Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 20-11-06, 19:08   #1
CT99WUW
Honda Driver

Stage 5
 
CT99WUW's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,317
Member of:
[Honda]
Default Antifonare , insonorizare , sau cum vreti voi sa o numiti

Nu stiu de ce , dar de la o vreme ma enerveaza orice zgomot pe care il aud in masina...si nu ma refer la muzica sau persoane:P...asadar...astept si eu ceva sfaturi , pareri sau idei despre cum as putea sa antifonez....in primul rand placa de la haion cam face figuri , apoi canapelele din spate cam fac urat , si parca si cam zgomotoasa pe sosea...( aceste chitibusuri mi'au aparut dupa ce am inceput sa conduc diverse masini de la munca una mai noua ca alta....si mai "silentioasa")Sa nu uit...Skoda Felicia 1999 este masina pentru care va solicit parerile.Cu respect Ionut
__________________
Hang On, Not Done Accelerating
CT99WUW is offline   Reply With Quote
Old 21-11-06, 13:31   #2
jenel

Stage 3
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 86
Default Re: Antifonare , insonorizare , sau cum vreti voi sa o numiti

au la wurth ceva pt insonorizare ieftin de tot mai ieftin ca dynamat si e si bun
jenel is offline   Reply With Quote
Old 23-11-06, 10:04   #3
CT99WUW
Honda Driver

Stage 5
 
CT99WUW's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,317
Member of:
[Honda]
Default Re: Antifonare , insonorizare , sau cum vreti voi sa o numiti

O sa ma interesez, stii exact numele produsului? Ce anume este? in genul dynamat...sau cum anume se aplica etc?.Salve
CT99WUW is offline   Reply With Quote
Old 24-11-06, 18:38   #4
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re: Antifonare , insonorizare , sau cum vreti voi sa o numiti

schimba cauciucurile cu ale altei masini si vezi daca pe sosea este de la ele....vezi ca in sevice-uri sau in magazine de vopseluri se gaseste o carpeta insonorizanta...cea care se pune pe usi in interior,chiar pe tabla....incearca sa pui pe fiecare usa si pe haion si o sa vezi ca e schimbata treaba!
__________________
FORD MONDEO MK3-2006
MINI COOPER R56-2008
HYUNDAI I30-2013
dj16xxs is offline   Reply With Quote
Old 27-11-06, 20:29   #5
CT99WUW
Honda Driver

Stage 5
 
CT99WUW's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,317
Member of:
[Honda]
Default Re: Antifonare , insonorizare , sau cum vreti voi sa o numiti

Mersii de sfaturi , o sa caut mocheta respectiva , si voi incerca sa fac un "coctail" de mocheta cu aluband ......
PS ai idee la ce pret ajunge respectiva carpeta?
CT99WUW is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -