Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > PEUGEOT > Zona tehnica Peugeot

Zona tehnica Peugeot Zona tehnica, secrete, tips&tricks Peugeot

Reply
 
Thread Tools
Old 07-07-10, 02:00   #1
Tazmaniak

Stage 5
 
Tazmaniak's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 870
Member of:
[PEUGEOT]
Default Modul ridicare geamuri

De o vreme ma tot gandesc la cumpararea unui modul de ridicare geamuri + trapa...
Problema e ca nu gasesc pe nimeni care sa imi spuna concret daca il pot monta pe 206.

Am din fabrica inchiderea centralizata,fara alarma.Masina e din 2002.Poate sa ma ajute cineva,chiar si cu sfaturi,ceva?Nu vreau sa dau banii aiurea pe el si sa nu-l pot monta
__________________
Tazmaniak is offline   Reply With Quote
Old 10-07-10, 19:31   #2
dumionut11
Peugeot Driver

Stage 4
 
dumionut11's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 297
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Modul ridicare geamuri

Daca te referi la modulul acela care iti ridica geamurile cand inchizi masina, am vrut sa imi montez si eu pe un 406 si problema este la usa soferului: daca pe usa soferului ai geam din acela care se ridica singur la o singura atingere a butonului din interior ( si butonul este marcat cu A), atunci nu merge sa pui modulul respectiv. Daca geamul soferului se ridica la fel ca celelalte geamuri ( adica trebuie sa tii butonul tras pana ajunge geamul sus) atunci merge sa iti pui. Asta mi s-a zis la un service care monteaza asa ceva....
dumionut11 is offline   Reply With Quote
Old 10-07-10, 23:39   #3
Tazmaniak

Stage 5
 
Tazmaniak's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 870
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Modul ridicare geamuri

Da,la ala ma refer.Am uitat sa precizez ca nu am geamuri secventiale . Acum caut sa cumpar modulul,dar a inceput sa isi simta nevoia altceva...o alarma cu pager ,cu acest modul incorporat stie cineva ?
Tazmaniak is offline   Reply With Quote
Old 14-08-10, 19:44   #4
sandra406full

Stage 2
 
sandra406full's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 31
Member of:
[PEUGEOT]
Post Re: Modul ridicare geamuri

Quote:
Originally Posted by Tazmaniak View Post
De o vreme ma tot gandesc la cumpararea unui modul de ridicare geamuri + trapa...
Problema e ca nu gasesc pe nimeni care sa imi spuna concret daca il pot monta pe 206.

Am din fabrica inchiderea centralizata,fara alarma.Masina e din 2002.Poate sa ma ajute cineva,chiar si cu sfaturi,ceva?Nu vreau sa dau banii aiurea pe el si sa nu-l pot monta
Buna, opinia mea este sa verifici la un test alarma din fabrica, daca ai alta pusa aditional si cu ce vrei tu sa faci, din experienta iti spun ca am intampinat probleme cu alarma din fabrica si cu cea add, adica un MSY M8700 M15 MYKRO, si vai de capul meu 3 zile am facut matani, dar am reusit, succes.
sandra406full is offline   Reply With Quote
Old 15-08-10, 21:51   #5
Tazmaniak

Stage 5
 
Tazmaniak's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 870
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Modul ridicare geamuri

Pana la urma m-am hotarat mai demult la modulul de ridicare...dar n-am gasit doar pt 2 geamuri, parca n-am noroc.

Deocamdata ramane in stand-by upgrade-ul asta, tre sa repar puntea
Tazmaniak is offline   Reply With Quote
Old 15-08-10, 22:01   #6
sandra406full

Stage 2
 
sandra406full's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 31
Member of:
[PEUGEOT]
Post Re: Modul ridicare geamuri

[QUOTE=Tazmaniak;3587703]Pana la urma m-am hotarat mai demult la modulul de ridicare...dar n-am gasit doar pt 2 geamuri, parca n-am noroc.

Deocamdata ramane in stand-by upgrade-ul asta, tre sa repar puntea[/QUOT

Atunci bafta la reparatii, hai ca reusesti tu si cu geamurile!!!
sandra406full is offline   Reply With Quote
Old 16-08-10, 21:08   #7
Tazmaniak

Stage 5
 
Tazmaniak's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 870
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Modul ridicare geamuri

De reusit sigur reusesc ...anu viitor garantat se inchid toate de la buton
Tazmaniak is offline   Reply With Quote
Old 28-08-10, 19:54   #8
B-XX-THY

Stage 2
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 52
Default Re: Modul ridicare geamuri

Quote:
Originally Posted by Tazmaniak View Post
De reusit sigur reusesc ...anu viitor garantat se inchid toate de la buton
daca m-ai doresti modul de ridicare geamuri sa stii ca acest modul nu functioneaza fara sistem de alarma (nu conteaza ca este din fabrica sau montatde altcineva). modul pentru 2 geamuri nu cred ca se fabrica.daca totusi te gandesti sa-ti montezi alarma si modulul de geamuri iti pot recomanda pe cineva foarte priceput (asta daca esti din bucuresti)
RESPECT.
B-XX-THY is offline   Reply With Quote
Old 28-08-10, 21:58   #9
Tazmaniak

Stage 5
 
Tazmaniak's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 870
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Modul ridicare geamuri

Sunt module pentru 2 geamuri ,4 , si 4+ trapa.

De la mai multe persoane am inteles ca se poate monta si pe inchiderea centralizata a masinii, e prima data acum cand aud ca se poate monta doar pe alarma
Tazmaniak is offline   Reply With Quote
Old 29-08-10, 11:03   #10
B-XX-THY

Stage 2
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 52
Default Re: Modul ridicare geamuri

Quote:
Originally Posted by Tazmaniak View Post
Sunt module pentru 2 geamuri ,4 , si 4+ trapa.

De la mai multe persoane am inteles ca se poate monta si pe inchiderea centralizata a masinii, e prima data acum cand aud ca se poate monta doar pe alarma
daca masina este prevazuta cu inchidere centralizata se poate monta pe firul de inchidere modulul pentru ridicare geamuri. asa este sunt module pentru 2 sau 4 geamuri.
B-XX-THY is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -