Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 16-03-07, 19:15   #31
Bogdan YBR
Opel Driver

Stage 5
 
Bogdan YBR's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 2,066
Member of:
[Opel]
Default Re: Placute inmatriculare

ba baieti va zic sigur de la rude din politie ca numerele alea le faci cu un mic adaos de 100RON care nu e taxa oficiala (nu cereti chitanta ) iar legat de numerele cu WSP WPS WPR WST WTS WPP e mare vrajeala ca ai indulgenta.le-a avut politia pana acum 1 an si apoi au aparut pe alte masini.acum 1an politia a renuntat la ele in favoarea celor cu B 39 --- sau B 27 --- sau cele AOP AOJ AMA AGO AOO etc.
__________________
EX : DAEWOO CIELO '97 1.5 OHC 8 v B 10 YBR
PRESENT : OPEL ASTRA '04 1.7 CDTI B 05 WRB
PRESENT : VOLVO S60 '03 D5 2xx HP B 20 YTD

Come to the DDark side..... We have cookies!
Bogdan YBR is offline   Reply With Quote
Old 27-03-07, 22:21   #32
mihay_MM

Stock
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1
Default Re: Placute inmatriculare

salut ! de unde pot achizitona si eu niste placute de inmatriculare mai speciale ??
adik alte modele dak stiti vreun link unde pot sa vad toate modele !!! pls !!!
mihay_MM is offline   Reply With Quote
Old 03-04-07, 14:29   #33
mae

Stage 5
 
mae's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 441
Default Re: Placute inmatriculare

copii voi m-atzi bagat in ceatza de ce inseamna numerele alea de sunt asa dorite??? SPP am inteles dar in rest...WSP WPS WPR WST WTS WPP B 39 --- sau B 27 --- sau cele AOP AOJ AMA AGO AOO etc.(cum atzi zis voi mai incolo)

ce inseamna au vro insemnatate???
mae is offline   Reply With Quote
Old 05-04-07, 14:45   #34
cromatic

Stage 1
 
cromatic's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 15
Default Re: Placute inmatriculare

Quote:
Originally Posted by mae View Post
copii voi m-atzi bagat in ceatza de ce inseamna numerele alea de sunt asa dorite??? SPP am inteles dar in rest...WSP WPS WPR WST WTS WPP B 39 --- sau B 27 --- sau cele AOP AOJ AMA AGO AOO etc.(cum atzi zis voi mai incolo)

ce inseamna au vro insemnatate???
b39 si b27 au majoritatea baietilor de la filaj. este confirmata treaba de vreo 2 ani. In special b39. Noaptea, dupa 12 dati o raita pe la cec victoria si observati parcarile de langa marea institutie militieneasca de acolo. Ziua masinile alea + personale ale baieilor, in grupuri organizate, urmaresc diverse persoane in trafic in vederea prinderii lor in flagrant cu ceva sau simpla observare pentru a confirma diverse date la diverse dosare. Mai multe detalii pot fi confirmate ascultand frecventele lor desi lucreaza cu puteri mici se aud daca ai o antena pe masina juma de bucuresti fara probleme.
cromatic is offline   Reply With Quote
Old 05-04-07, 19:15   #35
Leul

Stage 5
 
Leul's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 524
Default Re: Placute inmatriculare

SRI ! Tare frate stiti tot ce misuna prin bucuresti ...
Leul is offline   Reply With Quote
Old 05-04-07, 23:53   #36
DaViD TL
Echipa de sprijin

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 850
Member of:
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Placute inmatriculare

daca imi iau placute cu caractere despartite si de exemplu mai scriu ceva in tre ele (ex numele meu e david iau nr dvd despatite si in spatiile alea mai mari scriu un a si un i) ce mi sar putea intampla,in afara de o amenda ?!?
DaViD TL is offline   Reply With Quote
Old 05-04-07, 23:56   #37
quze

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,477
Default Re: Placute inmatriculare

ai 16 ani , n-are ce sa se intample, doar dosar penal si nu mai dai de carnet never ever !
quze is offline   Reply With Quote
Old 05-04-07, 23:57   #38
DaViD TL
Echipa de sprijin

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 850
Member of:
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Placute inmatriculare

ma refer dupa ce iau carnet,imi iau masina etc,atunci mam referit la ce se poate intampla nu acuma !!!
DaViD TL is offline   Reply With Quote
Old 06-04-07, 08:44   #39
quze

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,477
Default Re: Placute inmatriculare

Pune mana pe decret si vezi ce se intampla ! Si pana atunci du-te pe la orele de limba romana la scoala.
quze is offline   Reply With Quote
Old 15-04-07, 23:16   #40
eu

Stage 5
 
eu's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,214
Member of:
[AUDI]
Default Re: Placute inmatriculare

Intrebare de baraj: nu stiti de unde pot sa cumpar un aparat de facut numere personalizate?
eu is offline   Reply With Quote
Old 15-04-07, 23:48   #41
Aaronnel^

Stage 5
 
Aaronnel^'s Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 2,643
Member of:
[VW]
[PEUGEOT]
[Old School Cars]
Default Re: Placute inmatriculare

Dragi prieteni .. Help me plsss ...
Pe 1 mai mamei ii expira contractu de leasing la masina si pva inmatricula masina pe numele ei .....
Ea doreste un numar din acesta ca la politie .... ce imi recomandati .. care numere se folosesc acuma mai nou ??

Eu as dori si cu caractere despartite dar vad ca ziceti ca pot aparea probleme

Problema cu numerele nu e .. ca am pile la politie
Faza e ce combinatie sa aleg

Numaru va fi ... VL - xx - xxx

10x....
__________________

Last edited by Aaronnel^; 15-04-07 at 23:51.
Aaronnel^ is offline   Reply With Quote
Old 16-04-07, 22:32   #42
Bogdan YBR
Opel Driver

Stage 5
 
Bogdan YBR's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 2,066
Member of:
[Opel]
Default Re: Placute inmatriculare

vl 55 sss se vede marfa rau daca nu e luat. plus de asta cine stie cunoaste sunt tot nr de smen ca sa le zicem asa. legatura cu politia au si astea
Bogdan YBR is offline   Reply With Quote
Old 27-04-07, 16:26   #43
Ayanu

Stage 3
 
Ayanu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 132
Member of:
[Evolution Crew]
Default Re: Placute inmatriculare

Quote:
Originally Posted by cromatic View Post
b39 si b27 au majoritatea baietilor de la filaj. este confirmata treaba de vreo 2 ani. In special b39. Noaptea, dupa 12 dati o raita pe la cec victoria si observati parcarile de langa marea institutie militieneasca de acolo. Ziua masinile alea + personale ale baieilor, in grupuri organizate, urmaresc diverse persoane in trafic in vederea prinderii lor in flagrant cu ceva sau simpla observare pentru a confirma diverse date la diverse dosare. Mai multe detalii pot fi confirmate ascultand frecventele lor desi lucreaza cu puteri mici se aud daca ai o antena pe masina juma de bucuresti fara probleme.
Prietene s-ar putea sa te calce vre-o masina neagra pt chestia asta
Ayanu is offline   Reply With Quote
Old 03-05-07, 11:58   #44
dodo_d25

Stock
 
Join Date: May 2007
Posts: 6
Default Re: Placute inmatriculare

Salut ! Mai baietzi ...am si eu o problema. Tocmai ce am luat masina si ma mancara undeva ca pe numerele de leasing sa mi lipesc autocolant peste steagul Romaniei si RO. Am pus ***uri d alea cu EU si stelutze. Am inteles ca iei amenda pt astea. De dat jos nu pot pt ca se ia cu tot cu vopsea...asa ca nu stiu solutie ce s afac. Le cumpar altele, fac orice numai sa revina la loc. Aveti idee cam cum as putea sa fac? Plssss Nu pot s acircul cu ea si ma oftic ...mai e si noua. Skoda O II
dodo_d25 is offline   Reply With Quote
Old 03-05-07, 12:29   #45
Alex_VTR

Stage 4
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 248
Member of:
[Street Zone]
Default Re: Placute inmatriculare

Ai incercat sa le dai jos? Si eu am avut puse pe masina si m-a oprit politia si m-a pus sa le dau jos, le-am dat fara probleme adik nu s-a luat vopseaua. Mai bine le dai jos decat sa incepi sa te certi cu ei cum am facut yo
Alex_VTR is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -