Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 24-08-08, 21:34   #76
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

Quote:
Originally Posted by Alfa 164 View Post
Si nu in ultimul rand tu ce problema ai cu mine ? Sau si tu esti posesor de masina frantuzeasca (apare un Peugeot in semnatura ta) si gata te-ai simtit atacat ?!

Crede-ma Peugeot nu are nimic de a face cu Renault, poate daca era citroen, mai ziceam. Nu nu ma simt atacat cu absolut nimic, doar ca nu poti sa fi asa absurd in ce afirmatii faci.
In ultimul timp, ca sa scoti o masina ieftina trebuie sa o faci mai colturoasa, cu suprafete de tabla mari si usor deformate, la interior, nu poti face o masina ieftina si cu materiale de calitate. Vezi logan, clio, ford fusion, si toate nebuniile. Unele la prima vedere par frumoase estetice, dupa ce trantesti usa, numai sunt la fel. La renault cat dureaza sa vina o masina, 1 saptamana pana se fac actele, la dacia la fel. La peugeot, iti zic io ajungi si la 4 luni, la fel ca la vw, iar variantele nu sunt unele de top. De aici incepe o masina ieftina, in primul rand practica, apoi daca se poate estetica, iar daca interiorul e prietenos e si mai bine.
__________________


De ce sa-ti iei audi????? Cand exista ALFA ROMEO
si pentru ca n-am avut bani nici de audi nici de Alfa Romeo, mi-am luat Peugeot.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 25-08-08, 13:29   #77
Alfa 164

Stage 3
 
Alfa 164's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 117
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

Quote:
ai ma sa mori tu... crezi ca numa' volzvaganu tedei duce? uite, eu cu 90cp 1.4 duc la 190.
Fara suparare , dar asta vreau s-o vad si eu , pun si pariu , dar masurat pe gps nu ce arata bordul...
Alfa 164 is offline   Reply With Quote
Old 25-08-08, 13:32   #78
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

eu zic sa intrebi posesori de opel. in talon, vmax e trecuta la 182km/h. la fel si in cartea tehnica. stim cu totii ca orice masina depaseste viteza inscrisa in talon/carte tehnica
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 25-08-08, 13:34   #79
Alfa 164

Stage 3
 
Alfa 164's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 117
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

Quote:
Crede-ma Peugeot nu are nimic de a face cu Renault, poate daca era citroen, mai ziceam. Nu nu ma simt atacat cu absolut nimic, doar ca nu poti sa fi asa absurd in ce afirmatii faci.
In ultimul timp, ca sa scoti o masina ieftina trebuie sa o faci mai colturoasa, cu suprafete de tabla mari si usor deformate, la interior, nu poti face o masina ieftina si cu materiale de calitate. Vezi logan, clio, ford fusion, si toate nebuniile. Unele la prima vedere par frumoase estetice, dupa ce trantesti usa, numai sunt la fel. La renault cat dureaza sa vina o masina, 1 saptamana pana se fac actele, la dacia la fel. La peugeot, iti zic io ajungi si la 4 luni, la fel ca la vw, iar variantele nu sunt unele de top. De aici incepe o masina ieftina, in primul rand practica, apoi daca se poate estetica, iar daca interiorul e prietenos e si mai bine.
bine , bine , dar tot nu mi-ai spus ce ai vrut sa spui prin "daca esti posesor de masini desenate de pinifarina, in materie de design auto esti un zero"
__________________
Alfa 164 2.0 TS - 150 CP
Alfa 155 2.0 TS - 150 CP
Renault Laguna 2.0 - de vanzare
Alfa 164 is offline   Reply With Quote
Old 25-08-08, 16:11   #80
adi_wauxhall

Stage 4
 
adi_wauxhall's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 229
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

Quote:
Originally Posted by Sindrom View Post
Crede-ma Peugeot nu are nimic de a face cu Renault, poate daca era citroen, mai ziceam. Nu nu ma simt atacat cu absolut nimic, doar ca nu poti sa fi asa absurd in ce afirmatii faci.
In ultimul timp, ca sa scoti o masina ieftina trebuie sa o faci mai colturoasa, cu suprafete de tabla mari si usor deformate, la interior, nu poti face o masina ieftina si cu materiale de calitate. Vezi logan, clio, ford fusion, si toate nebuniile. Unele la prima vedere par frumoase estetice, dupa ce trantesti usa, numai sunt la fel. La renault cat dureaza sa vina o masina, 1 saptamana pana se fac actele, la dacia la fel. La peugeot, iti zic io ajungi si la 4 luni, la fel ca la vw, iar variantele nu sunt unele de top. De aici incepe o masina ieftina, in primul rand practica, apoi daca se poate estetica, iar daca interiorul e prietenos e si mai bine.
in primul rand de la orice firma cumperi o masina , daca e pe stoc o iei a doua zi. In al doilea rand pt o dacie sau renault astepti 2 luni sa-ti vina. In al treilea rand : sa nu crezi k peugeot e mai bun cu ceva decat citroen sau renault.Vorbesti de masini ieftine si aiurea facute, dar cum arata modelul 4*4 de la peugeot?
adi_wauxhall is offline   Reply With Quote
Old 25-08-08, 17:41   #81
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

Quote:
Originally Posted by adi_wauxhall View Post
in primul rand de la orice firma cumperi o masina , daca e pe stoc o iei a doua zi. In al doilea rand pt o dacie sau renault astepti 2 luni sa-ti vina. In al treilea rand : sa nu crezi k peugeot e mai bun cu ceva decat citroen sau renault.Vorbesti de masini ieftine si aiurea facute, dar cum arata modelul 4*4 de la peugeot?

Deci sa fie clar ca multi nu inteleg, CUM ARATA O MASINA TINE DE GUSTURI, noul SUV, nu 4*4, personal, mie imi place, urmareste aceasi linie peugeot. Asa cum Nissan scoate de la pathfinder, la navara, la quasquai(sau cum s-o scrie) masini cu anumite caracteristici comune, asa si peugeot a scos suv-ul lor,iar avand in vedere ca e primul nu are rost sa comentam.
alfa chestia aia e dupa cum am spus-o atunci in materie de design esti zero sunt zero, toti cei care nu au studii sunt zero. E acelasi lucru ca si cu mecanica, una e sa vina un mesterica sa dea cu ciocanu, si una e sa vina un inginer si sa desfaca o clema, rezultatul fiind acelasi.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 25-08-08, 17:47   #82
Alfa 164

Stage 3
 
Alfa 164's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 117
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

Quote:
alfa chestia aia e dupa cum am spus-o atunci in materie de design esti zero sunt zero, toti cei care nu au studii sunt zero. E acelasi lucru ca si cu mecanica, una e sa vina un mesterica sa dea cu ciocanu, si una e sa vina un inginer si sa desfaca o clema, rezultatul fiind acelasi.
Auzi , ai tras cumva ceva si vorbesti ca sa intelegi doar tu ce spui ?
Alfa 164 is offline   Reply With Quote
Old 19-09-08, 22:19   #83
Claw166

Stage 5
 
Claw166's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 609
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

ON: S`a schimbat mult in bine Symbol`ul ,dar deja devine enervant botul ala de Sandero
Claw166 is offline   Reply With Quote
Old 19-09-08, 22:46   #84
adrian2008

Stage 5
 
adrian2008's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 415
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

masina arata acceptabil..dar cred k concurenta o sa se afirme mai mult
adrian2008 is offline   Reply With Quote
Old 19-09-08, 23:46   #85
bogg

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 576
Talking Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

Aceasi problema cu toate masinile low - cost, arata improvizata. Pac se trezeste Renault dupa ce a visat un pokemon si ii tranteste un portbagaj meganeului!!! Pac se trezeste Opel si ii prosteste pe toti ca-i sedan german premium cu portbagaj pentru papagalul de companie!!! Pac se trezeste Peugeot si nimeni nu-l baga in seama.... Desigur aceste masini sunt destinate Europei de Est unde toata lumea vrea masina noua si portbagaj sa duca porcul la transat. Nu conteaza daca se sperie copii pe strada cand o vad, atata timp ,,cat iti faci treaba domn'le"(probabil in ea)Noi construim hatchbackuri pentru ei, ei construiesc sedanuri pt noi. Unde in turcia se va face?
bogg is offline   Reply With Quote
Old 20-09-08, 00:31   #86
oldtudorhand

Stage 5
 
oldtudorhand's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 471
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

Ieri am vazut si eu pentru prima data live noul Renault Symbol, si va zic pe cuvant, imi doresc mai bine sa nu se fi intamplat!! Nu ma intelegeti gresit, incerc sa fiu foarte deschis in ceea ce priveste design-ul masinilor incercand chiar sa vad partea buna a Aveo-ului, Logan-ului, Ssang Yang Actyon-ului(si a altor aratari), taica-meu fiind chiar la al doilea Renault pe care il poseda......dar masina asta este absolut hidoasa!!!! Chiar nu pot sa pricep cum poate cineva sa scoata pe piata ceva atat de urat! Profilul Clio-ului Symbol vechi cu lunii mai rotunjite si hai sa zicem fluide, blocuri optice fata imense parca luate de pe Laguna, bordul generatiei vechi de Symbol cu foarte mici imbunatatiri....spatele se mai poate accepta cat-de-cat! Cei care nu sunt de acord va rog sa nu sariti pe mine, este doar o parere personala, banuiesc ca avem dreptul la ea, nu?!
__________________
"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?"(George Carlin)
oldtudorhand is offline   Reply With Quote
Old 29-09-08, 00:26   #87
Dark Side
Colectionar Machete

Stage 5
 
Dark Side's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,305
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

Uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat dar mai "frumos" ca predecesorul lui!
Dark Side is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -