Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Zona tehnica Audi

Zona tehnica Audi Zona tehnica, secrete, tips&tricks Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 02-11-07, 17:26   #1
marriana

Stock
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1
Question Caut O Firma

am un audi a4 cu volanul pe dreapta,si vreau sa-l schimb.Stie cineva o firma care poate face asta la noi in tara?
marriana is offline   Reply With Quote
Old 07-11-07, 15:15   #2
80LEU

Stage 5
 
80LEU's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 628
Member of:
[FullSpeed Racing]
Default Re: Caut O Firma

nu se poate face ....au mai incercat si altii.daca se risca cineva dar sa-ti garanteze ca iti iese treaba.eu lucrez la audi-pitesti si au fost astfel de cereri.eu zic baga-l la dezmembrat.
__________________
FullSpeed Racing Club Pitesti
80LEU is offline   Reply With Quote
Old 03-12-07, 18:02   #3
Americanul

Stage 1
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 14
Default Re: Caut O Firma

Teoretic orice se poate, insa trebuie sa si merite. Intai trebuie verificat daca caroseria permite instalarea pompei de frana, a pedalierului, a coloanei volanului, etc. pe stanga. Stiu pe cineva care a adus o dacie1300 din anglia si a modificat-o (era dacia ambasadei) Este vorba de forma caroseriei si de gaurile necesare. Pana la urma se poate gauri daca este vorba doar de asta.
Apoi ai nevoie de alta caseta de directie, de alt bord si alte maruntisuri, si de un mecanic bun.......
Ca idee, iei un mecanic bun, tragi masina langa una cu volanul pe stanga, se uita mecanicul la caroserie si isi da seama usor daca permite, daca da - cauti piesele si vezi cat te-ar costa, daca merita investitia.
Americanul is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -