Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 19-05-06, 10:33   #1
maxstudio

Stage 3
 
maxstudio's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 159
Default probleme magazie la mercedes

Hello! acesta este primul meu "post" aici si cu ocazia asta Va Salut pe toti! Doar ce am intrat in posesia unui mercedes c-classe coupe din 2002 si as dori sa aflu ce magazie se potriveste sau ce adaptor pot sa folosesc pt compatibilitate cu alte magazii. Cdplayerul ei este modeul cu navigatie si citeste doar cdurile orginale si cdul de navigatie ...iara masina are pregatire de magazie in torpedo (am vazut cam la toate mercedesurile dupa 2001 "pregatirea" asta in torpedo" ..sper sa ma ajutati cu un raspuns
maxstudio is offline  
Old 19-05-06, 16:35   #2
maxstudio

Stage 3
 
maxstudio's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 159
Default Re: probleme magazie la mercedes

chiar nu stie nimeni cum e treaba cu magazia? sau daca cineva cu acelasi tip de cdplayer de pe mercedes ii citeste cduri trase? (la passat am aceeasi problema citeste doar cd originale si cduri SONY trase la 4x ) ma gandesc ca poate o merge si la mercedes vreun model de blank ...am incercat vreo 10 marci de blankuri si aceeasi problema -"cd read error"
maxstudio is offline  
Old 04-11-08, 17:33   #3
alexalfa

Stage 5
 
alexalfa's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 346
Default Re: probleme magazie la mercedes

Salut ! De ce te mai complici cu magazia de CD -uri si nu cumperi un modulator FM cu preturi cuprinse intre 30 si 180 ron ? Plus 1 memory- stik de 4 la 8 giga de la 40 la 80 ron. Si garantat asculti muzica de lasi si la nepoti. Sunt modele care emit si pentru monitoare , suporta carduri SD 2 (foarte ieftine) , au functie Bluetooth si poate fi folosit pentru -maini libere- se intrerupe automat muzica si auzi pe interlocutorul de la telefon in difuzoarele masinii , apoi la terminarea convorbirii se recupleaza automat. Ramai cu instalatia originala a masinii fara modificari , se instaleaza extrem de simplu ( prin introducerea in locul brichetei ) iar cand parasesti masina pur si simplu se scoate si se pune in buzunar. Are dimensiunea unei jumatati de pachet de tigari.Unele sunt prevazute si cu telecomanda ( plata sau de fixat pe volan) . Daca vrei sa-ti recomand un model da un mesaj . Eu mi-am cumparat unul saptamana trecuta si sunt extrem de multumit de el .
__________________
Da-mi DOAMNE sa nu-mi mai doresc nimic ! Dar sa fie din aur !!!!!!!!!!!!!!
alexalfa is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -