Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 23-02-09, 12:30   #1
mistreku

Stage 5
 
mistreku's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,239
Default A REUSIT CINEVA DIN CEI CARE AU CUMPARAT MASINA INAINTE DE 15 SA PLATEASCA TAXA MICA?

deci daca reuseste careva sa plateasca taxa de asta vara pt o masina adusa inainte de 15 in tara, dar cumparata de aici, nu din alta tara, va rog, spuneti-mi si mie, ca nu stiu cum sa o mai dau.. m-au mancat astia la trezorerie ca daca nu am adus-o eu personal, platesc taxa dubla. ca legea zice "masini aduse in vederea inscrierii in romania", iar ala care a adus-o aici din germania nu a inscris-o, a vandut-o.. deci a adus-o in vederea comercializarii, nu a inscrierii. deci nu ma incadrez! mor de nervi! crap! help!
__________________
From WTF to DIY to OMG
mistreku is offline   Reply With Quote
Old 23-02-09, 19:23   #2
luckas
VW Driver

Stage 3
 
luckas's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 111
Member of:
[VW]
Default Re: A REUSIT CINEVA DIN CEI CARE AU CUMPARAT MASINA INAINTE DE 15 SA PLATEASCA TAXA M

deci,aia de la trezorerie de la CRAIOVA,cred ca esti,sint de o prostie rara.cum pot sa debiteze asa ceva? am mai vazut pe aici baieti stresati,tot de la CRAIOVA,cu probleme de genul asta. fratele meu da ce-s nebuni,cum adica aduse in vederea comercializarii,pai aia le tot vind si nu le mai inmatriculeaza niciodata? NU CONTEAZA DE LA CINE SI DE UNDE E MASINA,DACA SE AFALA IN TARA INAINTE DE 15 DEC. 2008,PLATESTI TAXA AIA DIN IULIE,TU ULTIMUL PROPRIETAR CARE O INMATRICULEZI. ALCEVA NU MAI STIU SE SA-TI ZIC.PUNE PARE PE EI.
__________________
JOSSSSSSSSSS TAXA
luckas is offline   Reply With Quote
Old 23-02-09, 19:38   #3
johhny
Renault Driver


Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 686
Member of:
[4Tuning International]
[RENAULT]
Default Re: A REUSIT CINEVA DIN CEI CARE AU CUMPARAT MASINA INAINTE DE 15 SA PLATEASCA TAXA M

Ar trebui sa spui undeva mai sus asta, sa-i reclami la televiziune macar, ar fi un subiect interesant asta.
Oricum deocamdata nu cred ca a platit cineva taxa pentruca deocamdata abea s-a depus dosarul, de exemplu mie mi-a zis ca joi sa merg acolo unde am depus dosarul.
johhny is offline   Reply With Quote
Old 23-02-09, 20:09   #4
akileon

Stage 5
 
akileon's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 569
Default Re: A REUSIT CINEVA DIN CEI CARE AU CUMPARAT MASINA INAINTE DE 15 SA PLATEASCA TAXA M

si in bucuresti sunt cativa care au patit faza cu proprietarul , nu erau ei cei care au adus masina si nu le-a fost primite actele
akileon is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 17:27   #5
mistreku

Stage 5
 
mistreku's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,239
Default Re: A REUSIT CINEVA DIN CEI CARE AU CUMPARAT MASINA INAINTE DE 15 SA PLATEASCA TAXA M

la craiova s-a rezolvat. acum se primesc dosarele pt taxa veche, chiar daca nu ai adus personal masina. azi reusi si eu sa depun actele. intr-un final.
mistreku is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -