Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 06-08-09, 14:01   #1
nicolae_sn

Stage 3
 
nicolae_sn's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 94
Default planetara peugeot 107

salut,
am si eu o problema cu planetara stanga la un peugeot 107, cei de la service au cerut 900 + tva (in bani noi!!!). stie cineva un centru pt. reconditionat planetare. merci
__________________
Nu este raspunsul cel care lumineaza, ci intrebarea
nicolae_sn is offline   Reply With Quote
Old 07-08-09, 08:40   #2
alexalfa

Stage 5
 
alexalfa's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 346
Default Re: planetara peugeot 107

In general se schimba doar capatul planetarei. Si in nici un caz nu costa atat (900 ron). Trebuie sa dai mai multe date a masinii (an, serie si tipul de caroserie) si ma interesez unde gasesti si pretul. De schimbat o faci singur. Daca nu te pricepi te instruim.
__________________
Da-mi DOAMNE sa nu-mi mai doresc nimic ! Dar sa fie din aur !!!!!!!!!!!!!!
alexalfa is offline   Reply With Quote
Old 07-08-09, 11:16   #3
nicolae_sn

Stage 3
 
nicolae_sn's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 94
Default Re: planetara peugeot 107

sal,
am dat toate datele la mag de la dimitrov si costa (toata, nu se da pe bucat) 896, ma gandeam la o rectificare ceva de genul acesta
nicolae_sn is offline   Reply With Quote
Old 08-08-09, 10:33   #4
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: planetara peugeot 107

La modele mai vechi de peugeot nu se poate schimba numai capul planetarei...din pacate...daca au ramas la aceeasi tehnica nu trebuie sa te miri ca nu gasesti decat complet.In general peugeot a avut probleme cu planetarele (neimportant de starea strazilor) si se pare ca nu au rezolvat inca nimic.
mobiles_de is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -