Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 25-04-06, 18:15   #1
Negrutzu

Stage 1
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 21
Default Servo !!!

O alta intrebare care ar putea starni rasul pentru multzi, dar chiar sunt incepator shi curios.....
Se poate instala pe o masina fara, instalatii de SERVO FRANA si SERVO DIRECTIE? daca da, cam cat ar costa shi pe unde se pot monta?
Din nou va rog sa lasatzi comentariile rautacioase shi offtopic`urile acasa.
Multzumesc
Negrutzu is offline   Reply With Quote
Old 25-04-06, 19:15   #2
magic

Stage 2
 
magic's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 44
Default Re: Servo !!!

Quote:
Originally Posted by Negrutzu
O alta intrebare care ar putea starni rasul pentru multzi, dar chiar sunt incepator shi curios.....
Se poate instala pe o masina fara, instalatii de SERVO FRANA si SERVO DIRECTIE? daca da, cam cat ar costa shi pe unde se pot monta?
Din nou va rog sa lasatzi comentariile rautacioase shi offtopic`urile acasa.
Multzumesc
Dap, se poate, depinde de ce masina cred, eu unu am un ursulet din `87 (stopuri inguste, motor 1766cmc, 77kw) si blocul motor (m10) il am standard pentru montare de servo-pompa pentru directie, inclusiv fulia, pentru o curea aditionala. Asa cred ca sunt toate e30-urile care nu au servo directie. Pentru alte masini nu stiu...Eu imi gasisem instalatia completa inclusiv caseta directie la 100 euro in targ... nu aveam bani la mine, si cand m-am intors nu o mai avea... la arabi e mult mai scumpa...
magic is offline   Reply With Quote
Old 25-04-06, 22:03   #3
Negrutzu

Stage 1
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 21
Default Re: Servo !!!

Quote:
Originally Posted by magic
Dap, se poate, depinde de ce masina cred, eu unu am un ursulet din `87 (stopuri inguste, motor 1766cmc, 77kw) si blocul motor (m10) il am standard pentru montare de servo-pompa pentru directie, inclusiv fulia, pentru o curea aditionala. Asa cred ca sunt toate e30-urile care nu au servo directie. Pentru alte masini nu stiu...Eu imi gasisem instalatia completa inclusiv caseta directie la 100 euro in targ... nu aveam bani la mine, si cand m-am intors nu o mai avea... la arabi e mult mai scumpa...

Da ma, dar pentru un amarat de FIAT UNO? de unde fac eu rost de instalatii? Cine mi le monteaza?
Negrutzu is offline   Reply With Quote
Old 25-04-06, 23:26   #4
magic

Stage 2
 
magic's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 44
Default Re: Servo !!!

ehh...aici nu mai stiu ce sa-tzi zic, vezi ca sunt destui de baietzi priceputzi pe forum, care poate cunosc masina ta, poate te indruma ei... BAFTA
magic is offline   Reply With Quote
Old 27-04-06, 17:18   #5
Negrutzu

Stage 1
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 21
Default Re: Servo !!!

Quote:
Originally Posted by magic
ehh...aici nu mai stiu ce sa-tzi zic, vezi ca sunt destui de baietzi priceputzi pe forum, care poate cunosc masina ta, poate te indruma ei... BAFTA
cu "priceputzi" d`astia, mai bine imi dau foc la masina....
merci oricum
Negrutzu is offline   Reply With Quote
Old 13-11-06, 21:07   #6
Bogdan YBR
Opel Driver

Stage 5
 
Bogdan YBR's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 2,066
Member of:
[Opel]
Default Re: Servo !!!

daca incepi cu figuri din astea mai bine te lasi de fenomenu asta. afla ca pe forumul acesta sunt multe persoane care lucreaza si care cal mai important te pot indruma pe calea cea buna. nu generaliza sunt si cazuri de "atotcunoscatori" dar ignora-i.....
__________________
EX : DAEWOO CIELO '97 1.5 OHC 8 v B 10 YBR
PRESENT : OPEL ASTRA '04 1.7 CDTI B 05 WRB
PRESENT : VOLVO S60 '03 D5 2xx HP B 20 YTD

Come to the DDark side..... We have cookies!
Bogdan YBR is offline   Reply With Quote
Old 13-11-06, 21:56   #7
jenel

Stage 3
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 86
Default Re: Servo !!!

pe un fiat uno model ca si al tau doar ca trebuie sa fie mai nou cauta piesele de care ai nevoie
jenel is offline   Reply With Quote
Old 13-11-06, 23:31   #8
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: Servo !!!

[QUOTE=Negrutzu;390802..... FIAT UNO...[/QUOTE]



Fiat Uno are servofrina standard.
Daca nu mai are inseamna ca e amputat.
Cu servodirectia e o poveste mai grava,deoarece nu ai nevoie doar de pompa ci si de lucrul cel mai important:caseta de directie cu servo.Iar la Uno nu am vazut asa ceva,deocamdata.
__________________
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 14-11-06, 11:08   #9
markizu

Stage 5
 
markizu's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,151
Member of:
[VW]
[Honda]
Default Re: Servo !!!

Quote:
Originally Posted by turbojack View Post
Fiat Uno are servofrina standard.
Daca nu mai are inseamna ca e amputat.
Cu servodirectia e o poveste mai grava,deoarece nu ai nevoie doar de pompa ci si de lucrul cel mai important:caseta de directie cu servo.Iar la Uno nu am vazut asa ceva,deocamdata.

asa este
la fiat uno doar modelele de dupa '93-94
au dar atunci au si incetat sa se fabrice
a venit punto

oricum la cat e de mica masina nu stiu la ce te poate ajuta
doar ca sa parchezi mai bine vezi matizul atat
__________________
Fiat tempra 1.6 ien aprox 110 cai (gone)
Lancia Delta II 1.8 132 hp ..(gone)
Alfa 156 1.8 ts 150 hp (great feeling, gone)
Golf III Rabbit 1.4 mic si rau..(gone )
Honda del Sol 1,6 soch vtec turbo on !!
markizu is offline   Reply With Quote
Old 23-11-06, 17:13   #10
neb1dalex

Stage 2
 
neb1dalex's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 58
Default Re: Servo !!!

Vezi daca exista modele de Fait Uno cu servo directie. Daca exista, cel mai probabil este ca poti monta si tu, in special daca ai acelasi tip de motor. Asa e la mine la mercedes w124 cu aerul conditionat.
neb1dalex is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -