Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 12-12-08, 16:59   #1
T u p 3 u
VW Driver

Stage 5
 
T u p 3 u's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 556
Member of:
[VW]
Question golf 4

salut am un golf 4 1.6 fsi din 2003,si am o mica problema cu el..zilele trecute in mers,mi-s-a stins casetofonul,,,,dupa aceea s-a stins clima,dupa care au inceput sa mi se aprinda becurile de la bord am apucat sa vad doar abs aprins,dar au fost mai multe,,si intr-un final a inceput sa intrerupa masina ca si cand nu ar mai avea benzina...am tras-o p dreapta si acum este in service...
la service am observat ca deasupra la baterie in cutia de sigurante de deasupra ei este topit acolo unde vine firul de la alternator...electricianul de acolo a zis ca este de la alternator.l-a dat jos si s-a uitat la el ,,a zis k nu are nimik este ok...acum astept sa vina cutia cu sigurante sa vad poate este de la ea...
aveti idee daca poate fi de la altceva sau daca vi s-a intamplat asa ceva?
__________________
T u p 3 u is offline   Reply With Quote
Old 18-12-08, 19:25   #2
pimpmyride

Stage 1
 
pimpmyride's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 21
Default Re: golf 4

Toate astea s-au intamplat din cauza unui contact imperfect; firul respectiv sau mai bine zis papucul ori era oxidat ori nu era strans cum trebuie si s-a incins.
pimpmyride is offline   Reply With Quote
Old 19-12-08, 16:27   #3
T u p 3 u
VW Driver

Stage 5
 
T u p 3 u's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 556
Member of:
[VW]
Default Re: golf 4

asa este .am montat noul panou ..si merge masina.mai pot aparea problemele p parcurs?
T u p 3 u is offline   Reply With Quote
Old 19-12-08, 17:56   #4
pimpmyride

Stage 1
 
pimpmyride's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 21
Default Re: golf 4

Quote:
Originally Posted by T u p 3 u View Post
asa este .am montat noul panou ..si merge masina.mai pot aparea problemele p parcurs?
Atat timp cat este un contact perfect nu se mai poate intampla nimic; e bine daca verifici si restul conexiunilor, eventual la electromotor si la alternator
pimpmyride is offline   Reply With Quote
Old 19-12-08, 19:14   #5
T u p 3 u
VW Driver

Stage 5
 
T u p 3 u's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 556
Member of:
[VW]
Default Re: golf 4

ms pt sfat ...
T u p 3 u is offline   Reply With Quote
Old 19-12-08, 19:17   #6
T u p 3 u
VW Driver

Stage 5
 
T u p 3 u's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 556
Member of:
[VW]
Default Re: golf 4

hai k poate ma mai ajuti la o problema....am bagat laptopu p ea(vag-com)sau cum ii spune,si i-mi apare un senzor d noxe....posibil de la ala sa consume masina mai mult si sa traga mai greu?
ast un sfat mersi
T u p 3 u is offline   Reply With Quote
Old 19-12-08, 21:58   #7
pimpmyride

Stage 1
 
pimpmyride's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 21
Default Re: golf 4

Quote:
Originally Posted by T u p 3 u View Post
hai k poate ma mai ajuti la o problema....am bagat laptopu p ea(vag-com)sau cum ii spune,si i-mi apare un senzor d noxe....posibil de la ala sa consume masina mai mult si sa traga mai greu?
ast un sfat mersi
Zi ce cod de eroare da, fa eventual un copy/paste din program. Este posibil sa consume mai mult daca motorul nu lucreaza in parametrii normali.
pimpmyride is offline   Reply With Quote
Old 20-12-08, 00:39   #8
T u p 3 u
VW Driver

Stage 5
 
T u p 3 u's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 556
Member of:
[VW]
Default Re: golf 4

mai merg asa cu ea si dupa sarbatori o sa merg sa-l schimb..sa vad dupa cum merge
mersi frumos pt ajutor
T u p 3 u is offline   Reply With Quote
Old 25-03-09, 23:12   #9
T u p 3 u
VW Driver

Stage 5
 
T u p 3 u's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 556
Member of:
[VW]
Default Re: golf 4

am uitat de acest thread .am rezolvat si problema mainii.se poate inchide ms
T u p 3 u is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -