Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 08-02-11, 16:55   #1
razvan rzw

Stock
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1
Default probleme bmw 316 an 94

salut.vas fi fosrte recunoscator dk ati putea sa ma ajutati si pe mn...am si eu niste prb la bmw.una dintre ele este relantiul..sta km pe la 600 si oscileaza si turatia nu urca mai mult de 4000 de r/min...iar knd vreau sa plec mai tare cu ea imi da in nas asa...dp aceea pleak..s.a mai confruntat cnva cu problemele astea??ast parerea voatra..tks
razvan rzw is offline   Reply With Quote
Old 08-02-11, 22:47   #2
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: probleme bmw 316 an 94

De verificat tunel clapeta acceleratie.In mod cert treebuie curatat.
De verificat futunasele subtiri de pe aspiratie.
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 01-03-11, 23:13   #3
tecuviorel

Stock
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 1
Default Re: probleme bmw 316 an 94

Quote:
Originally Posted by razvan rzw View Post
salut.vas fi fosrte recunoscator dk ati putea sa ma ajutati si pe mn...am si eu niste prb la bmw.una dintre ele este relantiul..sta km pe la 600 si oscileaza si turatia nu urca mai mult de 4000 de r/min...iar knd vreau sa plec mai tare cu ea imi da in nas asa...dp aceea pleak..s.a mai confruntat cnva cu problemele astea??ast parerea voatra..tks
Am si eu o problema foarte similara cu a ta. La mine si in mers imi face o problema de genul isi pierde turatia fara ca eu sa ridic piciorul de pe acceleratie, dar am vazut ca daca ii umplu rezervorul si daca ii pun niste aditiv in benzina nu mai face la fel de rau...dar tot face.
DACA PUTETI SA NE AJUTATI !!!!!!!!!!!!
tecuviorel is offline   Reply With Quote
Old 03-03-11, 14:52   #4
alexbadea12

Stage 5
 
alexbadea12's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 602
Default Re: probleme bmw 316 an 94

Quote:
Originally Posted by tecuviorel View Post
Am si eu o problema foarte similara cu a ta. La mine si in mers imi face o problema de genul isi pierde turatia fara ca eu sa ridic piciorul de pe acceleratie, dar am vazut ca daca ii umplu rezervorul si daca ii pun niste aditiv in benzina nu mai face la fel de rau...dar tot face.
DACA PUTETI SA NE AJUTATI !!!!!!!!!!!!
probabil catalizatorul infundat
alexbadea12 is offline   Reply With Quote
Old 03-03-11, 21:07   #5
covesanu

Stage 4
 
covesanu's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 208
Default Re: probleme bmw 316 an 94

Problema cu datul in NAS , poate fi de la fise, bobina, buji, alimentare.
covesanu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -