Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 17-11-12, 13:13   #1
Kairos
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 0
Default Opinii achizitie masina SH

Salut ,

Incerc sa apelez atat la cunostintele voastre cat si la sfaturile voastre utile legate de achizitia unei masini in jurul sumei de 4000 euro.Bani integral pt masina la care voi adauga ulterior inmatricularea plus consumabile.
Fiind prima mea masina nu stiu ce sa aleg.Mi-ar placea mult un diesel pt consum de aceea as opta fie pt o Corsa D 1.3 CDTI, polo 1.4 TDI, Clio 3 1.5 sau Skoda fabia 1.4 tdi. n-as opta pt cn stie ce dotari dar aer conditionat,abs si servo si 5 usi ar fi de bun simt
Desi sfaturile aproapiatilor au fost altele fie o masina cu cilindree mai mare si clasa mai mare la banii astia(ceea ce nu sunt de acord tinand cont ca am doar 24 de ani si nu e timpul pt masina de familie) fie una pe benzina motor pana 1.6.Dat fiind ca nu am nici cn stie ce experienta in sofat dar ma descurc
Masina o voi lua pt trasee scurte in Bucuresti si deplasari in week in afara bucurestiului pt ca sunt din Ilfov dar locuiesc in bucuresti si eventual plecari vara la mare/munte
Cu respect
Kairos is offline   Reply With Quote
Old 17-11-12, 14:24   #2
TR 69 CRS

Stage 4
 
TR 69 CRS's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 251
Default Re: Opinii achizitie masina SH

Daca gasesti un Corsa D in banii astia, ar fi super!
TR 69 CRS is offline   Reply With Quote
Old 18-11-12, 22:19   #3
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Opinii achizitie masina SH

Recomand Fabia/Polo 1.4tdi. Un consum foarte bun.
peter is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -