Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 06-12-05, 16:25   #1
pushkin

Stage 2
 
pushkin's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 42
Member of:
[Midnight Racers]
Default MITSUBISHI SOS!!! cer sfaturile voastre!!!

Salut sunt pus pe gindul sa iau un mitsubishi evoVIII dar nu stiu cum sa procedez ca nu am nevoe de partile originale!de fapt totul de ce am nevoe e numai masina,fara motor,caroserie si ambreaj.vreau sa schimb totul in acea masina dar nu stiu ce sa fac sa cumpar un EVOVII sau mai bine sa iau un lancer simplu si sa-l modific.rog sa ma ajutati si sa ziceti ce parere aveti de idea mea.multsumesc anticipat.
pushkin is offline   Reply With Quote
Old 06-12-05, 17:23   #2
lowrider

Stage 5
 
lowrider's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 543
Default Re: MITSUBISHI SOS!!! cer sfaturile voastre!!!

Quote:
Originally Posted by \"pushkin\"
Salut sunt pus pe gindul sa iau un mitsubishi evoVIII dar nu stiu cum sa procedez ca nu am nevoe de partile originale!de fapt totul de ce am nevoe e numai masina,fara motor,caroserie si ambreaj.vreau sa schimb totul in acea masina dar nu stiu ce sa fac sa cumpar un EVOVII sau mai bine sa iau un lancer simplu si sa-l modific.rog sa ma ajutati si sa ziceti ce parere aveti de idea mea.multsumesc anticipat.
cat de hazliu esti vrei o masina fara caroserie si motor..ce vrei de fapt?sasiu de evo? ia un lancer nou si dezmembreaza-l ca e mai bine..
lowrider is offline   Reply With Quote
Old 07-12-05, 09:52   #3
georgeb

Stage 5
 
georgeb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 517
Member of:
[Observator 4tuning]
Default

tu vrei un sasiu si o cutie de viteze de EVO ?

cutie sa zicem ca ai putea sa gasesti . dar sasiu DREPT mai rar
georgeb is offline   Reply With Quote
Old 07-12-05, 13:24   #4
pushkin

Stage 2
 
pushkin's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 42
Member of:
[Midnight Racers]
Default

de ce rizi Lowrider-e?!nu vad nimic de ris!cred ca am cerut sfatul vostru pentru a ma ajuta nu pentru a ma lua in ris.daca te pricepi mai bine cred ca ar fi normal sa ma sfatui nu sa mori de ris de mine.oarecum multumesc de sfatul cu Lancer-u eu cam tot asa ma gindeam.
pushkin is offline   Reply With Quote
Old 07-12-05, 13:29   #5
pushkin

Stage 2
 
pushkin's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 42
Member of:
[Midnight Racers]
Default

Quote:
tu vrei un sasiu si o cutie de viteze de EVO ?

cutie sa zicem ca ai putea sa gasesti . dar sasiu DREPT mai rar
poate ma sfatui pe unde ar fi mai bine sa caut sasiu,dar ar fi bine sa fie in stare perfecta.
pushkin is offline   Reply With Quote
Old 07-12-05, 16:33   #6
scorpio GL

Stage 5
 
scorpio GL's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 2,652
Default

Vezi ca intre lancerul simplu si evo, sant diferente.
scorpio GL is offline   Reply With Quote
Old 08-12-05, 12:27   #7
pushkin

Stage 2
 
pushkin's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 42
Member of:
[Midnight Racers]
Default

mersi de sfat,tre sa mai caut si eu un picut sa ma mai interesez.dar cred ca daca schimb complet motorul si tot ce mai trebue sper sa imi iasa.voi ce parere aveti?
pushkin is offline   Reply With Quote
Old 09-12-05, 09:26   #8
georgeb

Stage 5
 
georgeb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 517
Member of:
[Observator 4tuning]
Default

noi tot nu stim ce vrei sa faci . poate daca detaliezi .

intre sasiul de lancer si cel de lancer evo sunt diferente , si ele sunt MARI .

de ce nu gasesti sasiu de lancer drept ? pentru ca daca l-a busit l-a busit bine si sasiul se stramba mai repede . o cutie de viteze mai gasesti intreaga , un motor la fel , dar sasiu DREPT ... hmmm

totusi ce vrei sa faci ?
georgeb is offline   Reply With Quote
Old 09-12-05, 18:13   #9
pushkin

Stage 2
 
pushkin's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 42
Member of:
[Midnight Racers]
Default

sorry,da nu poti sa arunci toate diferentele dintre lancer si EVO pe mail?as fi enorm de recunoscator pentru ajutorul tau.
pushkin is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -