Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 28-03-14, 16:42   #1
dragos musteata

Stage 3
 
dragos musteata's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 167
Default un ajutor din partea cuiva daca puteti...

salut, azi cand am iesit de la munca am plecat cu masina de acasa, iar pe drum observ cu stupoare ca imi cade acul de la benzina. Cade, apoi dupa ceva timp se ridica la loc, si tot asa.cateodata cade si imediat se ridica dar treptat, si nici macar la nivelul care era, sau daca se ridica la nivelul care era, o ia foooarte greeu..mentionez ca am un golf 3 1.6 55kw 75cp cod motor AEE..

rog daca se poate pe cei ce au mai intampinat aceasta problema, sau au ceva habar, sa ma ajute si pe mn cu ceva sfaturi, ce sa verific mai intai. Multumesc
__________________
On that 10 sec' i can' be anyone i wan', no one can' stop me



dragos musteata is offline   Reply With Quote
Old 16-04-14, 09:08   #2
covesanu

Stage 4
 
covesanu's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 208
Default Re: un ajutor din partea cuiva daca puteti...

Aceasta problema poate fi de la alimentare litrometru, chiar litrimetru, sau ceasuri.Trebuie sa le verifice un electricean.Daca nu te pricepi nu te baga.Daca te pricepi contacteaza-ma si iti trimit fisiere ce ai nevoie.
covesanu is offline   Reply With Quote
Old 16-04-14, 10:27   #3
dragos musteata

Stage 3
 
dragos musteata's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 167
Default Re: un ajutor din partea cuiva daca puteti...

multumesc pentru raspuns, dar am rezolvat cu un alt litrometru...
Topicul se poate inchide sau lasa asa pentru cei ce vor intampina aceaasta problema.
dragos musteata is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -