Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 10-04-09, 14:07   #1
BULLDOG

Stage 5
 
BULLDOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,211
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Wide steelies.

Am vazut pe net mai multe poze cu oldtimere cu jante de tabla latite. Se face si pe la noi asa ceva? Pe la ce preturi se invarte operatiunea asta?
Attached Images
File Type: bmp 1.bmp (1.37 MB, 108 views)
File Type: bmp 2.bmp (791.1 KB, 79 views)
File Type: bmp 3.bmp (791.1 KB, 73 views)
File Type: bmp 36.bmp (506.3 KB, 75 views)
BULLDOG is offline   Reply With Quote
Old 11-04-09, 15:19   #2
raduku_moto

Stage 4
 
raduku_moto's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 203
Member of:
[Fiat]
[2 Roti]
Default Re: Wide steelies.

se face...are cineva din botosani pe o dacie sport....o sa ma interesez la ce pret l-a dus operatiunea
raduku_moto is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 14:29   #3
Bogyciu

Stage 5
 
Bogyciu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,580
Default Re: Wide steelies.

E riscanta operatiunea dar daca e facuta de cineva avizat e mai mult decat frumos rezultatul... De obicei se iau 2 set-uri de jante si se indeparteaza buza ingusta apoi se adauga cea lata de la al doilea set (ati inteles )... Se gaseau jante de Dacie asa latzite si daca nu mai insel B89WRC avea doua pe 13 (4x100) odata de vanzare...
Bogyciu is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 16:41   #4
BULLDOG

Stage 5
 
BULLDOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,211
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Wide steelies.

Pe unde am vazut eu jante facute, sunt adaugate inele de o anumita latime. Este nevoie de un singur set de jante. Problema e ca trebuie sa fie sudura continua, solida, si rotile sa fie perfect echilibrate. Sunt de-acord cu faptul ca nu sunt sigure dar in cazul meu nu ar fi rotile de toata ziua.
BULLDOG is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -