Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 10-03-11, 14:55   #1
sony_cristi
Peugeot Driver

Stage 5
 
sony_cristi's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 315
Member of:
[PEUGEOT]
Thumbs up intrebare... ?

am cumparat o masina de la cineva, mi-a dat fiscal toate actele.... am fost trecut la "instrainat catre.." si in cartea masinii dar fara stampila, au trecut 2 luni de atunci iar eu nu am fost sa inmatriculez masina... e adevarat treaba asta:- daca voi fi oprit de politie si se uita pe spate si vede ca au trecut 2 luni de cand am luat masina si nu am trecut-o pe numele meu imi ia actele masinii si numerele? masina are si itp si asigurare valabila (originalu)."circul in regula cu masina ?"

si cam cat e amenda la fiscal pentru ca nu am declarat-o?

si altceva: odata ce e trecut numele meu la instrainat catre... pot sa vand masina fara sa o trec pe numele meu in certificat fara ca viitorul cumparator sa aiba probleme??
__________________
sony_cristi is offline   Reply With Quote
Old 10-03-11, 18:51   #2
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: intrebare... ?

din ce am observat eu , in jud neamt se scrie proprietarul in acte in momentul in care se perfectueaza actele auto !! daca te-a scris in carte mai mult ca sigur trebuie sa o treci pe numele tau !!
la 30 de zile de la expiratea datei de pe certificat de la rubrica instrainat catre , poate sa iti ia certificatul de inmatriculare si sa te sanctioneze pentru ca nu ai transcris autovehicolul in termenul legal (30 zile) !
__________________
www.autowebb.ro|Piese Auto Iasi
GAby645 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -