Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 20-01-09, 15:53   #1
Bytzu
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Bytzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 810
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default problema fuzeta? Diferente? e39 530d din 2000

am luat masina, 530d, senzorul pe stanga fata nu mergea, dadea eroare, dar absul merge pe celelate 3 roti..nu ma intrebati cum; becurile nu existau in bord; am schimbat senzorul acela, am pus si becuri, am resetat, dar imi intra absul imediat,si nu puteam sa merg cu masina decat cu sigurantele scoase; geometrie mi-au zis ca e fuzeta stramba

am luat o fuzeta, ce parea identica, cu un senzor pe ea, am pus-o pe masina, geometria ok, dar iar nu-mi mergea absul, tot asa, intra cum voia;am schimbat senzorul , cu cel pe care-l cumparasem, la fel facea

mentionez ca la inceput nu mergea pilotul; dupa ce am schimbat senzorul, merge pilotul

am fost la 3 testere, am fost la bavaria, toti mi-au zis ca e centrala de abs

e posibil sa fie vreun senzor?cel de viteza? sa nu se pupe senzorul ala nou ( comandat pt 530d) cu fuzeta si din cauza asta sa tot dea eroare?

alaltaieri mi se dezactiva pilotul in mers...iar apasam, iar mergeam ce mergeam..
__________________
BMW for ever
Ford for fun
Pejo for citymode
Bytzu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -