Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 03-04-08, 13:18   #391
GanGxta

Stage 2
 
GanGxta's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 46
Default Re: IONIZARE sau FOLIE-autorizata (pe geamuri)

Quote:
Originally Posted by pulea View Post
cat de negre pot sa`mi fac geamurile fata legal?
In spate daca pui 5% transparenta atunci pe fata legal n-ai voie deloc. daca vrei legal pe fata atunci trebuie sa pui atat pe spate cat si pe fata folii foarte foarte transparente... nu merita asa.... pune-ti pe spate 5% transp. legal si pe fata cca. 50% transp. si crede-ma nimeni nu se va lega de folii.... eu am foarte inchise pe fata si nimeni nu se leaga de ele.. am fost oprit si au vazut ca am autorizatie si n-aveau treaba
GanGxta is offline   Reply With Quote
Old 09-05-08, 10:04   #392
tzeicanu

Stock
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2
Default Re: IONIZARE sau FOLIE-autorizata (pe geamuri)

Quote:
Originally Posted by LEXUS View Post
apropo de parbriz..masina cred ca este undeva prin california...nu mai stiu exact
sunt sigur ca e o masina din constanta e un daewoo nexia a trecut pe langa mine glont eu aveam 130 km
tzeicanu is offline   Reply With Quote
Old 09-05-08, 17:47   #393
strik3ru

Stage 5
 
strik3ru's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 594
Default Re: IONIZARE sau FOLIE-autorizata (pe geamuri)

Quote:
Originally Posted by madutz2006 View Post
-FOLIE AUTO OMOLOGATA RAR 150 RON !!!
-DIMENSIUNE : 600 X 50 !!! (ajunge pt orice tip de masina) !!!
-certificat omologare + garantie + actipildurile d la omologare !!!
-pe omologare s scrie sasiul masini, numarul d inmatriculare si numele posesorului masinii !!!
-codul actipildelor este acela dupa omologare !!!
-acesta este doar folia, si nu include montajul....


-folositi pm'ul .. VA MULTUMESC !!!
Eu am vorbit cu cineva de la RAR si mi-a spus ca ei nu autorizeaza folia si dau autorizatii firmelor specializate in asa ceva
strik3ru is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 13:23   #394
madutz2006

Stage 5
 
madutz2006's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,764
Member of:
[Opel]
Default Re: IONIZARE sau FOLIE-autorizata (pe geamuri)

Quote:
Originally Posted by strik3ru View Post
Eu am vorbit cu cineva de la RAR si mi-a spus ca ei nu autorizeaza folia si dau autorizatii firmelor specializate in asa ceva


u crezi ca folia este facuta de mine?? ))

pt detalii foloseste pm-u
madutz2006 is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 13:11   #395
drift_king_roland

Stock
 
Join Date: May 2008
Posts: 1
Default Re: IONIZARE sau FOLIE-autorizata (pe geamuri)

cat mar costa la dacia 1310 cele trei geamuri din spate?bine inteles legelizat. Si cat mai inchis.cat ar fii cu folie si cat ar fii ionizat ??Si care este mai bunaSi in judetul Satu-Mare este pe undeva??

Last edited by drift_king_roland; 28-05-08 at 13:13.
drift_king_roland is offline   Reply With Quote
Old 29-05-08, 10:46   #396
mrbubu

Stage 2
 
mrbubu's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 46
Exclamation Re: IONIZARE sau FOLIE-autorizata (pe geamuri)

Statzi linistitzi....politzistii de la noi merg prostiti cu geamurile...legea romana interzice folosirea de orice gen a foliei sau oriece pe geamurile din fatza...dar tot ei sunt cei care dak vad timbru pe mashina zic k e OK..deci cine nu risca nu castiga))
mrbubu is offline   Reply With Quote
Old 29-05-08, 10:49   #397
mrbubu

Stage 2
 
mrbubu's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 46
Default Re: IONIZARE sau FOLIE-autorizata (pe geamuri)

drift_king_roland....nu te costa mult...iei folia din targ de la vitan...ceva mai slaba calitativ decat Salumar(originala)....si o pui inpreuna cu un timbru...dak ai de unde sa faci rost....cost total 20 RON..
mrbubu is offline   Reply With Quote
Old 13-06-08, 13:41   #398
GanGxta

Stage 2
 
GanGxta's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 46
Default Re: IONIZARE sau FOLIE-autorizata (pe geamuri)

Quote:
Originally Posted by mrbubu View Post
Statzi linistitzi....politzistii de la noi merg prostiti cu geamurile...legea romana interzice folosirea de orice gen a foliei sau oriece pe geamurile din fatza...dar tot ei sunt cei care dak vad timbru pe mashina zic k e OK..deci cine nu risca nu castiga))
te rog frumos, spune-mi care lege interzice folosirea de orice gen de folie. (spune asa: ex: legea nr. x/2007. art. 12. alin. 3). sunt curios si eu
GanGxta is offline   Reply With Quote
Old 13-06-08, 14:12   #399
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: IONIZARE sau FOLIE-autorizata (pe geamuri)

gaborii se iau de tine doar daca nu ai folie autorizata , daca e autorizata le dai peste nas nu au ce sa iti faca ...

deci autorizarea e cheia !
VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 13-06-08, 22:16   #400
mrbubu

Stage 2
 
mrbubu's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 46
Post Re: IONIZARE sau FOLIE-autorizata (pe geamuri)

Quote:
Originally Posted by GanGxta View Post
te rog frumos, spune-mi care lege interzice folosirea de orice gen de folie. (spune asa: ex: legea nr. x/2007. art. 12. alin. 3). sunt curios si eu
1.dak ai vazut vreodata in mana ta un certificat de folie auto ai sa vezi k nu exista rubrica de bifat pt geamurile de pe fatza...si cu asta am zis tot....eu vb legal....nu k ei nu se uita k ai transparentza pe ele....bafta amice
mrbubu is offline   Reply With Quote
Old 13-06-08, 22:20   #401
mrbubu

Stage 2
 
mrbubu's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 46
Talking Re: IONIZARE sau FOLIE-autorizata (pe geamuri)

Quote:
Originally Posted by GanGxta View Post
te rog frumos, spune-mi care lege interzice folosirea de orice gen de folie. (spune asa: ex: legea nr. x/2007. art. 12. alin. 3). sunt curios si eu
si k sa te convingi uite ce anuntz a postat strik3ru,deci firmele care pun iti dau si certificatu ala...dar este adevarat k si ei pun si pe fatza...dar eu am pus la un C si mi sa zis k pe cele de pe fatza chair dak le pun mai slabe tot pe riscu meu le pun...asa k decat sa pui mai slabe mai bine pui tot negre..."riscu meseriei"
mrbubu is offline   Reply With Quote
Old 14-06-08, 11:51   #402
madutz2006

Stage 5
 
madutz2006's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,764
Member of:
[Opel]
Default Re: IONIZARE sau FOLIE-autorizata (pe geamuri)

Quote:
Originally Posted by mrbubu View Post
si k sa te convingi uite ce anuntz a postat strik3ru,deci firmele care pun iti dau si certificatu ala...dar este adevarat k si ei pun si pe fatza...dar eu am pus la un C si mi sa zis k pe cele de pe fatza chair dak le pun mai slabe tot pe riscu meu le pun...asa k decat sa pui mai slabe mai bine pui tot negre..."riscu meseriei"


nu stiu cum o fi pe la voi, dar la noi in pitesti daca vrei sa iti pui folie si pe fata, cea mai tare firma care s ocupa cu asa ceva pune decat 30% (adica un ***) cu tot cu timbre, omologare, si nu ai nici macar o sg problema, nici in romania si nici in afara (200-250 euro)... POTI SA ITI PUI 100 % SI PE FATA, DAR ITI PIERZI OMOLOGAREA !!! ADICA SE ANULEAZA !!!

unde ati vazut voi ca daca ai folie 100% pe fata si nu iti zice nimeni nimic???
__________________
madutz2006 is offline   Reply With Quote
Old 14-06-08, 13:15   #403
mrbubu

Stage 2
 
mrbubu's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 46
Exclamation Re: IONIZARE sau FOLIE-autorizata (pe geamuri)

Quote:
Originally Posted by madutz2006 View Post
nu stiu cum o fi pe la voi, dar la noi in pitesti daca vrei sa iti pui folie si pe fata, cea mai tare firma care s ocupa cu asa ceva pune decat 30% (adica un ***) cu tot cu timbre, omologare, si nu ai nici macar o sg problema, nici in romania si nici in afara (200-250 euro)... POTI SA ITI PUI 100 % SI PE FATA, DAR ITI PIERZI OMOLOGAREA !!! ADICA SE ANULEAZA !!!

unde ati vazut voi ca daca ai folie 100% pe fata si nu iti zice nimeni nimic???
asta spun si eu man....k dak pui pe fatza mergi pe riscu tau...deci dak tine sau nu tine vrajeala cu gaborii...si k e 100% si dak e 1%
mrbubu is offline   Reply With Quote
Old 24-06-08, 23:10   #404
GanGxta

Stage 2
 
GanGxta's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 46
Default Re: IONIZARE sau FOLIE-autorizata (pe geamuri)

MrBubu: cand am citit postul tau ca "legea interzice orice fel de folie" atunci am crezut ca te refereai la faptul ca legea interzice peste tot si de aceea eram curios de legea respectiva.... pe fata stiu ca n-ai voie legal din pacate
GanGxta is offline   Reply With Quote
Old 24-06-08, 23:20   #405
madutz2006

Stage 5
 
madutz2006's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,764
Member of:
[Opel]
Default Re: IONIZARE sau FOLIE-autorizata (pe geamuri)

Quote:
Originally Posted by GanGxta View Post
MrBubu: cand am citit postul tau ca "legea interzice orice fel de folie" atunci am crezut ca te refereai la faptul ca legea interzice peste tot si de aceea eram curios de legea respectiva.... pe fata stiu ca n-ai voie legal din pacate


vino la pit si iti pui pe fata 30% legal folie Llumar !! dar te costa decat pe fata 100 de euro...
madutz2006 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -