Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 23-05-10, 10:19   #1
addmedias

Stock
 
Join Date: May 2010
Posts: 1
Default Suzuki vitara - lichid sub presul la sofer

Buna, am o vitara de 1,6l, 16 v, achizitionata de cateva zile, si mocheta de la sofer este umeda, lichidul aduce cu un antigel, e lipicios si de culoare spre verde. Masina are siroco webasto pe care inca nu-l stiu folosi. Intrebarea mea este daca siroco are lichid si instalatie proprie propriu (si asta poate e sursa de lichid scurs) sau incalzeste direct lichidul din instalatia de racire a masinii. Ms
addmedias is offline   Reply With Quote
Old 23-05-10, 11:21   #2
G0rdy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 478
Default Re: Suzuki vitara - lichid sub presul la sofer

Quote:
Originally Posted by addmedias View Post
Buna, am o vitara de 1,6l, 16 v, achizitionata de cateva zile, si mocheta de la sofer este umeda, lichidul aduce cu un antigel, e lipicios si de culoare spre verde. Masina are siroco webasto pe care inca nu-l stiu folosi. Intrebarea mea este daca siroco are lichid si instalatie proprie propriu (si asta poate e sursa de lichid scurs) sau incalzeste direct lichidul din instalatia de racire a masinii. Ms
posibil sa fie de la webasto, acestea functioneaza pe motorina incalzind ori apa din motor ori aerul de afara bagandu-l in masina.dar cel pe apa cel putin la camioane functioneaza cu apa din motor
G0rdy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -