Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > PROMOTII pe 4TuningRO

PROMOTII pe 4TuningRO PROMOTII si REDUCERI acordate de firmele de tuning celor care spun "Am citit pe 4Tuning"

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 05-05-09, 19:34   #46
torquemaster

Stage 2
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 30
Default Re: 25% discount la toata gama de Discuri si Placute Sport EBC, Livrare din stoc pt m

Quote:
Originally Posted by torquemaster View Post
Da-mi te rog un pret la urmatoarele:

GD1285
GD1416
DP31946c
DP31518c

Cauta un prieten si ai picat la fix. Poate il trimit la tine.

Mi-a spus ca le-ati livrat in termenul discutat. Fara avans si totul super ok.
Recomanda.
Bravo, se pare ca se poate si la noi.
torquemaster is offline  
Old 05-05-09, 19:57   #47
10krpm

Stage 3
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 96
Default Re: 25% discount pentru Discuri si Placute Sport EBC, Livrare din stoc pt marcile uzu

Quote:
Originally Posted by delpiero View Post
am pus eu greenstuff pe o Laguna si scartie de nu poti sta in masina (si asta dupa 2mii si ceva de km), scartie chiar si cand nu franez, imi pare rau ca n-am pus originale renault.
Daca discurile tale sunt uzate peste masura sau nu mai imping inapoi placutele, e normal sa auzi un scartait sacaitor. Daca vrei te invit la o plimbare cu masina mea personala echipata cu Greenstuff, sa te convingi ca nu sunt de vina placutele sau iti pot trimite PM cu userii care au mai cumparat Greenstuff.
AI incercat sa franezi de la peste 100km/h(cu pedala la podea) de cateva ori? Uneori palcutele devin lucioase si scartaie daca mergi foarte incet.

Last edited by 10krpm; 05-05-09 at 20:01.
10krpm is offline  
Old 05-05-09, 22:42   #48
Pity_cu

Stage 3
 
Pity_cu's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 119
Default Re: 25% discount pentru Discuri si Placute Sport EBC, Livrare din stoc pt marcile uzu

Opel Calibra C20Xe din 91 as vrea si eu un pret pt discurile fata Turbo Groove si USR + Placute Redstuff
Pity_cu is offline  
Old 06-05-09, 09:27   #49
delpiero

Stock
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5
Default Re: 25% discount pentru Discuri si Placute Sport EBC, Livrare din stoc pt marcile uzu

Quote:
Originally Posted by 10krpm View Post
Daca discurile tale sunt uzate peste masura sau nu mai imping inapoi placutele, e normal sa auzi un scartait sacaitor. Daca vrei te invit la o plimbare cu masina mea personala echipata cu Greenstuff, sa te convingi ca nu sunt de vina placutele sau iti pot trimite PM cu userii care au mai cumparat Greenstuff.
AI incercat sa franezi de la peste 100km/h(cu pedala la podea) de cateva ori? Uneori palcutele devin lucioase si scartaie daca mergi foarte incet.
Discurile au doar 30k km deci nu prea au cum sa fie uzate peste masura. Am incercat tot felul de franari 160km/h - 0, scartie cand "gadili" frana si cand sunt incalzite bine (in special la mersul in coloana prin Bucuresti ii exasperez pe cei de langa mine).
Avand in vedere ca masina avea discurile si placutele originale pe ea si n-a scartait niciodata frana, eu am schimbat doar placutele si a inceput sa faca urat - nu placutele sunt de vina atunci??
delpiero is offline  
Old 06-05-09, 11:27   #50
10krpm

Stage 3
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 96
Default Re: 25% discount pentru Discuri si Placute Sport EBC, Livrare din stoc pt marcile uzu

Greenstuff este o placuta de upgrade fata de placutele standard si nevand in componenta metal este normal ca suprafata de contact sa devina lucioasa daca sunt folosite in oras pt franari de la 50km/h.
Ar fi bine sa vii la service ca sa verificam daca sunt montate toate tablitele care atenueaza vibratiile iar daca vrei iti putem monta placute standard si iti returnam diferenta.
P.S. Sunt convins ca placutele nu au scartait imediat dupa ce le-ai montat, ceea ce demonstreaza ca nu e neaparat vina lor, daca ar fi fost exclusiv vina lor ar fi sacartait de la prima frana.

Last edited by 10krpm; 06-05-09 at 11:34.
10krpm is offline  
Old 09-05-09, 09:21   #51
Ferny
Renault Driver

Stage 5
 
Ferny's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 813
Member of:
[RENAULT]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 25% discount pentru Discuri si Placute Sport EBC, Livrare din stoc pt marcile uzu

Pentru un Renault 5 GT Turbo an 87 motor 1.4 turbo 120 cai as dori un pret pt placutele Greenstuff si discurile de frana USR, multumesc.
Ferny is offline  
Old 09-05-09, 17:48   #52
atbecstasy

Stage 2
 
atbecstasy's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 34
Default Re: 25% discount pentru Discuri si Placute Sport EBC, Livrare din stoc pt marcile uzu

sal.pt un bmw 320D-E46-2003-150 hp as vrea shi yo sa-mi schimb placutele de frana fatza+spate . cat ma costa ? shi eventual discurile ventilate pe fatza cu etrier roshu zi-mi shi la asta un pretz
atbecstasy is offline  
Old 10-05-09, 01:22   #53
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: 25% discount pentru Discuri si Placute Sport EBC, Livrare din stoc pt marcile uzu

Daca se poate niste preturi pentru :

- Standard discs fata , spate

- Turbo groove discs fata , spate

- Greenstuff sport upgrade pads fata spate , sau eventual Blackstuff Ultimax General Replacement Pads.

Masina e un bmw 530 D sedan [ E39 ] din 1999 cu motor diesel de 3000 cm3 si 184 cai standard

Multumesc anticipat
DEVIL's Style is offline  
Old 11-05-09, 13:17   #54
ahiile

Stock
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3
Default Re: 25% discount pentru Discuri si Placute Sport EBC, Livrare din stoc pt marcile uzu

salut un pret pentru bmw 520d e39 2001

discuri fata turbo groove si placute sport

nu stiu exact care sunt

astept o recomandare si un pret

salut
ahiile is offline  
Old 12-05-09, 16:19   #55
oq

Stage 5
 
oq's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 490
Member of:
[FORD]
Default Re: 25% discount pentru Discuri si Placute Sport EBC, Livrare din stoc pt marcile uzu

si daca nu is din bucuresti cum e cu garantiile?
oq is offline  
Old 12-05-09, 18:40   #56
m4turbo

Stage 1
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 10
Default Re: 25% discount pentru Discuri si Placute Sport EBC, Livrare din stoc pt marcile uzu

Salut,
Daca nu esti din Bucuresti trimiti pe mail pozele si deviz de la service autorizat.
m4turbo is offline  
Old 13-05-09, 16:37   #57
G3org3l

Stage 5
 
G3org3l's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 719
Member of:
[4 Speed Squad]
Default Re: 25% discount pentru Discuri si Placute Sport EBC, Livrare din stoc pt marcile uzu

salut ,

m-ar interesa si pe mine pentru o octavia 2 1,9 tdi 2005

placute de frana fata-spate redstuff

discuri fata spate turbogroove

multumesc
G3org3l is offline  
Old 17-05-09, 15:41   #58
bogdanhood

Stage 2
 
bogdanhood's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 28
Smile Re: 25% discount pentru Discuri si Placute Sport EBC, Livrare din stoc pt marcile uzu

pentru un BMW 530, an fabricatie 1989, motorul este schimbat cu unul de 525, 24v 142 kw (192 cp), m-ar interesa placute fata -spate si discuri sport, o oferta de pret. Va multumesc!
bogdanhood is offline  
Old 18-05-09, 10:06   #59
Masterblaster

Stock
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 6
Default Re: 25% discount pentru Discuri si Placute Sport EBC, Livrare din stoc pt marcile uzu

Salut,

M-ar interesa un set de placute de frana fata pentru o Skoda Fabia Elegance din 2001...preturi...ms anticipat
Masterblaster is offline  
Old 18-05-09, 10:52   #60
delpiero

Stock
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5
Default Re: 25% discount pentru Discuri si Placute Sport EBC, Livrare din stoc pt marcile uzu

Quote:
Originally Posted by 10krpm View Post
Greenstuff este o placuta de upgrade fata de placutele standard si nevand in componenta metal este normal ca suprafata de contact sa devina lucioasa daca sunt folosite in oras pt franari de la 50km/h.
Ar fi bine sa vii la service ca sa verificam daca sunt montate toate tablitele care atenueaza vibratiile iar daca vrei iti putem monta placute standard si iti returnam diferenta.
P.S. Sunt convins ca placutele nu au scartait imediat dupa ce le-ai montat, ceea ce demonstreaza ca nu e neaparat vina lor, daca ar fi fost exclusiv vina lor ar fi sacartait de la prima frana.
Imi pare rau sa spun dar sunteti complet neseriosi.
Degeaba dai raspunsuri frumoase clientilor pe forum daca nu puteti sa le onorati.
Am agreat sa vin la voi intr-o anumita zi/ora ca acolo sa am surpriza ca nu are cine sa se uite la masina, ca mai veniti alta data, ca nu te-am chemat noi, etc.
Si chiar am intalnit acolo si alti clienti nemultumiti care la fel au fost chemati ca aveti piesele in stoc dar de fapt nu le aveati.

In concluzie: NU RECOMAND!
delpiero is offline  
Closed Thread


- Copyright 2024 4Tuning -