Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 24-07-08, 22:50   #1
Speed Fly

Stage 3
 
Speed Fly's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 168
Default Consumabile Golf 5 TDI

Salut baieti, nustiu dk exista deja vre`un topik pe tema asta dar am o mare rugaminte la voi ( mai ales detzinatorilor de Golf 5 1.9 TDI )
treb sa`i fac schimbu de ulei, filtru de ulei, motorina, polen si aer
intrebare: ce ulei si ce filtre imi recomandatzi pt motoru asta ? eu ma gandeam la castrol full sintetic 5w40 !
astept urgent sfaturile voastre, ms !
Speed Fly is offline   Reply With Quote
Old 31-07-08, 12:42   #2
Celentano

Stock
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 4
Default Re: Consumabile Golf 5 TDI

Marca uleiului ai ales-o bine, dar specificatie este recomandata 10W40, 5W40 poate iarna la temperaturi scazute ar fi bun. referitor la filtre nu te zgarci la bani, man, mahle kheht. Cu grija la filtru de aer sa nu cada ceva in coducta de aspiratie ca o sa bulesti turbina din prim a chee. Cu toate ca nici asta nu-i o problema o reparam si pe aia. Bafta.
Celentano is offline   Reply With Quote
Old 31-07-08, 18:55   #3
Speed Fly

Stage 3
 
Speed Fly's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 168
Default Re: Consumabile Golf 5 TDI

intzeleg.. da filtrele man de unde le pot lua ? stii vre`un magazin sau site ?!
Speed Fly is offline   Reply With Quote
Old 01-08-08, 08:56   #4
Celentano

Stock
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 4
Default Re: Consumabile Golf 5 TDI

Sunt multe magazine care vand filtre man, dar cel mai simplu e sa mergi in piata vitan, gasesti o tanti care vinde filtre man (Georgeta ii spune) posibil si ulei sa gasesti la ea la un pret bun.
Bafta.
Celentano is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -