Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 01-03-10, 14:16   #1
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Pareri suspensie lowtec si un part number pentru o evacuare magnaflow!!

Cautand o suspensie buna si la un pret decent pentru un 530D e39 am gasit printre deja cunoscutele branduri , o firma germana numita lowtec ...am cautat pe forumuri din afara diverse pareri dar nu am fost prea multumit de raspunsuri [ cam putine ] asa ca apelez la ajutorul vostru , poate printre userii acestui forum mai sunt persoane care folosesc acest kit de suspensie . Din ce vorbesc userii din afara , e ca unii prefera setupul lowtec in defavoarea kiturilor formate din bilstein si H&R ... si asta nu numai din cauza preturilor mai mici ci datorita performantelor. Orice parere sau feedback e binevenit . Am ales o kit desuspensie fixa care coboara masina 30 mm fata si 30 mm spate , duritate 30 % mai mult ca cele stock ..aici e si un link pentru a vedea despre ce vorbesc

http://cgi.ebay.it/BMW-SERIE-5-BERLI...item2302d454b5

Cealalta rugaminte e un partnumber pentru o evacuare de la magnaflow [ probabil e dedicata pentru motoare diesel ] , care imi place mult si as dori sa o achizitionez !!! Aici e filmuletul :



Cu Stima !!!
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 12-11-11, 17:27   #2
geti

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,121
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Pareri suspensie lowtec si un part number pentru o evacuare magnaflow!!

Ideea e in felul urmator.Am si suspensie Lowtec pentru iarna si bilstein cu H&R reglabila pentru vara.Parerea mea e ca nu au legatura, de acord Lowtec e fiabila, confortabila, durabila, dar Bilstein si H&R egal performanta aproape de superlativ, am spus aproape.
geti is offline   Reply With Quote
Old 12-11-11, 19:21   #3
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Pareri suspensie lowtec si un part number pentru o evacuare magnaflow!!

Quote:
Originally Posted by geti View Post
Ideea e in felul urmator.Am si suspensie Lowtec pentru iarna si bilstein cu H&R reglabila pentru vara.Parerea mea e ca nu au legatura, de acord Lowtec e fiabila, confortabila, durabila, dar Bilstein si H&R egal performanta aproape de superlativ, am spus aproape.
Stiu geti , deja e vandut e39 ul [ topicul era deschis pentru el ]

Iar la lowtec era ca varianta de buget in locul la raceland si alte minuni de genul.
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -