Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 07-07-07, 02:02   #1
Nazzy_VTR

Stock
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 8
Default Lamborghini Countach

Interesat daca exista producatori in romania ce ar putea face o replica la caroseria unui Lamborghini Countach,si daca da,la ce pretz,astept info.
Nazzy_VTR is offline   Reply With Quote
Old 07-07-07, 06:16   #2
alexzander407

Stage 5
 
alexzander407's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 513
Default Re: Lamborghini Countach

Quote:
Originally Posted by Nazzy_VTR View Post
Interesat daca exista producatori in romania ce ar putea face o replica la caroseria unui Lamborghini Countach,si daca da,la ce pretz,astept info.
ti-ar place sa umbli intr-o replica numai numai sa zica lumea ca ai Lambo ?!?! nu exista in romania iti spun 100% ... poate ca romani sunt mai cu capu pe umeri decat restu
__________________
THE FUTURE BELONGS TO THE FEW OF US STILL WILLING TO GET OUR HANDS DIRTY.
alexzander407 is offline   Reply With Quote
Old 07-07-07, 11:03   #3
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Lamborghini Countach

Eu unul cred ca s-ar putea face , dar mai usor ar fi un kit care sa imite liniile pe o masina cu acelasi profil...cat de cat , cum facusera cei de la C&C la Calibra aia galbena ( SLR optik packet)
__________________
2009 Audi A4
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 07-07-07, 12:47   #4
Nazzy_VTR

Stock
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 8
Default Re: Lamborghini Countach

Mai da,chiar mi-ar place,si o sa ma doara stii tu unde ca o sa zica lumea ca am lambo eu doar intrebam...si daca exista,o sa imi fac si eu una,daca nu gasesc in romania gasesc in alta tara si tot fac.cat despre "oamenii cu cap" nu vad care e legatura?nu ai cap daca faci asa ceva sau nu am inteles,ce ma retine sa imi fac?

Last edited by Nazzy_VTR; 07-07-07 at 12:50.
Nazzy_VTR is offline   Reply With Quote
Old 07-07-07, 20:56   #5
di48lo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 557
Default Re: Lamborghini Countach

Fiind mare fan Lambo, dau dreptate lui Nazzy. Mai bine sa faci o replica si sa te bucuri, decat sa-ti iei unul si sa te crezi cel mai smecher de pe pamant. Vai, ce urasc cei care isi pot permite un Lambo (sau alta masina exotica) si deja uita ca si ei is oameni.
Daca XY vrea sa faca un Lambo, de ce nu? Asta inca nu inseamna nimic. Problema e daca incepe sa se dea mare si sa zica la toata lumea ca e Lambo adevarat.
Crede-ma, daca as avea spatiu, si eu as face cate-o replica din fiecare model, numai sa ma pot uita la ele.
di48lo is offline   Reply With Quote
Old 08-07-07, 11:39   #6
di48lo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 557
Default Re: Lamborghini Countach

Nici mie nu-mi place mentalitatea asta. Si sa spunem si ceva informativ, cel mai apropiat atelier de replici este langa Budapesta, dar Countachul lor e de calitate slaba. In alte tari nu cred ca se mai ocupa cu asa ceva, in Anglia mai sunt cateva firme. Cei care au inceput sa copieze Murcielagoul au fost desfiintate. Ce-i adevarat, ii adevarat. O replica chiar costa intre 40-90.000 de euro, eu mai bine mi-as lua o masina noua.
di48lo is offline   Reply With Quote
Old 08-07-07, 12:32   #7
DrDMX

Stage 4
 
DrDMX's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 196
Member of:
[Opel]
Default Re: Lamborghini Countach

http://lamborghinireplica.com/ForSale/For%20Sale.htm
-uite aici domnu meu care nu are maniere : intra ca ti-am gasit kitu ....


FOR SALE: Countach body kits with interior package ONLY $3,500.00. Turnkey kit cars and all parts available for kits. Gallardo is coming soon contact us if you are interested. Specialize in all V8 swaps for Fiero including elongated. Ph: 941-268-1454. Email: lambos1@comcast.net or see www.thelamboshop.com
__________________
opel GTC white like ice
DrDMX is offline   Reply With Quote
Old 08-07-07, 12:34   #8
Nazzy_VTR

Stock
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 8
Default Re: Lamborghini Countach

vai...dar drdmx,merci mult...pacat ca lu ala i-am dat mail acum 2 seri...se pare ca nu a raspuns.merci pentru deranj oricum
Nazzy_VTR is offline   Reply With Quote
Old 08-07-07, 14:09   #9
teddy

Stage 5
 
teddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,804
Default Re: Lamborghini Countach

chestia e ca din cat am umblat in lume (foarte mult0 si cate replici am vazut... chiar niciuna nu era facuta bine. investitia poate ajunge destul de mult, nu poti sa pui caroseria pe o calibra 8v, sa zicem... nu? eventual vrei sa schimbi si din interior, etc. pana la urma ajungi la pretul la care ai cumpara o masina buna si cu care nu te faci de ras. eu n-as lua-o pe drumu asta
teddy is offline   Reply With Quote
Old 08-07-07, 14:25   #10
Nazzy_VTR

Stock
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 8
Default Re: Lamborghini Countach

chiar mi-ar place sa fiu in asa ceva la volan...chiar daca am 100 de cai.. dar cu o singura conditie...caroseria sa fie identica...cu cea din poza...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	lambo-stallings-ct.jpg
Views:	105
Size:	86.6 KB
ID:	300281   Click image for larger version

Name:	1985-Lamborghini-Countach-White-Front-Angle-Open-Doors-st.jpg
Views:	96
Size:	217.4 KB
ID:	300282  
Nazzy_VTR is offline   Reply With Quote
Old 08-07-07, 15:02   #11
ameer

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 271
Default Re: Lamborghini Countach

Quote:
Originally Posted by Nazzy_VTR View Post
bravo!intradevar sunt cativa oameni care inteleg!se stiu ei,cat despre restul....ce sa zic...dementi la cap....care e problema?vreau sa am ceva care sa semene cu un lambo...ce draq vrei/vreti?nu poti sa dormi noaptea linistit?nu poti sa mananci linistit acasa?care e problema voastra?chiar nu poti sa iti vezi de viata?stai/stati in banca ta/voastra....da...si daca vreau imi fac o masina care sa aduca f bine cu un lambo,am sa ma uit la el si am sa salivez,pt ca imi place si nu imi pot permite unul adevarat...si stii/stiti ceva?am sa ma kc in gura ta/voastra si ma kc in parerile voastre,chiar nu vad care e problema....dau si eu dreptate lu di48lo,chiar mi-ar sta bine intr-o replica..chiar daca nu e un lambo adevarat,nu o sa aiba performate..asta e...ma multumesc cu ceva pe aproape....asta e...traim intr-o tara de dementi..si oameni cu idei fixe..comunisti.."daca nu ai bani de ceva adevarat..nu creea o minciuna"..ba chiar am sa fac daca asa vrea p**a mea...si da mai..sunt tartan cum ziceti voi...ce sa-ti zic draga...se pare ca tre sa vb si elevat cu niste oameni care nu pot in p**a mea sa raspunda simplu....la o intrebare simpla pusa pe forum....macar un raspuns monosilabic..."da/nu"...cu voi sa imi bat capu?care vai draga...respecta marca..nu fa copii...astept sa ma dai in judecata....nu vad care e problema voastra ca eu vreau copie....asta e...sunt constient ca mai mult nu pot,nu imi permit si ma multumesc cu atat....sincer?chiar m-ar durea in cur sa am o replica si sa ma plimb cu ea..sa vad cum intoarce lumea capul..numai pentru lucru asta simt ca ar merita tot....pentru toti cei care au acelasi punct de vedere cu al meu...astept pareri..pentru restul..cititi mai sus...aa.si pentru ala..care se pare ca are o placere deosebita de a isi pune in valoare calitatile de medium....."esti tartan"....sa stii ca tocmai mi-am cumparat o maleta foarte faina de la iugo bos frate....si mi-am tras ultimul videoclip gutza...f tare...aa....si ti-am blestemat din nou copii sa nu aiba parte de data asta de masinutze de la burago !asa ca ai grija.....nu stii ce urmeaza....
Pana acum doar te suspectam ca esti un taran prost... Bravo! Acum ai dovedit-o!

Si poate un moderator va face curatenie in postul tau ca limbajul asta nu este in ton cu acest forum!
ameer is offline   Reply With Quote
Old 08-07-07, 16:15   #12
Nazzy_VTR

Stock
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 8
Default Re: Lamborghini Countach

Intradevar nu poti folosii orice model de masina ca fiind masina donor pentru proiect,am vazut constructii de sasiuri din tuburi,am inteles ca sunt f scumpe de construit la o firma.citeam aseara ca un tip din america a dat 18k pe un sasiu facut la comanda din tuburi.nu stiu cat de adevarat este,pretul e destul de mare zic eu.
Nazzy_VTR is offline   Reply With Quote
Old 08-07-07, 18:53   #13
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Lamborghini Countach

am sters aproape 4 pagini cu posturi inutile....
am dat warninguri si infraction-uri la cei care au intrecut masura (injuraturi, jigniri - lucruri care nu au nicio scuza si se pedepsesc indiferent de factorul care le-a generat)...

Asa ca, in continuare va rog sa postati doar la subiect, si fara sa mai creati tensiuni ca altfel se lasa cu BANari!!!

si pt cei care poate nu inteleg cum e cu postatul "la subiect": cand cineva intreaba unde-si poate vopsi masina in roz bombon.... raspunsurile care dezbat motivele celui care a pus intrebarea sau cat de oportuna e aceasta culoare nu sunt raspunsuri la subiect.
RoSonic is offline   Reply With Quote
Old 08-07-07, 18:53   #14
ameer

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 271
Default Re: Lamborghini Countach

Da e destul de mare pretul, si nu stiu daca gasesti o firma de leasing care sa finanteze asa ceva... Cam greu...
ameer is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -