Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

Reply
 
Thread Tools
Old 02-04-11, 02:08   #1
mistreku

Stage 5
 
mistreku's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,239
Default Un click pt un M3 twin turbo

Salut, pe scurt, citeam povestea unui baiat din Luxemburg si masina lui, un M3 E36 GT Twin turbo. Masina a primit o gramada de imbunatatiri, dar se pare ca ceva a mers prost la partea de tuning (software).

Aici e un clip cu masina, cand inca mergea: https://www.youtube.com/watch?v=46bBtdtWo24

Iar aici gasiti o descriere mai completa a tuturor modificarilor aduse masinii si evolutia proiectului de-a lungul timpului. Daca aveti timp si chef s-o cititi, e interesanta. ( http://www.bimmerforums.co.uk/forum/...-turbo-t78119/ ).

Oricum, pe scurt, dupa ce s-a ales praful de motor (in momentul asta pare ca de vina ar fi tunerul, care nu a setat corespunzator ECU), omul incearca sa-si refaca masina. Asta implica niste bani de care momentan nu dispune.

Planul este sa stranga cat mai multe "like"-uri pe pagina de facebook, iar in baza notorietatii deja existente a masinii plus a celei de pe facebook, sa incerce sa obtina niste sponsorizari de la firmele producatoare de piese aftermaket, interesate de o eventuala reclama pe masina (un parasolar, stickere etc).

Pagina este aici: http://www.face book.com/pages/BMW-E36-M3-GT-Twin-Turbo-aka-HULK/120153618061202. Daca aveti timp si chef, dati un "like". Cine stie, poate reuseste. (N-am reusit sa pun link-ul dintr-o bucata, se pare ca facebook e cenzurat.)

M-am gandit ca 4Tuning ar fi un loc bun pt a-i sustine planul, fiindca pana la urma, toti suntem pasionati de masini aici si cred ca toti stim cum e (fie din auzite, sau de pe thread-uri, fie din propria experienta), si daca nu stim, ne putem inchipui, sa iti bagi toti banii in masina si sa o vezi praf (motorul) tocmai la final.

Bafta si cai multi (sanatosi)!
__________________
From WTF to DIY to OMG

Last edited by mistreku; 02-04-11 at 02:11.
mistreku is offline   Reply With Quote
Old 10-04-11, 13:54   #2
Ghostyz0r

Stage 5
 
Ghostyz0r's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 397
Default Re: Un click pt un M3 twin turbo

done merita cel putin un like..
Ghostyz0r is offline   Reply With Quote
Old 10-04-11, 14:01   #3
plictisit

Stage 5
 
plictisit's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5,135
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Inferno Motorsport]
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: Un click pt un M3 twin turbo

liked si urmeaza sa citesc topicul
plictisit is offline   Reply With Quote
Old 12-04-11, 22:47   #4
ZaXXaZ

Stage 4
 
ZaXXaZ's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 255
Default Re: Un click pt un M3 twin turbo

me 3...CliCkeD
ZaXXaZ is offline   Reply With Quote
Old 12-04-11, 23:45   #5
Andr3ii

Stage 5
 
Andr3ii's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 719
Default Re: Un click pt un M3 twin turbo

un Like si de la mine pt ca merita!
Andr3ii is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -