Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > PROMOTII pe 4TuningRO

PROMOTII pe 4TuningRO PROMOTII si REDUCERI acordate de firmele de tuning celor care spun "Am citit pe 4Tuning"

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 07-03-08, 18:27   #16
ch1n3z

Stage 4
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 234
Default Re: kit de upgrade turbo pentru motoarele 2.0TFSI ale grupului VAG

Quote:
Originally Posted by golf4tunat View Post
Kitul este din state si la ei costa undeva sub 3000 dolari care e departe de 3200 euro , fara soft si alte componente necesare pt. TFSI . Motorul original nu duce mai mult de 350 hp asa ca nu vindeti gogosi , turbina duce pana la 500 hp dar asta nu inseamna ca dupa ce o montati o sa aveti acesti cai . Motorul cu componente stock tine pana in jurul valorii de 350 hp dupa care sunt necesare alte interne . S3 (260hp) si gti ed30(230hp) au tot 2.0 thsi ca motor dar au alte interne mai puternice decat varianta de 200 hp deci aici putem vb de posibilitati de tuning pana la 400 hp. Plus ca fara un soft adecvat , injectie pe masura , intercooler si alte componente puteti pune acest kit in vitrina sa va uitati la el . Prima intrebare care trebuie pusa cine de la noi face un soft custom pentru o modificare anume ( in acest caz o turbina si un downpipe ... ) ?
P.S. Constat ca suntem o tara de revanzatori , nu dam service corespunzator pentru ce revindem si nici nu dam consultanta tehnica pentru aceste produse ( probabil ca nici nu stim ce vindem ) !
Exact aceste detalii le vroiam si eu sa fac un calcul total la toata investitia !
ch1n3z is offline  
Old 09-03-08, 18:34   #17
ct77pia

Stage 5
 
ct77pia's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,881
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: kit de upgrade turbo pentru motoarele 2.0TFSI ale grupului VAG

cit e un kit de intercooler ptr skoda octavia 2 RS
ct77pia is offline  
Old 10-03-08, 10:32   #18
RacingNick

Stage 5
 
RacingNick's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 976
Default Re: kit de upgrade turbo pentru motoarele 2.0TFSI ale grupului VAG

Golf4tunat ma bucur ca esti un comerciant atat de desavarsit si a toate cunoscator. Cam odata pe saptamana apare cate un priceput ca tine care explica si spune ce , cat si cum.
Prin urmare am o jena sa stau sa iti argumentez ce si cum dar te invit sa iti aduci singur kitul exact la pretul stipulat de tine si dupa il cumparam noi de la tine la pretul de aici de pe site ok ?
In rest nu cred era nevoie sa repeti cu titlu de mare descoperire exact ce am scris chiar in textul anuntului.
__________________
info@racingnick.ro
informatii legate de tuning&motorsport
RacingNick is offline  
Old 10-03-08, 12:55   #19
golf4tunat

Stage 3
 
golf4tunat's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 145
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: kit de upgrade turbo pentru motoarele 2.0TFSI ale grupului VAG

Nu sunt nici comerciant nici firma de tuning ... dar explicati-mi si mie pentru ce dau 1200 euro in plus pe un kit fata de pretul lui de "vindere" nu de producator din state . Atat e posta ? Mi se par adaosuri nejustificate !!!
__________________
Golf 5 2.0 TFSI Candy White 200hp+
Golf 4 1.9TDi Cameleon Edition 90hp+

Last edited by golf4tunat; 10-03-08 at 12:57.
golf4tunat is offline  
Old 10-03-08, 14:28   #20
fuscobal

Stage 5
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 686
Default Re: kit de upgrade turbo pentru motoarele 2.0TFSI ale grupului VAG

Pana la intercooler, mai trebuie injectoare si pompa pentru a trece de 300Cp. Nick, din cate stiu eu APR merge pe 2 turbine, K04 (nu identic cu cel de pe S3) si gt2871R. Dupa limita de putere posibila nu are cum sa fie decat GT28. Precizeaza te rog daca poti aduce si partea de fueling pentru acest kit si cam la ce bani !
__________________
Mk5 GTI | K04 turbo | S3 injectors | Custom 3" decat exhaust | Evoms CAI | AP Racing pro 5000 front + S3 rear brakes + Pagid RS29/Carbotech XP8 pads | THS FMIC | S3 camshafts | Autotech HPFP | Je pistons + IE rods | BSH 27mm RSB + H&R 28mm FSB| BSH pendulum engine mount | BSH PCV | Forge short shift | Bilstein PSS10 coilovers | Peloquin LSD | Sachs SRE clutch | 235/40/ZR18 R888 on Team Dynamics 18x8" | Stage 3 Revo
fuscobal is offline  
Old 13-03-08, 00:09   #21
Dj_Sotty

Stage 4
 
Dj_Sotty's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 235
Default Re: kit de upgrade turbo pentru motoarele 2.0TFSI ale grupului VAG

Eu zic sa nu mai fiti asa de rai unu` cu altu`. Care vrea si isi permite sa`si cumpere care nu sa`si fabrice el singur! Golf4tunat n`are rost comentariu tau cu cat e in Amerika! E meritul lui ca`l aduce`n tara.Care vrea mai ieftin sa`si aduca el care nu stie sau nu poate . . . da banu`.Iar oameni sa le monteze tot or sa se gaseasca in tara asta daca nu o sa invatam si noi.E bine ca este oferta de turbine "tunate" . In rest Bafta all.

P.S. daca vi se pare skump si fara garantie tuningu` nu`l faceti!
__________________
www.chromefelgen.de
Dj_Sotty is offline  
Old 13-03-08, 16:04   #22
Djorkaeff

Stage 3
 
Djorkaeff's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 142
Default Re: kit de upgrade turbo pentru motoarele 2.0TFSI ale grupului VAG

http://www.atpturbo.com/Merchant2/me...ory_Code=VVWTK

ca sa fie un element de comparatie
Djorkaeff is offline  
Old 14-03-08, 23:03   #23
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: kit de upgrade turbo pentru motoarele 2.0TFSI ale grupului VAG

Da ala e kitul si nu costa aici decat 1,5xpret

Exista un astfel de kit pe o masina din tara, dar e cam cu dus si intors, e setata pe la 380cp cu interne de serie si mici ajustari in plus.
Acest kit e bun pt cei care vor curse si o masina de genul start-oprit.
Este un GT30 f mare si poate dezvolta ca turbina pana pe la 600cp iar jos antrenarea e dificila, incepe sa fie vioaie masina dupa 4000rpm jos fiind mult mai slaba ca de serie.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731


Last edited by SEBASTIAN; 24-09-08 at 22:38.
SEBASTIAN is offline  
Old 17-03-08, 16:04   #24
RacingNick

Stage 5
 
RacingNick's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 976
Default Re: kit de upgrade turbo pentru motoarele 2.0TFSI ale grupului VAG

Orice post cu tenta de "parere personala" tip chibitar sau incercari "subtile" de contraofertare se va sanctiona cu stergerea.
Se accepta doar intrebarile la obiect.

Ca sa fie lamurita si problema celor 500CP, dupa cum scrie si in primul post se pot atinge maxim 350CP folosind sistemul de alimentare standard al masinii.
Momentan nimeni nu poate oferi un pachet de upgrade in ceea ce priveste alimentarea, cand vor aparea noutati vom anunta.
RacingNick is offline  
Old 07-04-08, 16:17   #25
herea_costin

Stage 3
 
herea_costin's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 133
Member of:
[SKODA]
Default Re: kit de upgrade turbo pentru motoarele 2.0TFSI ale grupului VAG

ati montat kitul asta? Daca da as fi interesat de un dyno plot. Asta o sa elucideze multe probleme si sper sa inchida ceva guritze
herea_costin is offline  
Old 08-04-08, 11:44   #26
RacingNick

Stage 5
 
RacingNick's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 976
Default Re: kit de upgrade turbo pentru motoarele 2.0TFSI ale grupului VAG

Din pacate inca nu pentru ca la noi lumea prefera sa isi dea cu parerea, sa faca supozitii si mai putin sa faptuiasca. Oricum cativa doritori care au trecut de de stagiul de "chibitareala" exista.
RacingNick is offline  
Old 16-04-08, 20:13   #27
cosmingt60

Stage 1
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 13
Default Re: kit de upgrade turbo pentru motoarele 2.0TFSI ale grupului VAG

Quote:
Originally Posted by golf4tunat View Post
Kitul este din state si la ei costa undeva sub 3000 dolari care e departe de 3200 euro , fara soft si alte componente necesare pt. TFSI . Motorul original nu duce mai mult de 350 hp asa ca nu vindeti gogosi , turbina duce pana la 500 hp dar asta nu inseamna ca dupa ce o montati o sa aveti acesti cai . Motorul cu componente stock tine pana in jurul valorii de 350 hp dupa care sunt necesare alte interne . S3 (260hp) si gti ed30(230hp) au tot 2.0 thsi ca motor dar au alte interne mai puternice decat varianta de 200 hp deci aici putem vb de posibilitati de tuning pana la 400 hp. Plus ca fara un soft adecvat , injectie pe masura , intercooler si alte componente puteti pune acest kit in vitrina sa va uitati la el . Prima intrebare care trebuie pusa cine de la noi face un soft custom pentru o modificare anume ( in acest caz o turbina si un downpipe ... ) ?
P.S. Constat ca suntem o tara de revanzatori , nu dam service corespunzator pentru ce revindem si nici nu dam consultanta tehnica pentru aceste produse ( probabil ca nici nu stim ce vindem ) !
I-MI PARE RAU CA TREBUIE SA TE CONTRAZIC, DAR EU I-TI GARANTEZ CA EXISTA CINEVA IN ROMINIA CARE FACE SOFTURI CUSTOM (AP RACING SI DOG TUNING) SA NUMESC FAC NISTE MODIFICARI FOARTE COMPLEXE PE MOTOARE SI VREAU SA SPUN CA MERG CUI MASINILE
cosmingt60 is offline  
Old 01-05-08, 22:45   #28
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: kit de upgrade turbo pentru motoarele 2.0TFSI ale grupului VAG

Quote:
Originally Posted by RacingNick View Post
Orice post cu tenta de "parere personala" tip chibitar sau incercari "subtile" de contraofertare se va sanctiona cu stergerea.
Se accepta doar intrebarile la obiect.

Ca sa fie lamurita si problema celor 500CP, dupa cum scrie si in primul post se pot atinge maxim 350CP folosind sistemul de alimentare standard al masinii.
Momentan nimeni nu poate oferi un pachet de upgrade in ceea ce priveste alimentarea, cand vor aparea noutati vom anunta.
NICIODATA acest kit nu poate oferi o crestere de 150 hp cu INJECTOARE STOCK,regulator presiune stok,intercooler serie ..... deci cu acest kit se poate obtine 350 hp numai daca este completat cu ce am scris mai sus.
Dupa parerea mea acest Kit este extrem de scump .... iar transportul la acest kit din SUA este 280 dolari ..... restul adaos ....cam mare.Parerea mea e ca Racing Nick a facut destul timp japca in Romania .... asta e ... ne meritam soarta.
__________________
E46 323 Turbo - Horsepower Freaks
"I hope you're not going to be an irresponsible driver.
"This thing is scary.
"This thing is serious.
"This thing is fucking sonofabitch.
Calimero2003 is offline  
Old 03-05-08, 22:03   #29
golf II

Stage 5
 
golf II's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,568
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: kit de upgrade turbo pentru motoarele 2.0TFSI ale grupului VAG

toti cei care nu ajung la struguri spun k sunt acri....

multi au invatat sa navigheze pe internet si au auzit de ebay s.a.m.d. si isi dau cu parera de pret... cui nu ii convine sa nu cumpere...

pana in 350 cp duce injectia si merge bomba masina... insa are nevoie de mai mult decat un turbo si un down pipe...

eu cred k sunt destui cei care pot face soft si pt up-grade ...

Spor la tuningat carcotasilor!!!!
__________________
High End Car Tuning by Special Car Center
web: www.special-car-center.ro
e-mail: office@special-car-center.ro

Car Audio by ACR
web: www.acr-romania.ro
e-mail: acr@acr-romania.ro

YM olariuandrei

yahoo mail: olariuandrei@yahoo.com
tel 0747-809647
golf II is offline  
Old 05-05-08, 11:18   #30
RacingNick

Stage 5
 
RacingNick's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 976
Default Re: kit de upgrade turbo pentru motoarele 2.0TFSI ale grupului VAG

Calimero 2003 - expresia "Dupa parerea mea...." cred ca te incadreaza perfect la categoria chibiti prin urmare te rog ori sa iti stergi singur postul sau daca e prea greu il stergem noi.
Cand vom avea nevoie de parerea ta cu siguranta vom apela la ajutorul tau pina atunci insa o zi buna.
RacingNick is offline  
Closed Thread


- Copyright 2024 4Tuning -