Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 06-03-13, 11:01   #1
frozya

Stage 2
 
frozya's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 60
Default Nelamurire Certificat Fiscal

Ziua buna tuturor. De curand am cumparat o masina inmatriculata RO de la o mamaie, cu scopul de a o pastra pentru ca mi s-a parut masina ingrijita. Am facut act de VC cu dansa, fisa de inmatriculare, si urmeaza ca ea sa-mi trimita zilele astea, cand are timp sa treaca pe la primarie, certificatul fiscal si fisa de inmatriculare stampilata. Problema este ca ieri am descoperit cat de ingrijita a fost masina, si nu mai vreau sa o pastrez. Ar trebui sa-i schimb toata podeaua, cu tot cu praguri si lonjeroane ca sa pot merge linistit. E mancata de rugina cum n-am mai vazut vreodata. Intrebarea mea este: ce pasi trebuie sa fac pentru a putea sa o vand mai departe? dpdv financiar. Stiu ca trebuie sa astept ca ea sa-mi trimita fiscalul si fisa, iar eu trebuie sa o iau in evidenta pe numele meu la fisc. Dar nu vreau sa o trec pe numele meu, sa cheltui bani cu autentificare si alte placute/talon etc. Mentionez ca nu mi-a trecut nimic pe talon la rubrica Instrainat catre.
__________________
frozya is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -