Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 05-08-13, 03:38   #1
mariusica1933

Stock
 
Join Date: May 2013
Posts: 7
Default zgomot la motor

Salut am si Eu o problema am un bmw318i e46si de o perioada am un zgomot la motor (un fluierat)am zis ca sunt rolele intinzatoare plus curele noi zgomotul a continuar am schimbat pompa de apa zgomotul persista chiar si alternator am schimbat clima nu poste fi ca am dar cureaua jos,am uitat sa va spun cand motorul este rece zgomotul nu se aude dupa circa 30km incepe...stie cineva ce este sau ce rulment poste Face zgomotul acesta?multumesc
mariusica1933 is offline   Reply With Quote
Old 07-08-13, 11:27   #2
alexalfa

Stage 5
 
alexalfa's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 346
Default Re: zgomot la motor

Quote:
Originally Posted by mariusica1933 View Post
Salut am si Eu o problema am un bmw318i e46si de o perioada am un zgomot la motor (un fluierat)am zis ca sunt rolele intinzatoare plus curele noi zgomotul a continuar am schimbat pompa de apa zgomotul persista chiar si alternator am schimbat clima nu poste fi ca am dar cureaua jos,am uitat sa va spun cand motorul este rece zgomotul nu se aude dupa circa 30km incepe...stie cineva ce este sau ce rulment poste Face zgomotul acesta?multumesc
Posibil rulmentul de presiune de la ambreiaj.
alexalfa is offline   Reply With Quote
Old 07-08-13, 21:55   #3
mariusica1933

Stock
 
Join Date: May 2013
Posts: 7
Default Re: zgomot la motor

Quote:
Originally Posted by alexalfa View Post
Posibil rulmentul de presiune de la ambreiaj.
Nu era rulmentul de presiune era pompa de servo apropo sin aur...nu cred ca gasesti
mariusica1933 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -