Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 14-06-15, 02:08   #1
venosu

Stock
 
Join Date: Jun 2015
Posts: 1
Default Consum enorm la un opel tigra

Salut si scuze ca va deranjez
Dar am o foarte mare problema cu un opel tigra 1.4 16v din 96
totul a fost ok pana acum 2 luni cand i-am schimat filtrele si uleiul si dupa i-am facut full-ul si am parcurs doar 220 de km cu masina si de atunci cu 10l nu pot sa sar de 25 de km
masina tremura la relantiu in mers nu mai trage,daca sunt cu ea intr-o viteza la....3000 de ture sa spunem scade singura pana imi moare motoru imi arunca benzina pe toba si miroase ingrozitor a benzina
Un sfat o recomandare ce are ce sa ii fac???
venosu is offline   Reply With Quote
Old 15-06-15, 13:01   #2
DarkShadow

Stage 3
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 135
Default Re: Consum enorm la un opel tigra

Verifica bujiile si fisele, sa dea scanteie calumea. Daca sunt ok, poti verifica si injectoarele. Am intalnit o problema similara la acelas model de Tigra, injectoarele erau de vina.
DarkShadow is offline   Reply With Quote
Old 18-06-15, 10:48   #3
AlexSpeed

Stage 3
 
AlexSpeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 161
Default Re: Consum enorm la un opel tigra

SIgur pierzi pe undeva, daca faci cu 10l 25KM inseamna ca la 100 km iti consuma 40L ceea ce nu e posibil nici cu toate injectoarele stricate.
AlexSpeed is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -