Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 14-09-09, 15:54   #1
LordCaddy

Stage 5
 
LordCaddy's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 561
Default probleme faruri e36

mi`am luat niste faruri hella(smoked) pe un e36 sedane...problema e urmatoarea:cum le pot alinia,imi stau amandoua mai inafara decat capota cu o grosime de deget(partea dinspre semnalizare)...precizez ca farurile originale au stat toate "la linie"...


Inca ceva...trapa electrica de la un timp nu mai imi merge,mi se aprinde becul din buton,apas butonul si se stinge...nu face nici o miscare...
__________________
LordCaddy is offline   Reply With Quote
Old 15-09-09, 22:08   #2
LordCaddy

Stage 5
 
LordCaddy's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 561
Default Re: probleme faruri e36

UP UP!!!
LordCaddy is offline   Reply With Quote
Old 18-09-09, 10:56   #3
LordCaddy

Stage 5
 
LordCaddy's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 561
Default Re: probleme faruri e36

UP!!!
LordCaddy is offline   Reply With Quote
Old 22-09-09, 09:29   #4
LordCaddy

Stage 5
 
LordCaddy's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 561
Default Re: probleme faruri e36

UP!
LordCaddy is offline   Reply With Quote
Old 07-10-09, 18:07   #5
Darkside_89
BMW Driver

Stage 5
 
Darkside_89's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 954
Member of:
[BMW]
Default Re: probleme faruri e36

le reglezi pur si simplu su o cheie de 19 parca si una de 8 tinand contra,e foarte usor,uitate atent si ai sa vezi k se pot regla manual cum tiam zis
Darkside_89 is offline   Reply With Quote
Old 07-10-09, 21:12   #6
LordCaddy

Stage 5
 
LordCaddy's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 561
Default Re: probleme faruri e36

Quote:
Originally Posted by BMMWe36 View Post
le reglezi pur si simplu su o cheie de 19 parca si una de 8 tinand contra,e foarte usor,uitate atent si ai sa vezi k se pot regla manual cum tiam zis
ms!
LordCaddy is offline   Reply With Quote
Old 07-11-09, 01:16   #7
barraqudha

Stage 2
 
barraqudha's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 48
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: probleme faruri e36

in acest context, la schimbarea farurilor, recomandatzi cele originale de la BMW? sau unele de pe net la sa zicem un 170 de euro setul....hella smoked sunt ceva mai scumpe sau? cat ai dat pe ele ?
barraqudha is offline   Reply With Quote
Old 07-11-09, 12:14   #8
LordCaddy

Stage 5
 
LordCaddy's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 561
Default Re: probleme faruri e36

Quote:
Originally Posted by barraqudha View Post
in acest context, la schimbarea farurilor, recomandatzi cele originale de la BMW? sau unele de pe net la sa zicem un 170 de euro setul....hella smoked sunt ceva mai scumpe sau? cat ai dat pe ele ?
600 euro/percehe...vin cu xenon.
LordCaddy is offline   Reply With Quote
Old 07-11-09, 14:31   #9
sprinter
BMW Driver

Stage 5
 
sprinter's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 3,841
Member of:
[BMW]
Default Re: probleme faruri e36

Poti sa pui te rog o poza cu farurile? ca sunt curios cum arata ... cat despre trapa acolo e posibil sa ai un scurt, sau contacte imperfecte... chinuiete sa desfaci butonul de acolo si sa cureti un pic zona ..
__________________

BMW Motorsport

Tractiunea spate e la fel de periculoasa pe cat de prost, ingamfat si dornic de afirmare este soferul...
sprinter is offline   Reply With Quote
Old 28-10-13, 21:05   #10
crisu_mix

Stock
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 4
Unhappy Re: probleme faruri e36

Quote:
Originally Posted by sprinter View Post
Poti sa pui te rog o poza cu farurile? ca sunt curios cum arata ... cat despre trapa acolo e posibil sa ai un scurt, sau contacte imperfecte... chinuiete sa desfaci butonul de acolo si sa cureti un pic zona ..
salut . imi cer scuze ca va deranjez. dar am si eu o intrebare . cum pot demonta un far ??? am un bmw e36 anul 1995 . si am probleme cu un far . adica cel de pe partea soferului imi bate foarte jos . adica la 2-3 m in fata masini . cel din dreapta bate bine . aveti idee ce ar putea sa aiba ?? sau macar cum il demontez sa ma uit la el . poate ii dau de cap . ultumesc frumos . astep[t raspuns
crisu_mix is offline   Reply With Quote
Old 30-10-13, 19:53   #11
Florian328

Stage 5
 
Florian328's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 1,071
Default Re: probleme faruri e36

Quote:
Originally Posted by crisu_mix View Post
salut . imi cer scuze ca va deranjez. dar am si eu o intrebare . cum pot demonta un far ??? am un bmw e36 anul 1995 . si am probleme cu un far . adica cel de pe partea soferului imi bate foarte jos . adica la 2-3 m in fata masini . cel din dreapta bate bine . aveti idee ce ar putea sa aiba ?? sau macar cum il demontez sa ma uit la el . poate ii dau de cap . ultumesc frumos . astep[t raspuns
pai nu ai incercat din reglaj sa vz dak se ridica?...dai farul jos si o sa vz k ai niste cleme de tabla pe ambele parti care le dai jos,apoi ai grija la cleme de plastic dupa lateral uunde ai semnalul si pe parte cealalta cum le desfaci sa nu se rupa k sunt imbatranite si dupaia o sa ti se abureasca....
__________________

.....B M W 328I.....
Florian328 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -