Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 19-08-13, 13:24   #1
vicu

Stage 1
 
Join Date: Aug 2013
Posts: 11
Default Cat costa o asigurare RCA pe an la A4?

Salut!
Cam pe la cat ajunge un RCA pe 12 luni, pentru un A4 combi (an 1999 , 19 tdi 110 cai)?
Multumesc in avans!
vicu is offline   Reply With Quote
Old 19-08-13, 18:23   #2
SuzuMaTeo

Stock
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 9
Default Re: Cat costa o asigurare RCA pe an la A4?

Este complicat de calculat, trebuie sa ne dai mai multe detalii, de exemplu de cat timp ai carnetul, daca esti bugetar sau intri in vreo categorie care de obicei are reducere, etc. Iti recomand mai bine un calculator de RCA si asa vezi toate ofertele asiguratorilor (City, Generali, Astra, etc), verifici si promotiile (de exemplu pensionarii au reducere, poate o pui pe numele unei rude cu carnet, dar mai in varsta). Eu am incheiat RCA-ul la Groupama prin romasig.ro dupa ce am introdus datele in calculatorul lor, mi s-au afisat vreo 8 variante de RCA-uri. Nu e prima data cand am comandat-o online, ma scuteste de timp, plus ca au suportat ei costurile cu transportul. Vezi si tu ce iti convine. Ai dat cam putine detalii ca sa ti se dea o suma concreta.
SuzuMaTeo is offline   Reply With Quote
Old 19-08-13, 21:40   #3
SynTheLaZ
VW Driver

Stage 5
 
SynTheLaZ's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,038
Member of:
[VW]
Default Re: Cat costa o asigurare RCA pe an la A4?

Verifica aici.


https://www.emag.ro/asigurari-rca?path=asigurari-rca


Cu discount nu am gasit pret mai mic la nici un bișnițar de RCA-uri !
__________________



Pe Umm Design gasiti template-uri pentru WordPress gratuite, tutoriale Photoshop si multe altele ....
SynTheLaZ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -