Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 14-02-13, 17:45   #1
claus77
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
claus77's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,063
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Sfat achizitie Seat Toledo

Va salut, rog pe cei care sunt in tema cu Seat Toledo din 2001 , 1,6 16v, sa-mi spuna si mie daca este sau nu o masina OK , plusuri-minusuri, costuri intretinere, etc...
Momentan am un Opel Astra Caravan 1,7 DTI din 2001 si mi s-a propus un schimb pe schimb cu acest Seat si nu stiu daca este un schimb avantajos.
La Seat ar mai trebui schimbate cate una alta...zornaie catalizatorul ar trebui schimbat, are suspensie sport reglabila care ar trebui schimbata cu una stoc, bara fata si cea spate ar trebui vopsite caci prezinta unele zgarieturi, ma rog...mai trebuie bagati cel putin vreo 500 euro dupa parerea mea.
Va rog sa ma ajutati cu unele pareri.
Mentionez ca la Opelul meu nu ai prea multe de reprosat.
Va multumesc.
__________________
KATANA TEAM Member
claus77 is offline   Reply With Quote
Old 15-02-13, 01:51   #2
steffan
Ford Driver

Stage 5
 
steffan's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,206
Member of:
[FORD]
Default Re: Sfat achizitie Seat Toledo

ramai mai bine cu opelul. seat-ul o sa consume destul de mult si are piese ceva mai scumpe. cu investitia pe care o vei face ajungi cam la acelasi pret cu al vectrei tale, deci nu poti spune ca faci afacere, poate chiar sa iesi in pierdere! singurul plus este ca nu e break
__________________
Ford Focus ST170
steffan is offline   Reply With Quote
Old 15-02-13, 02:19   #3
CFICars

Stage 3
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 143
Member of:
[ALFA ROMEO]
Default Re: Sfat achizitie Seat Toledo

Motorul ala o sa consume mult din pricina caroseriei care este prea grea pt el. Nu merita schimbul, 500e la prima vedere, dedesubt cu siguranta sunt mult mai multe daca nu a fost ingrijita. Bafta
CFICars is offline   Reply With Quote
Old 15-02-13, 10:42   #4
claus77
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
claus77's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,063
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Sfat achizitie Seat Toledo

Am uitata sa mentionez ca Opelul care il detin este inmatriculat in ROM. in 2009 dar nu e pe numele meu, ca sa o trec pe numele meu cred ca trebuie sa platesc din nou taxa caci fostul proprietar si-a recuperat-o in instanta, iar la Seat nu si-a recuperat-o, si asta ar fi unul din motive care m-ar determina sa fac schimbul.
claus77 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -