Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 27-06-12, 20:50   #1
buldogu

Stage 5
 
buldogu's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 422
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[2 Roti]
[BMW]
Default PROBLEMA LONJERON AJUTOR!

Va salut, va rog imi puteti spune unde pot sa merg si eu in bucuresti sa imi trag lonjeronul undeva pe calculator? am inteles ca exista asa ceva si se poate...chestia e ca la mine e strambat milimetric...adica nu se vede cu ochiul liber decat daca te uiti atent si unde trebuie. chestia e ca ma trage de volan in dreapta in mers si e foarte nasol...roata din dreapta sta foarte aiurea...adica cand e virata maxim in dreapta imi loveste de contraaripa...atinge rau acolo...si nici n-am aparatoarea pusa...sta si faru stramb...nici aripa nu pot s-o asez ca lumea...nimic nu mai cade bine....asa ca va rog aveti idee unde pot sa il indrept bine de tot undeva? ca e pacat...masina merge prea bine...mi-ar parea rau sa fac recarosare doar pentru atat.
Va multumesc!
__________________
buldogu is offline   Reply With Quote
Old 29-06-12, 16:51   #2
OdorogLGV

Stage 5
 
OdorogLGV's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 587
Default Re: PROBLEMA LONJERON AJUTOR!

salut.la service glucoza stiam ca faceau baietii asa ceva.e cel din zona barbu vacarescu.acum vreo 3-4ani mi-au reparat mie o masina,aceeasi problema,nu bmw,dar au scos-o tipla.poti incerca.
OdorogLGV is offline   Reply With Quote
Old 01-07-12, 15:42   #3
buldogu

Stage 5
 
buldogu's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 422
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: PROBLEMA LONJERON AJUTOR!

Quote:
Originally Posted by OdorogLGV View Post
salut.la service glucoza stiam ca faceau baietii asa ceva.e cel din zona barbu vacarescu.acum vreo 3-4ani mi-au reparat mie o masina,aceeasi problema,nu bmw,dar au scos-o tipla.poti incerca.
salut...wow mersi mult...primul raspuns exact care il primesc...am gasit si service-ul! maine direct acolo ma indrept
buldogu is offline   Reply With Quote
Old 03-07-12, 18:00   #4
buldogu

Stage 5
 
buldogu's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 422
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: PROBLEMA LONJERON AJUTOR!

marele service de la ad garage, auto belucci, care isi fac reclama peste tot ca-s cei mai buni si ca-ti dau masina la schimb cat iti tin masina la reparat(mereu masinile sunt stricate si te duci tot pe jos acasa), cu camere live in service sa-ti vezi masina de acasa...pe mine m-au dat pe spate...la modul urat vreau sa zic. ajung acolo, incerc sa explic cuiva ce am la masina, cum ca as avea lonjeronul stram foarte putin, incercam sa il duc catre masina sa vada despre ce e vorba...imi apare un tigan, ca altfel nu-l pot numi, care imi pune verde=n fata ca toata treaba ma costa 16 milioane...adica 1600 lei....fara sa se uite la masina repet. apoi incerc din nou sa ii explic, bai tata nu e asa...din cauza ca lonjeronul din dreapta a fost stramb si eu am mers asa cu masina, basculele mele-s e praf..poate trebuiesc inlocuite...pivoti, bucsi, bielete tot...sunt praf!!! roata din dreapta e foaarteee deplasata fata de pozitia ei normala...apoi aripile, grila cu nari, faruri, capota, bara, nimic nu mai cade la linie...tot botul e stramb...totusi nu vreti sa veniti pana afara sa vedeti masina? poate sa mergeti putin cu ea sa vedeti cum reactioneaza...la ce ma refer cand zic ca ma trage rau de tot in dreapta... la care imi da replica "imi cam dau seama despre ce e vorba, e ok..deci 1600-1700 lei te costa in total"...ma uimesc un pic si il intreb pe un ton un pic ironic: ok si imi puneti totul la loc? aripi, bara, faruri, capota etc, mi le puneti la linie da? indreptati tot botul...sau in banii astia intra doar indreptatul lonjeronului pur si simplu?? la care tiganu "mmm...pai da..nu? daca vrei si asta, da se rezolva...deci da indreptam tot..."
deci vreau sa zic ca nu stia nimic de capu lui!!!! japca pe fata!!! mai cerea si 50-60 la suta avans din totalul de suma...deci totusi..nici chiar asa.

si ca sa termin, multumesc pentru idee colegului de mai sus, cu glucoza...m-a dus totul la 1000 lei...indreptat lonjeron, indreptat tot botul, schimbat bascule(basculele aduse de mine bineinteles). oameni super ok, ascultatori, foarte profesionisti...mi-au facut masina sa arate cu nu imi imaginam ca o s-o mai vad vreodata
bafta si aveti grija cu serviceurile mari si tari...e a doua oara cand mi se intampla japca pe fata...ma rog, pe cale sa mi se intample, ca nu am intrat in plasa din fericire.
buldogu is offline   Reply With Quote
Old 03-07-12, 19:55   #5
OdorogLGV

Stage 5
 
OdorogLGV's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 587
Default Re: PROBLEMA LONJERON AJUTOR!

inseamna ca au ramas la fel,ca acu ceva vreme!bravo lor!de aia exista de atatia ani!ms bucur ca ti-am fost de ajutor!bafta
OdorogLGV is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -