Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Zona tehnica Audi

Zona tehnica Audi Zona tehnica, secrete, tips&tricks Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 25-03-11, 06:55   #1
adyice

Stage 5
 
adyice's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 560
Exclamation Foarte important

Am un prieten cu A6 din 2008, 2.0TSI, tiptronic, etc.
De ceva vreme ii aparea in bord EPC-ul.......in fine a umblat vreo luna pe la toti cunoscutii, la toti mecanicii din Bucuresti, la testere si mai stiu eu ce.
A fost si la Audi Vitan, absolut toate testerele dadeau eroare CALCULATORUL DE INJECTIE. Cei de la Vitan au vrut sa il inlocuiasca.
Printr-o cunostinta, adica prin dedicatie a ajuns la Porsche Bucuresti Pipera, la un tip care in momentul cand a auzit de problema i-a spus foarte linistit ca dureaza totul 14min.
Sa afle prietenul mai tarziu si sa citeasca, ca in 2010 a venit o hartie OFICIALA de la AUDI Germania, cum ca toate Audi A6 2.0TSI care au eroare pe tester Calculator Injectie, SA NU SE SCHIMBE CALCULATORUL.
sE FACE UN UP-DATE LA SOFT.
Adica e o eroare de soft. Numai ca baietii nostri nu anunta pe nimeni cu aceste masini si ii indeamna sa schimbe Calculatorul deInjectie care nu costa decat in jur de 4000ron.
Deci ATENTIE mare.
Sper ca v-am fost de ajutor, si incercati sa nu va mai lasati pacaliti de tot felul de Mari Mecanici sau Mari Reprezentante Auto.
__________________
adyice is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 09:25   #2
burtus

Stage 3
 
burtus's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 83
Member of:
[AUDI]
Default Re: Foarte important

Merci man pt info , dar cunosc problema de aceea incerc sa nu ma duc la mecanici pt ca sunt toti niste ciomagari si in loc sa at irepare o problema mai mult strica sau ati inlocuiesc piese bune , asa ca eu ami repar singur masina si am scapat de problema
__________________
Audi A4 driver
burtus is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 12:20   #3
adyice

Stage 5
 
adyice's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 560
Default Re: Foarte important

Este o solutie daca faci rost de softul original AUDI sa-ti refaci bug-urile.
Bafta multa si sper sa ajute multi posesori Audi.
adyice is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -