Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 22-08-08, 15:45   #61
Alfa 164

Stage 3
 
Alfa 164's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 117
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

Quote:
si daca esti posesor de masini desenate de pinifarina, in materie de design auto esti un zero
Poti traduce te rog propozitia asta ? Adica Alfa 164 nu este desenata de Pininfarina sau Pininfarina este varza ? Ai spus :" vorbiti de parca ati avea nu stiu ce masini super tari in materie de design " si eu am raspuns , iar pentru cultura ta generala afla ca toate Alfele din toate timpurile , in special cele desenate de Pininfarina sunt "masini super tari in materie de design"

Quote:
alfa, baietasule, du-te si umbla ceva timp cu taxi-ul majoritatea sunt loganuri cu peste 60 de mii de km, intreaba-i ce-au schimbat la ele, apoi daca mai gasesti pe cate unu cu 120, 200 de mii de km sa vezi ce a schimbat, doar filtru si ulei.
Intreaba orice posesor de masina in Romania ce a schimbat la masina si in 99% din cazuri vei auzi povesti pescaresti de genul : "Nu am schimbat nimic 200.000 Km !"

Si nu in ultimul rand tu ce problema ai cu mine ? Sau si tu esti posesor de masina frantuzeasca (apare un Peugeot in semnatura ta) si gata te-ai simtit atacat ?!
__________________
Alfa 164 2.0 TS - 150 CP
Alfa 155 2.0 TS - 150 CP
Renault Laguna 2.0 - de vanzare
Alfa 164 is offline   Reply With Quote
Old 22-08-08, 16:47   #62
Petty

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 60
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

Pt.domnul Sindrom . I-a intreaba tu cati dintre posesori de clio si implicit logan 1.5dci din primii doi ani de fabricatie a lui nu au schimbat injectoare si pompe de motorina datorita de ce bine a fost testata si ce piese de calitate folosesc la ansamblarea ei fabrica . Pai tu daca ai avea 10000 euro la buzunar ti-ai cumpara un renault sau logan ?
__________________
Zetec for life !!! Glumesc
Petty is offline   Reply With Quote
Old 22-08-08, 17:30   #63
mugur

Stage 3
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 95
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

Ce oribil e , nici nu am mai vazut asemenea uratenie, asa am zis si cand a aparut modelul actual, care acum pare super pe langa asta .Cine oare le da unda verde la prostiile astea?
mugur is offline   Reply With Quote
Old 22-08-08, 19:06   #64
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

Ce e asa oribil la modelul actual de Symbol?
SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 23-08-08, 02:23   #65
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

frumos spatele,tari ceasurile de bord..mai bine se termina la 200, farurile sunt prea alungite..dar stiu ei de la renault mai bine ca noi.. ! concurent pt Albea,Aveo,Lighean faza lunga..astea low-cost.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 23-08-08, 03:42   #66
adut
OverSpeed Tuning Club Member

Stage 5
 
adut's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 389
Member of:
[Toyota]
[OverSpeed Tuning Club]
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

mama doamne cate colturi si cate geamuri are zici ca e bibiloteca din aia veche......
adut is offline   Reply With Quote
Old 23-08-08, 10:20   #67
adi_wauxhall

Stage 4
 
adi_wauxhall's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 229
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

sandero e mai reusit si nu e un sedan....masina e de familie, gen logan.. nu vad de ce nu s-ar vinde, mai ales ca multa lume in ziua de azi cauta mult spatiu, consum mic.
adi_wauxhall is offline   Reply With Quote
Old 23-08-08, 15:01   #68
carmaniac
VW Driver

Stage 2
 
carmaniac's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 30
Member of:
[VW]
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

panarama..dc naiba i-o fi pus 250 in bord ca mai mult de 180 nu duce. urata
carmaniac is offline   Reply With Quote
Old 23-08-08, 16:54   #69
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

Quote:
Originally Posted by carmaniac View Post
panarama..dc naiba i-o fi pus 250 in bord ca mai mult de 180 nu duce. urata
ai ma sa mori tu... crezi ca numa' volzvaganu tedei duce? uite, eu cu 90cp 1.4 duc la 190. crezi ca motorizarile pentru masina asta se vor opri la un 1.4 aspirat? sau la un 1.5dci de 70cp?
ce-i drept, nu va atinge niciodata 250km/h (stock), dar asta nu e masina de modificat... un 210-230km/h ar fi fost suficient. dar... mai stii? poate nu e pus degeaba acolo
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 23-08-08, 17:08   #70
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

urata,neurata..nimeni nu stie de pe aici..ce cutie are..ce motor are..cat e de aerodimanica..dar pare spatioasa...portbagaj imens cred.. dar pentru voi e important amaratul ala de kilometraj..ca vezi doamne e pana la 250..sa nu uitam..si audi r8 e TDI !
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 24-08-08, 16:32   #71
AK-ZER

Stage 5
 
AK-ZER's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 617
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

Quote:
Originally Posted by StreetStyle22 View Post
urata,neurata..nimeni nu stie de pe aici..ce cutie are..ce motor are..cat e de aerodimanica..dar pare spatioasa...portbagaj imens cred.. dar pentru voi e important amaratul ala de kilometraj..ca vezi doamne e pana la 250..sa nu uitam..si audi r8 e TDI !
audi r8 are v8-ul de 4.2 de pe rs4.. tdi-ul e pus la naftalina, mai repede iasa v10-le
ontopic: asa masina urata n-am mai vazut de mult timp.. Loganul e fermecator pe langa asta
__________________
there was a time when cars were cars, and men were men who drove cars
AK-ZER is offline   Reply With Quote
Old 24-08-08, 17:01   #72
robertinho
VW Driver

Stage 5
 
robertinho's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 632
Member of:
[VW]
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
ai ma sa mori tu... crezi ca numa' volzvaganu tedei duce? uite, eu cu 90cp 1.4 duc la 190. crezi ca motorizarile pentru masina asta se vor opri la un 1.4 aspirat? sau la un 1.5dci de 70cp?
ce-i drept, nu va atinge niciodata 250km/h (stock), dar asta nu e masina de modificat... un 210-230km/h ar fi fost suficient. dar... mai stii? poate nu e pus degeaba acolo

eu te inteleg perfect dc i-ai ripostat respectivului( a fost total aiurea postul lui) dar raspunsul tau e la fel de penibil ca al lui...sincer chiar nu inteleg ce aveti cu grupul VAG...sincer chiar nu inteleg(Stii cu vulpea nu???) am impresia ca sunteti complexati de tot atacati vw si audi...nu va permiteti niste masini produse de aceste marci si incepeti sa aruncati cu noroi in ele...e absolut inuman ce faceti si tu si inca vreo 4-5 de pe forumul asta (nu aveti nimic altceva in cap decat sa jigniti si sa scufundati in mocirla grupul VAG)...Daca motorul tau de 1.4 si 90 de cai te duce la 190(adica atata iti arata tie pe bord) sa stii ca nu neaparat aia e viteza ta reala,iar hidosenia aia de symbol nu are cum sa ajunga niciodata in visele tale la 210-230 sau mai grav cum ai zis tu "cine stie poate nu e pus degeaba acolo 250"...o masina are nevoie de mult mai mult pentru a depasi 200 la ora(nu numai xxx cai putere)...din punctul meu de vedere masina este oribila,arata mult mai bine logan facelift si daca tot sunt in aceeasi categorie,la acelasi pret si au aceeasi baza(renault) nu inteleg dc au scos pe piata acest symbol
__________________
~Intermedieri vanzari/cumparari/inchirieri de studio-uri/garosoniere/apartamente in cea mai frumoasa statiune de vacanta de pe litoralul bulgaresc :SUNNY BEACH.PRETURI FOARTE MICI!!! Pentru detalii,informatii suplimentare sau chiar viizonari-0733 936 864-Dl.Mihaila Robert~
~turism intern,turism extern,curse charter,bilete avion,rezervari hoteliere oriunde in lume.vacante,excursii si weekenduri de vis la preturi avantajoase.Pentru detalii-0733936864-Dl Mihaila Robert~
robertinho is offline   Reply With Quote
Old 24-08-08, 18:08   #73
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

viteza reala e ~183 (am si GPS). m-am luat de el in legatura cu vag-ul pentru ca are "vw fan" in semnatura, si sa stii, ca de obicei, fanii vag (nu generalizez) nu sunt in stare sa vada mai departe de firmele din grupul respectiv.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 24-08-08, 18:24   #74
robertinho
VW Driver

Stage 5
 
robertinho's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 632
Member of:
[VW]
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

...o sa ramaneti surprinsi desi sunt posesor de vw sunt fan al altor marci(jaguar,ford,volvo,saab,alfa romeo,) cam in ordinea asta plus inca cateva marci...detest bmw,mercedes consider ca nu mi se potriveste si tot ajea...dar e urat ce fac multi cu grupul VAG ,scuze de off-topic
robertinho is offline   Reply With Quote
Old 24-08-08, 19:48   #75
foss

Stage 5
 
foss's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 482
Default Re: Noul Renault Symbol va debuta la Moscova

Misto nu am nimic de comentat dar mai frumos este SW care lam vazut zilele astea in germania este superb arata super SWul!!!
foss is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -