Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 30-09-13, 20:33   #1
catagh

Stock
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 1
Default Problema injectoare Dacia MCV diesel



Am o problema cu Dacia MCV, diesel motor 1.5. Masina are 180 000 km. Mi se aprinde pe bord, o rezistenta (am incercuit in imagine). Am inteles ca ar fi de la injectoare. La inceput se aprindea, simteam ca motorul nu mai trage. Am schimbat motorina, cu una superioara de la OMV, si pentru o perioada si-a revenit.

In momentul de fata, rezistenta se aprinde cand ajung la viteza de 100 km/h, si motorul nu trage.

Care ar fi problema, si cum se poate remedia?
catagh is offline   Reply With Quote
Old 12-10-13, 13:58   #2
Stuke

Stage 4
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 218
Member of:
[DACIA]
Default Re: Problema injectoare Dacia MCV diesel

Martorul indicat de tine nu inseamna probleme la injectoare neaparat. Poate ai apa in filtru de motorina, sau probleme cu EGR, sau bujiile dar daca zici ca merge bine si face probleme doar in accelerare mai mult ca sigur egr sau filtru de motorina.
__________________
Stuke is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -