Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 09-11-07, 04:22   #1
E31

Stage 3
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 133
Default Cum sa scapam de taxa de prima inmatriculare - ghid practic

Oameni buni, desi nu sint direct interesat, ma **** la cap in continuu aberatia astora de la guvern. Ma dispera ca lumea da vina pe basescu, pentru ca el acum , nu poate face absolut nimic in politica interna in afara sa dea mesaje. Cine poa sa faca e primul ministru (citroeniceanu). Chestia e ca au existat oameni care si-au adus masina, au dat in judecata statul si au castigat, pt ca taxa e ilegala! Norocul e ca sint student la drept si vad acum foarte clar lucrurile. Tot ce fac nenorocitii astia e sa intarzie decizii.. atat. dar pana sa vina legi, noi avem sanse reale! duce-ti-va la un avocat si spune-ti-i ca vreti sa rezolvati cu taxa. Daca e putin peste medie va va lua cazul pe gratis si va incasa ca onorariu un procent din castigurile indemnizate de Curte. Frati romani,va intreb cu tota seriozitatea: Ce naiba putem sa iesim in strada dupa un meci castigat, ce naiba putem iesi in strada uniti ca sa dam jos un dictator pe cand in celelalte tari se vorbea de o revolutie de catifea, iar acum cand drepturile noastre sint incalcate prin masinatiuni foarte foarte bine gandite (sint la drept,le-am analizat si abia de le-am putut gasi o fisura dpdv juridic) stam blegi... Mai romane... desteapta-te bai! Sau mai bine spus... Desteapta-te romane!
__________________
profilul romanului tipic: grandoman si frustrat
E31 is offline  
Old 09-11-07, 12:41   #2
Speed Fly

Stage 3
 
Speed Fly's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 168
Default Re: Cum sa scapam de taxa de prima inmatriculare - ghid practic

eu nu stiu de ce comisia europeana nu a sactionat statul roman de prima data.. si le`u dat atatea avertismente sa inceteze cu taxa asta tampita. o putem lua si k o discriminare intr`un fel ma obliga pe mien sa cumpar loganu si renault knd eu vreau altceva si din mom ce ink nu ne permitem sa cumparam in fiecare an o masina noua .. ne mulztumim si cu cele SH de pe afara, care`s mai ieftine decat cele de pe la noi ...
Speed Fly is offline  
Old 13-11-07, 09:36   #3
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,203
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum sa scapam de taxa de prima inmatriculare - ghid practic

perfect deacord
DACIA-Wrc is offline  
Old 28-12-07, 17:30   #4
adammina

Stock
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1
Talking Re: Cum sa scapam de taxa de prima inmatriculare - ghid practic

pe mine mau disperat cu taxa aceasta aberanta.in loc de o masina buna de afara am luat un jaf din tara ,in care mie frica sa merg cu copilul in masina.
nu este zi sa nul blestem te taricelu.
adammina is offline  
Old 28-12-07, 18:58   #5
bogmotorsport
VW Driver

Stage 5
 
bogmotorsport's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 748
Member of:
[VW]
Default Re: Cum sa scapam de taxa de prima inmatriculare - ghid practic

https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=60223
bogmotorsport is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -