Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 18-07-07, 15:06   #1
Sir_KnupSKull

Stage 5
 
Sir_KnupSKull's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 512
Default honda civic type-s

Sunt in dilema si nu stiu daca sa cumpar type-s,ce variante ar mai fi in bani astia ? precizez ca masina o iau noua prin leasing.Vreau ceva sport,nu vreau passat,megane sau alte masini de genu care le vezi la orice colt de strada.

pareri pro/contra civic type-s ?
Sir_KnupSKull is offline   Reply With Quote
Old 18-07-07, 15:09   #2
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: honda civic type-s

Type S e cea de 1.8i 140 cp daca nu ma insel....Mie perosnal imi place foarte mult masina , si nu stiu ce ti-ai putea lua mai interesant in acesti bani....poate Volvo C30 mai exclusivist decat Golf Megane si ce ai mai spus tu ...
__________________
2009 Audi A4
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 18-07-07, 15:30   #3
Sir_KnupSKull

Stage 5
 
Sir_KnupSKull's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 512
Default Re: honda civic type-s

da uite de volvo c30 am uitat,la prima vedere arata bine.
Sir_KnupSKull is offline   Reply With Quote
Old 18-07-07, 15:37   #4
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: honda civic type-s

Cred ca ar merita sa mergi pana la un dealaer volvo sa te uiti la ea , mi se pare o alternativa demna de luat in calcul
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 18-07-07, 16:10   #5
BC-20-LET
Audi Driver

Stage 5
 
BC-20-LET's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,386
Member of:
[AUDI]
Default Re: honda civic type-s

Ti-am pus un atas cu o lista de preturi ptr c30, incluzand toate tipurile de motorizari si dotari . Parerea mea, mergi pe c30 .Succes!
Attached Files
File Type: pdf c30oferta.pdf (1.46 MB, 227 views)
BC-20-LET is offline   Reply With Quote
Old 18-07-07, 16:50   #6
alecsutu1

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 687
Default Re: honda civic type-s

http://www.honda.com.ro/preturi/ si aici e lista de la Honda eu as merge pe Honda
alecsutu1 is offline   Reply With Quote
Old 18-07-07, 17:44   #7
Sir_KnupSKull

Stage 5
 
Sir_KnupSKull's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 512
Default Re: honda civic type-s

volvo are o alura mai puternica spre eleganta in compartie cu honda care inclina mai mult spre sportivitate,o sa imi fac programare la un test drive sa le vad pe amandoua care e mai mult pe gustul meu.Pe fir a mai intrat Hyundai coupe,citroen c4 1.8t,de la mazda mx5-ul iese din discutii avand doar 2 locuri,referitor la rx8 dar asta sh cu vro 20-30 de mii de km la bord si de prin 2004.
Sir_KnupSKull is offline   Reply With Quote
Old 18-07-07, 18:05   #8
B-87-CTE
Dacia Driver

Stage 5
 
B-87-CTE's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 801
Member of:
[DACIA]
Default Re: honda civic type-s

dc vrei rx-8 ,poti gasii pe cineva care aduce din sua la preturi avantajoase,sunt si pe forum !!!la preturi avantajoase eu unu nu am vazut in ro sub 17000 de euro ,
B-87-CTE is offline   Reply With Quote
Old 18-07-07, 19:30   #9
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: honda civic type-s

Nu lua Rx8 ca ai sa ai numai belele cu ea....fereste-te de Rx8....alte variante pt tine ar fi Audi A3 , BMW seria 1 , Polo GTI , Fiesta ST
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 18-07-07, 21:41   #10
Sir_KnupSKull

Stage 5
 
Sir_KnupSKull's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 512
Default Re: honda civic type-s

fara vw,fara ford cu atat mai putin bmw,mai ales seria 1.Audi a3....hmm ramane sa ma mai interesez.

ce parere aveti de motorul de pe c4 de 180cp ? hyundai-ul coupe arata demential atat la interior cat si la exterior dar din pacate am auzit ca nu prea e fiabila,consuma mult si putere cam mica.De Volvo am citit ca e o clona a lui ford focus 2 cu aceleasi plastice de proasta calitate si ca isi va pierde repede din valoare avand in vedere soarta precedentului s40.Pe primul plan ramane civic type-s insa lucruriile pot lua o intorsatura zdravana avand in vedere diferenta dintre dotari,totusi ramane de vazut...
Sir_KnupSKull is offline   Reply With Quote
Old 18-07-07, 22:20   #11
OveR
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
OveR's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 326
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: honda civic type-s

bravo frate excluzi masinile mai bune ) si iei hartoagele etc frantuzesti care pentru mine nus masina sunt carutze nam nimic cu nimeni dar am trait experiente traumatizate cu o masina frantuzeasca
__________________
BMW E46
OveR is offline   Reply With Quote
Old 18-07-07, 22:42   #12
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: honda civic type-s

Quote:
Originally Posted by OveR View Post
bravo frate excluzi masinile mai bune ) si iei hartoagele etc frantuzesti care pentru mine nus masina sunt carutze nam nimic cu nimeni dar am trait experiente traumatizate cu o masina frantuzeasca
uite m ain sfarsit unu ca mine!!! french car suck
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 18-07-07, 23:43   #13
Sir_KnupSKull

Stage 5
 
Sir_KnupSKull's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 512
Default Re: honda civic type-s

Quote:
Originally Posted by OveR View Post
bravo frate excluzi masinile mai bune ) si iei hartoagele etc frantuzesti care pentru mine nus masina sunt carutze nam nimic cu nimeni dar am trait experiente traumatizate cu o masina frantuzeasca
nu le exclud pt ca sunt slabe,le exclud pentru ca am avut cel putin cate una din fiecare marca si pe langa asta vw-uri,opeluri,bmw-uri,forduri gasesti la orice colt al bucurestiului si sunt..."satul" de ele,sper sa ma intelegi.In legatura cu c4 doar am intrebat ce parere aveti de motorul de 180cp daca a mers cineva cu asa ceva..etc,nu am zis ca gata citroen imi iau Ca fapt divers sunt 80% deocamdata ca alegerea mea e civicu.
Sir_KnupSKull is offline   Reply With Quote
Old 18-07-07, 23:58   #14
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: honda civic type-s

Quote:
Originally Posted by Sir_KnupSKull View Post
... cu c4 doar am intrebat ce parere aveti de motorul de 180cp .
Este motorul de pe 206RC.Raportul CP/kg este foarte bun,insa consumul destul de ridicat in regim urban.In plus s-ar putea sa-ti para straniu afisajul central..Civic este insa o optiune mult mai buna ca look,tinuta de drum si calitate.
__________________
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 19-07-07, 00:32   #15
Florin_Tei


Stage 5
 
Florin_Tei's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 426
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: honda civic type-s

Civic e destul de buna , insa multe surse spun ca vizibilitatea la luneta e f. proasta ... oricum daca tie iti place ... Bafta ! Cu respect !
Florin_Tei is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -