Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 01-10-13, 19:00   #1
pityku96

Stage 4
 
pityku96's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 248
Default apa usi spate , grila aer Fabia 2

Am o Fabia 2 2008 1.4 tdi , una dintre probleme cu care ma confrunt este ca imi intra putina apa la usile spate , care sa fie problema ? am vazut la usile din fata , unele din gauri prin care cred eu ca ar trebui sa iasa apa ... au niste dopuri de cauciuc si parca e o singura gaura fara dop la fiecare usa din fata .

La cele din fata nu au nici un dop . Intrebarea este ? ar trebui sa aiba ? puteti verfica lucrul acesta si sa imi spuneti?

O alta problema ar fi greierasii de la gura de aerisire centrala . Nu stiu cum sa o scot ... am incercat de jos ... dar sus nu vrea sa iasa nici un ruptul capului. Vreun sfat ?
pityku96 is offline   Reply With Quote
Old 01-10-13, 21:31   #2
ariel

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 969
Default Re: apa usi spate , grila aer Fabia 2

chedere,culise...........
asteapta sa treaca vremea pacatoasa si mergi cu ea la spalatorie.
sa fie calda si uscata,
cumpara o rola hirtie igienica si pune peste tot in interior si sa-ti bage jet-presiune peste tot si apoi vezi pe unde intra.
__________________
ariel
ariel is offline   Reply With Quote
Old 03-10-13, 13:46   #3
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: apa usi spate , grila aer Fabia 2

Quote:
Originally Posted by pityku96 View Post
Am o Fabia 2 2008 1.4 tdi , una dintre probleme cu care ma confrunt este ca imi intra putina apa la usile spate , care sa fie problema ? am vazut la usile din fata , unele din gauri prin care cred eu ca ar trebui sa iasa apa ... au niste dopuri de cauciuc si parca e o singura gaura fara dop la fiecare usa din fata .

La cele din fata nu au nici un dop . Intrebarea este ? ar trebui sa aiba ? puteti verfica lucrul acesta si sa imi spuneti?

O alta problema ar fi greierasii de la gura de aerisire centrala . Nu stiu cum sa o scot ... am incercat de jos ... dar sus nu vrea sa iasa nici un ruptul capului. Vreun sfat ?
Doaaaaaaaaaamne, nu sunt singurul cu problemele astea
bmwm5 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -