Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 19-02-13, 12:54   #1
alyrynel

Stock
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 4
Default opel astra

Salut in primul rand pt k sunt nou pe aici.am un opel astra 16 16v motor z16xe am avut o gramada de probleme cu masina dar ceea ce ma preocupa cel mai mult,am becul de la check aprins si un alt bec care imi arata un radiator cu o steluta inauntru in afara faptului k scoate exagerat de mult fum si k miroare a ars in oricare trapta apas putin mai tare acceleratia da suturi masina si se aude un zgomot ciudat tare am schimbat bujiile bobina sunt noi tot aceeasi problema o am si se tureaza dar prinde viteza greu k si cum ar patina ambreajul dar si ambreajul lam schimbar cu o luna in urma.am mers la cineva si miau spus k nu imi vine suficienta benzina la pistonul 4 stie cineva ceva are o parere o idee.
alyrynel is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -