,,,,,,,[/QUOTE

fugi la un service auto de bmw-uri si le explici toata problema si vezi ce zic
GelucuGti is offline   Reply With Quote
Old 07-05-12, 11:08   #3
rdy4ever

Stage 5
 
rdy4ever's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 1,287
Default Re: probleme bmw e46 tremurat motor

[QUOTE=GelucuGti;5005036]
Quote:
Originally Posted by darianbmw View Post
un e46 320d la relanti tremura motorul foarte tare se simte si la interior ....am schimbat tampoanele la motor ,, si am schimbat si racordu flexibil de la toba ,,,, nu mai stiu ce sai fac sa numai tremure ,,,, ma ajuta cineva,,,,,,,[/QUOTE

fugi la un service auto de bmw-uri si le explici toata problema si vezi ce zic
Daca vroia sa faca asta, crezi ca mai posta pe forum?

On: sunt mai multe cauze care pot provoca acest tremur, poate fi debitmetrul, regulatorul de relanti murdar, cotul de cauciuc de dupa debitmetru sa nu aiba vreo crapatura, masa dintre motor si caroserie sa nu fie depreciata, unul din senzorii de managment al motorului... cauze sun multe... trebuiesc luate pe rand
rdy4ever is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -