Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 09-06-07, 02:03   #16
PH-04-WPD

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 660
Default Re: Smartfortwo?

si eu ma gandesc acum sa-mi iau unul dar nu stiu ce sa fac. merge de mers cu 140 cat are pe bord?
PH-04-WPD is offline   Reply With Quote
Old 09-06-07, 02:23   #17
DrDMX

Stage 4
 
DrDMX's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 196
Member of:
[Opel]
Default Re: Smartfortwo?

Quote:
Originally Posted by PH-04-WPD View Post
si eu ma gandesc acum sa-mi iau unul dar nu stiu ce sa fac. merge de mers cu 140 cat are pe bord?
-in oras nu poti sa mergi cu viteza asta , e absurd ce spui tu ....... masina asta o cumperi sa mergi in oras unde viteza maxima e 80 km/h pe une portiuni , vrei viteze mari iti iei masina "adevarata"
__________________
opel GTC white like ice
DrDMX is offline   Reply With Quote
Old 09-06-07, 02:25   #18
PH-04-WPD

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 660
Default Re: Smartfortwo?

eu as vrea sa-mi iau.. pt. ca cel putin jumatate din timpul petrecut la volan este in oras(e). dar poate mai ai nevoie si prin afara orasului... si trebuie sa mai o iei si pe autostrada...
__________________
http://www.romanianews.net/petitie-taxa-auto.html
Semnati petitia pt. a se renunta la taxa aceea... facuta de guvernul nostru infect....
PH-04-WPD is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 13:33   #19
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: Smartfortwo?

Quote:
Originally Posted by PH-04-WPD View Post
... merge de mers cu 140 cat are pe bord?
este limitata electronic la 135 km/h
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 21:21   #20
PH-04-WPD

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 660
Default Re: Smartfortwo?

ok... dar merge cu 135 fara probleme nu?
PH-04-WPD is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 22:05   #21
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: Smartfortwo?

Quote:
Originally Posted by PH-04-WPD View Post
ok... dar merge cu 135 fara probleme nu?
Glumesti? Vorbim de o masina pentru uz urban,nu de viteza.Merge cu 135 ,insa vorbim despre o masina mai mult inalta decit lunga.
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 23:54   #22
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Smartfortwo?

Am avut eu un Smart 3 ani si este o super masina.
Daca iti iei un model cu motor de 700cc ai foarte multe in masina stock.
Hill start assist de exemplu care chiar este util sa nu te mai chinui cu frana de mana la plecarea din panta si rampa, ABS, ESP,EBD.Eu am mers cu masina pe polei cu cauciucuri de vara si nu am reusit niciodata sa o pierd de sub control.Mai greu era la plecat de pe loc cu cauciucurile de vara.
Cat despre masina de folosit doar in oras ia-o asa: am fost cu a mea in Grecia 1 data si in Bulgaria de 2 ori + cateva drumuri pe an delta Dunarii -Bucuresti.
Consumul intr-adevar e mare la motorizarea de 700 daca ai piciorul greu si stai cu pedala de acceleratie la podea intre semafoare.
A mea a prins 172 viteza maxima pe sosea (si inca mai prinde) si 200 pe Dyno la MT.
Am uitat sa zica ca avea plafon de sticla si jante Brabus cu 205/55/15 pe spate si 175/55/15 pe fata, blow-off si alte mici chestii.

Sau poti sa-ti iei un Cielo si sa-ti ocupi locul in turma
Cel mai tare lucru la masinuta aia este sentimentul pe care il ai cand toti oamenii iti zambesc pe strada.Reviziile sunt moderate ca pret (aprox 5 mil una).
Ca service sa nu te duci la Casa Auto decat in caz de maxima necesitate ca te usuca la bani si nici nu prea au legatura cu mecanica masinii.
Uite un site unde mai poti vedea cate ceva despre Smart: WWW.Evilution.co.uk
__________________
Stock is for woosies
Smoking is for woosies

The best exhaust for a turbo is the least exhaust.
bluey is offline   Reply With Quote
Old 21-06-07, 19:37   #23
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Smartfortwo?

Si eu unu m-as baga la un smart da imediat ce il cumpar ma apuc sa strang bani de un seria 5 din 2000 si am masina si pt distractii nu??
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 07-07-07, 23:02   #24
Ovi407
VW Driver

Stage 5
 
Ovi407's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,749
Member of:
[VW]
[RENAULT]
[PEUGEOT]
Default Re: Smartfortwo?

eu m-am si bagat la un smart si nu imi pare rau. e f tare masinutza
Ovi407 is offline   Reply With Quote
Old 08-07-07, 14:17   #25
teddy

Stage 5
 
teddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,804
Default Re: Smartfortwo?

asta vrea sa-si ia si fosta mea prietena, eu am sfatuit-o. sincer daca n-as avea nevoie de spatiu mult pentru ca merg des cu multa lume... mi-as lua si eu fara regrete. sunt destul de fiabile, mai rezistente decat ai crede la impact, intr-adevar intra doar 2 persoane dar alea 2 persoane stau foarte foarte bine inauntru, materiale foarte placuta la interior, cutie buna si costa sa mergi cu ea mai putin decat bilete la RATB. go for it..
teddy is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -