Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 13-08-06, 02:38   #1
A.m.v.t.

Stock
 
A.m.v.t.'s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 6
Default In ce consta fidelitatea intr-o relatie?

pe sleau nu s-a discutat niciodata despre ce semnificatie are si ince consta fidelitatea intr-o relatie.tine d respect de iubire de implinire sexuala????ce determina femeile/barbatii sa si insele partenerul??nemultumirea sau gena ?celebra fraza atribuita barbatilor,potrivit careia e in gena lor sa si insele partenera se potriveste si la femei?se stie k atunci knd o persoana e nemultumita cauta in alta parte..insa sunt si exceptii..si persoanele ""multumite"" simt nevoia de diversitate?tine acest lucru de vointa sau de dragostea si respectul pt partener?
am auzit o mie de scuze,,care mai de care mai jalnice ..minciuni de care sunt satula si la care am devenit imuna ..ma refer la fosta/fostele relatii,,,vreau sa descifrez misterul....
A.m.v.t. is offline  
Old 13-08-06, 03:06   #2
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re: in ce consta fidelitatea intr-o relatie

Sti vorba aia :" Fasole , Fasole ... dar mai merge si cate o friptura bine facuta din cand in cand " ?!?
Cam asha stau lucrurile ...
Nu este vorba de gena ... e vorba de conceptiile fiecaruia ... daca reusesti sa te indragostesti la prima vedere si sa o/il visezi noaptea si mai stiu eu ce chestii de genul , eu cred ca nu inseli decat din prostie sau din cauza anturajului ... cand vine unu-altul si iti zice ; Hai ma nu fi fraier/fraiera ... ca uite asha si pe dincolo " ... si lururile astea se intampla la persoanele foarte usor influentabile ... daca ai capul pe umeri realizezi ca persoana care iti zice treaba asta este = zero ca fidelitate intr-o relatie ...
Ascultand-o , incepi sa pierzi din acea credibilitate ...
faza mai anshpa la femei este ca daca au avut f multe relatii sunt considerate curve ... ceea ce nu este bine ...
La un barbat asta se contureaza sub 2 denumiri : Curvar sau experimentat ...
Eu zic ca nu este vorba de experienta ... ca experienta nu o castigi culcandu-te cu 100 de femei ... conteaza f. mult modul in care o faci , si cu ce o faci ... si cat o faci ...
Si experienta nu se realizeaza la curvele de pe varianta ...
Barbatul este ca un copil mic care se baga sub cate o fusta , si se uita dedesubpt ... si daca a intrat sub prima fusta si a ramas acolo stupefiat si minunat de ceea ce a vazut , va muri prost ...
Ala care iese si intra sub alta fusta , si ii place mai mult decat ceea ce a vazut prima oara se va baga si sub a 3-a , si sub a 4-a , etc fusta ... si va ramane acolo unde i-a placut mai mult ... dar sunt cazuri in care atunci cand se intoarce sub fusta sub care i-a placut mai mult sa gasesca pe altcineva ... si atunci ori pleaca mai departe , ori il convinge pe cel aflat dedesubpt ca nu e bine si ca " uite la tanti aia e mai frumos " ...
Aici ori are castig de cauza ori ... si-o s#g3 !
X-Ray-Eyes is offline  
Old 13-08-06, 03:36   #3
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: in ce consta fidelitatea intr-o relatie

Quote:
Originally Posted by A.m.v.t.
[...] tine d respect de iubire de implinire sexuala????ce determina femeile/barbatii sa si insele partenerul??nemultumirea sau gena ? [...]
Cu mana pe inima ti-o spun, niciodata nu mi-am inselat partenera (fie ca eram cu ea de 1 an sau o luna) daca mi-a fost bine din toate punctele de vedere! Dar cand a mers RAU, nu m-am abtinut si am ars tot ce-am prins (a se intelege ca n-am ratat nici o sansa, ca nu sunt vreun macho).

Asta e parerea mea: atata timp cat merge bine si relatia (implicit partenerul/partenera) ofera TOTUL, e ok, dar cand nu mai merge, se duce totul de rapa (sau nu)!

Oricum, e discutabila si rasdiscutabila problema!
Gabi is offline  
Old 13-08-06, 06:11   #4
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: In ce consta fidelitatea intr-o relatie?

Chiar e discutabila .....


Uneori ... de fapt, in cazul meu .... n-am inselat.. cand trebuia si am inselat cand NU trebuia trebuie sa fac ceva cu chestia asta ca nu e bine , oricum ... acum .. se pare ca e ok .. si ca.. nu insel .. si e ok

In alte detalii n-are rost sa intram ,de ce ... nu vad cine ar zice NU unei tipe tari ...
EvLSant0S is offline  
Old 13-08-06, 09:40   #5
dexter_20

Stage 5
 
dexter_20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 2,117
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: In ce consta fidelitatea intr-o relatie?

Mi se pare ceva normal sa nu insel daca de la ea am tot ce imi trebuie.DAR din moment ce aia nu, aia nici atat....am 2 variante: ori o insel ori despartire. Mie imi face placere sa fac comparatii si acest caz nu face exceptie. Atunci cand nu gasesti ceva intr-un magazin, te duci la altul, la altul pana gasesti ce vrei. O alta comparatie ar cu masinile: cand o masina nu te multumeste fie iti iei alta, fie ii faci ceva ca sa te multumeasca. De aici mai reiese o treaba. Daca ceva te nemultumeste la partenera o poti da in discutii de-alea plictisitoare de genul "uite asta nu imi place si vreau sa facem ceva spre binele relatiei noastre, pt k nu vreau sa ne despartim ". Totul depinde de la persoana la persoana,dar eu ca baiat o singura fata nu am vrut sa insel si nu regret. In rest cand am avut ocazia.... fara nici un regret pt k am mers pe ideea decat ea mai bine eu.
dexter_20 is offline  
Old 13-08-06, 11:33   #6
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: In ce consta fidelitatea intr-o relatie?

pai in ce consta? eu zic k in f multe ! daca simti , esti sigur ca EA merita acest lucru e f bine sa dai mai mult din tine... dar cand stii ca lu fostu i-a facut nu stiu ce ... tie iti zice ceva si o prinzi cu altceva( oricat de minore ar fi minciunelele) conteaza mult si e cazu sa bagi si tu minciunele ... !

tot timpu am zis, sa insele ea prima ... sa se duca ea prima si apoi ma duc si eu ! chiar prea putin imi pasa !

acum, sunt multe care nu inteleg ce e sa inseli... multe considera ca daca stai de vorba cu alte fete,,, totul e ok si un pup pe obraz..o imbratisare GATA frate MA INSALA! grav rau cele care cred asta! cum spunea si gabi..cat merge bine prost sa fii sa dai in groapa,cand observi ca a intervenit ceva te dai pe una pe alta pana se repara ceva daca se mai repara
Eugen_TL is offline  
Old 13-08-06, 12:03   #7
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: In ce consta fidelitatea intr-o relatie?

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S
Chiar e discutabila .....


Uneori ... de fapt, in cazul meu .... n-am inselat.. cand trebuia si am inselat cand NU trebuia trebuie sa fac ceva cu chestia asta ca nu e bine , oricum ... acum .. se pare ca e ok .. si ca.. nu insel .. si e ok

In alte detalii n-are rost sa intram ,de ce ... nu vad cine ar zice NU unei tipe tari ...
ok...dar intrebarea este DE CE????Ptr k m-ar interesa si p mine parerea voastra.
K raspuns,cel mai interesant,dintre toate p care l-am primit,a fosttr k era alta...nu neaparat mai buna,sau mai frumoasa,doar ALTA.
Am ajuns sa ma impac si cu asta,k poate nu am gresit cu nimik,si tot nu mai meritam sa fiu atat d respectata,incit sa nu fiu mintita in fata!!!!K in felul acesta,iti bati joc de inteligenta partenerei/partenerului...lucru grav,dupa parerea mea...
In fine,a insela=egoism la max in ochii mei!Iti doresti altceva???No prob!Fii om cu vertebre,si NEXT!!!Dar nu m-i se pare corect,k sa tii de cineva,cind nu mai poti sa dai 100% din tine...
Trixi is offline  
Old 13-08-06, 19:03   #8
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: In ce consta fidelitatea intr-o relatie?

OK, ai perfecta dreptate,si o sa-ti dau urmatorul exemplu ..

eu .. de mult .. eram asa ... nu inselam ,iubeam ,dadeam 100% si tot ce zici tu...


dar dupa .. ce dai de cineva.. fara.. vertebre cum zici tu ...

persoana aia la care nu te asteptai vreodata sa-ti faca ceva rau,iti face asa ceva..

eh , atunci incepe nepasarea..
si multe alte...
adica.. eu de ce sa dau 100% si sa nu insel ,si sa iubesc si etc.. ca partenera.. sa .. imi faca vreo surpriza?
nu prea merge... si atunci ce faci .. elimini elementul surpriza .. si anume .. o faci tu inainte s-o faca ea, ca dupa ce-ai facut-o , esti imun

in fine asta e un subiect prea .. adica.. e aproape imposibil de ajuns undeva
EvLSant0S is offline  
Old 13-08-06, 21:41   #9
BlueEyes

Stage 5
 
BlueEyes's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 323
Default Re: In ce consta fidelitatea intr-o relatie?

sincer nu este prea inutil de ajuns undeva .... -voi barbatii 90% tot ati inselat o data .... care a fost motivul in situatia aia ...care a fost contextul /? poate asa e mai simplu .....
apoi va spunem si noi femeile kre e treaba cu noi
BlueEyes is offline  
Old 13-08-06, 21:52   #10
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: In ce consta fidelitatea intr-o relatie?

santos...te-ai gindit cumva vreodata cui faci mai mult rau,daca niciodata nu mai dai 100% din tine intr-o relatie????
si ,nu cumva sa crezi k te-as invinovati k asa procedezi...e departe de mine...doar k eu sunt genu' de om alb SAU negru...daca am dat tot,si am ajuns sa ling asfaltu'..asta e,nu o sa stau si sa-mi stric vremea cu inselatu'...k iti zic sincer,nu imi vine sa-mi bat joc nici macar d un singur "gang bang" (vb lu' Psycho ,drepturi d autor?ceva?)
apoi,din ce in ce sunt mai sigura,k in asa fel nu se poate prea mult timp...."everybody needs somebody,you're not the only one..."
Trixi is offline  
Old 14-08-06, 00:42   #11
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: In ce consta fidelitatea intr-o relatie?

Quote:
Originally Posted by BlueEyes
sincer nu este prea inutil de ajuns undeva .... -voi barbatii 90% tot ati inselat o data .... care a fost motivul in situatia aia ...care a fost contextul /? poate asa e mai simplu .....
apoi va spunem si noi femeile kre e treaba cu noi
\

motivu: dupa niste paharele..2 vorbe.. si o fata mai slaba de inger ... o partida buna .. o partida care cu siguranta nu se va mai repeta.. e ceva pe moment.. nu prea se gandeste in cele mai mutle cazuri! cam asta ar fi inselat! DAR unele considera inselat dupa cum am mai spus si faptu ca vb cu mutle fete, si vb frumos placut..o relatie mai calda de prietenie...

acum eu am zis parerea mea! astept parerea ta sa vad motivu la voi din punctul tau de vedere!
Eugen_TL is offline  
Old 14-08-06, 01:09   #12
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: In ce consta fidelitatea intr-o relatie?

ideea e alta, discutam discutii vba lu czr`u


eu la varsta mea .. nu prea am de ce sa visez la relatii nebune de 230985 de ani , de ce ? din cauza faptului ca-s 0,1% sanse sa dau de cineva care o sa tzina cu adevarat si cum trebuie la relatie , intelegi ?
pai stai ma nene , eu sunt cuminte,nu insel, iubesc si etc.. ca ce ? din nou sa patesc ce-am patit ? ti-am zis, in asa stil mi s-a luat de nebunii din astea incat prefer sa... ma feresc atat de mult .. incat sa .. imi vad de treaba mea, ah , daca vad ca tipa e cuminte si tot asa si ma iubeste si tzine si etc, actionez ca atare, normal ca nu ma apuc sa inshel si etc ca nah , nu-i normal , ma modelez dupa ea ..

dar iti zic.. am ramas cu " o pata pe creier " si .. prin chestia aia nu vreau sa mai trec vreodata, stiu c-o sa mai trec, dar ma feresc cat pot , e cel mai bine nu ?
plus ca nu-s genul care sa raneasca sentimental pe cineva degeaba ..
bla bla bla bla .. .
cand ne vedem undeva sa discutam chestiile astea live ca ma dor degetele
EvLSant0S is offline  
Old 14-08-06, 01:14   #13
Sasha_z

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,448
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: In ce consta fidelitatea intr-o relatie?

un barbat mi`a raspuns o data la aprox o intrebare k a ta : "un barbat cu cat are mai mult cu atat vrea mai mult"....
Sasha_z is offline  
Old 14-08-06, 01:21   #14
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: In ce consta fidelitatea intr-o relatie?

Quote:
Originally Posted by Sasha_z
un barbat mi`a raspuns o data la aprox o intrebare k a ta : "un barbat cu cat are mai mult cu atat vrea mai mult"....
Si o femeie... cu cat are mai mult, vrea din ce in ce mai mult, ca ce are, nu-i ajunge !
Gabi is offline  
Old 14-08-06, 01:30   #15
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: In ce consta fidelitatea intr-o relatie?

Bine ma , da.. cum zicea si trixi , cand .. nu-ti mai ajunge .. anunta-l si pe celalalt ! BAAA vreau mai mult , tu nu-mi poti oferi mai mult .. ma duc la altu ..
ca sa-l lasi sa afle din alta parte.. e de caca.t


: /
EvLSant0S is offline  
Closed Thread


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 22:57.


- Copyright 2024 4Tuning