Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 26-03-16, 22:05   #1
pilifica

Stock
 
Join Date: Mar 2016
Posts: 0
Default Audi a4 2.0 quattro (b8) vs bmw 320d Xdrive (e90)

Salut! Ce pareri aveti despre cele doua modele? An 2010-2011. Doresc sa achizitionez una dintre cele doua masini si nu ma pot hotara.

Nu sunt un mare cunoscator de masini, insa din ce m-am documentat pe internet am ajuns la urmatoarele concluzii:

Pro BMW:
- Stabilitatea pe carosabil mai buna;
- mai sport, agila, rapida;
- Consum mai redus decat la audi

Pro Audi:
- Look-ul interior si exterior mai pe placul meu;
- Consumabile si intretinere mai ieftine - ma refer la piese care nu sunt originale chiar daca sunt mai proaste calitativ.
- Mai spatioasa.

Am vazut pe net filmulete in care bmw-ul lasa in spate lejer audi-ul. Tatal meu are un audi a6 2.0 avant din 2006, imi place foarte mult cum merge insa la viteze mai mari parca se simte cumva instabila pe sosea.
Repet, nu sunt cunoscator de masini. Am citit multe pareri pe internet despre amandoua masinile dar sunt intr-o mare dilema.

Sper ca nu am postat in sectiunea gresita a formului si daca am facut-o rog admin-ul sa o mute in sectiunea potrivita.
pilifica is offline   Reply With Quote
Old 27-03-16, 10:18   #2
ryoraul

Stage 4
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 285
Default Re: Audi a4 2.0 quattro (b8) vs bmw 320d Xdrive (e90)

Ar trebui sa mergi cu amandoua si sa o alegi pe cea care iti place. Cei care vor comenta vor fi subiectivi.
ryoraul is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -