Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 02-01-13, 18:52   #1
lxu46

Stock
 
lxu46's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 9
Default Acte auto

Salutare, Vineri trebuie sa cumpar o masina si nu stiu ce ar acte ar trebui sa-i spun proprietarului sa aibe pregatite. Nu suntem din acelasi oras si ar cam trebui totu` rezolvat intr-o zi.

Ma poate ajuta cineva?

Am inteles ca trebuie ceva de la financiar...

Multumesc!
lxu46 is offline   Reply With Quote
Old 02-01-13, 19:18   #2
lexmaul

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 822
Default Re: Acte auto

Quote:
Originally Posted by lxu46 View Post
Salutare, Vineri trebuie sa cumpar o masina si nu stiu ce ar acte ar trebui sa-i spun proprietarului sa aibe pregatite. Nu suntem din acelasi oras si ar cam trebui totu` rezolvat intr-o zi.

Ma poate ajuta cineva?

Am inteles ca trebuie ceva de la financiar...

Multumesc!
in primul rand sa detina cartea de identitate si certificatul autoturismului , sa fie proprietar , si certificatul fiscal care dovedeste ca masina respectiva e platita la fisc ...fara fiscal nu poti inmatricula masina!!!
lexmaul is offline   Reply With Quote
Old 02-01-13, 19:25   #3
lxu46

Stock
 
lxu46's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 9
Default Re: Acte auto

Quote:
Originally Posted by lexmaul View Post
in primul rand sa detina cartea de identitate si certificatul autoturismului , sa fie proprietar , si certificatul fiscal care dovedeste ca masina respectiva e platita la fisc ...fara fiscal nu poti inmatricula masina!!!
Multumesc!
lxu46 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -