Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 14-09-08, 23:58   #226
no limits design


Stage 5
 
no limits design's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4,037
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

am vazut si eu acum ceva timp cateva in realitate si arata foarte bine
no limits design is offline   Reply With Quote
Old 15-09-08, 20:54   #227
aprilie

Stage 5
 
aprilie's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,373
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

Quote:
Originally Posted by StreetStyle22 View Post
Aprilie...de ce sa nu se puna ?!si ironic,gluma sa o spui mi se pare o prostie in toata regula!Sa fim seriosi..chiar asa proasta vi se pare ligheanul sau aveti ceva cu marca Dacia?!

nu am vrut sa te deranjez nu am vrut sa supar doar ca mi se pare ca e mai ok sa iti iei o masina de afara (SH ce-i drept) ,dar stii ca e alta calitate etc ...

in fine nu am vrut sa supar pe cei care apreciaza dacia si medelele firmei ...
__________________
JANTE AUTO DE VANZARE 0761 61 31 02 EDI

www.jantepentrutoti.ro www.jantepentrutoti.ro www.jantepentrutoti.ro www.jantepentrutoti.ro
aprilie is offline   Reply With Quote
Old 16-09-08, 00:23   #228
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

mai ok mi se pare sa dau 10.000 pe una noua ,decat pe una veche(fie ea bmw,audi,opel)...daca zici un sh la 2000-4000 de euro atunci e ok..da as da 4000 pe un sh..dar 10.000 nu merita zic eu..gandeste umpic sa zicem vrei sa cumperi o masina..si tu nu ai banii jos..ti'ai face rate la un sh ? sau la una noua ?! si la 10.000 ai mai multe variante,stai linistit nu mai suparat sau deranjat doar m'am dat si eu cu parerea.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 23-09-08, 21:17   #229
marianiboss

Stage 3
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 165
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

mai urata nu se putea? )))
marianiboss is offline   Reply With Quote
Old 24-09-08, 09:18   #230
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

Quote:
Originally Posted by marianiboss View Post
mai urata nu se putea? )))
poti sa-ti motivezi afirmatia ta cuprinzatoare? nu de alta, dar ai 5 cuvinte si un smile, motivatia logica a afirmatiei tale fiind...care?
aleks is offline   Reply With Quote
Old 24-09-08, 11:43   #231
4SPK

Stage 2
 
Join Date: May 2007
Posts: 44
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

chiar e un pas inainte...acum s-au cam umplut orasele de ele si poti sa le vezi mai bine...si pe langa cel vechi arata mult mai bine.
4SPK is offline   Reply With Quote
Old 24-09-08, 18:38   #232
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
poti sa-ti motivezi afirmatia ta cuprinzatoare? nu de alta, dar ai 5 cuvinte si un smile, motivatia logica a afirmatiei tale fiind...care?
nick`ul si varsta care e probabil falsa...


On: masina e foarte foarte frumoasa,la interior e finisata foarte bine,si cel mai tare ma bucura faptul ca s`a lucrat la spatele ala,nu mai arata a dulap,arata foarte bine,elemente "aerodinamice" bine alese si distribuite...asteptam ceva versiune RS de 150hp+
__________________
Vand Honda CRX Del Sol 1.6 VTEC, 125cp :

https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post5624650
HoricutzWSR is offline   Reply With Quote
Old 24-09-08, 19:12   #233
Insanerzw

Stage 5
 
Insanerzw's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 588
Exclamation Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

Auzi si tu "mai urata se putea"
1- este masina de familie ...cum ai vrea sa arate GEN LAMBO sau ce?
2- Este un look mai frumos mai finisat si interior cat si exterior
app de varsta mai mult de 14 ani nu cred ca ai ...si crede-ma pana la urma este masina noua si imi place USERNAME'ul tau !
__________________
Respect for your turn to be respected!



Respect the rules of this forum, not only we always be the weakest!
Insanerzw is offline   Reply With Quote
Old 24-09-08, 22:32   #234
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

las ca el e generatia: Sh mai bun ca Dacia sau..Masina in 10.000 de euro sa arate ca golf 4 full-opts,sa fie nou..sa fie intretinere ieftina..si sa tina 1000.0000 km Trezirea fratilor(aia adormiti) nici unul care si'a luat un amarat de golf4 secondhand nu isi permitea golful 4 nou cand aparut, batman d'astia am vazut multi la viata mea..si multi au cedat ex: unchiul meu si'a luat in 2005 passat 1.9tdi si acum il schimba..probabil de bun ce e! si nu il mai cumpara nimeni pentru ca la ce pret cere pe el..iti aduci de dincolo aceiasi masina nerulata in Romania !
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 25-09-08, 17:33   #235
adi_wauxhall

Stage 4
 
adi_wauxhall's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 229
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

nu stiu ce spune lumea ca se umple cu logan 2 si sandero...nu e adevarat.. de exemplu la noi in oras sunt putine sandero si vreo 20 de loganuri 2. Sincer nu mi-i se par multe. In schimb au aparut tot felul de jafuri, orasul e plin de masini cu numere rosii. Daca nu ai bani cash Dacia e o varianta foarte buna deoarece iti da masina fara avans, la un sandero laureate rata e 5 mil pe luna, e noua..si parerea mea este ca nu e cu nimic mai slaba in comparatie cu masinila care se aduc de afara cu aceleasi preturi. Nimeni nu spune cum e sa-ti iei una second de 10.000 euro si dupa 6 luni sa afli ca e praf, sau sa se defecteze ceva la computerul de bord, de exemplu, ...te costa o gramada de bani sa repari....si pe langa asta la cum se fac masinile azi... nu mai exista calitate, doar firma o platesti. Ideea cu masina second e pt cei care au bani cash si vor ceva ce doresc de mult timp, ma gandesc ca masina o iei pt ca iti place.. nu cumperi orice masina numai dacie sa nu fie....pana la urma cumperi ce vrei...
adi_wauxhall is offline   Reply With Quote
Old 26-09-08, 13:09   #236
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

cand am fost sa fac test drive la sandero reprezentatul mi-a spus ca ambreiajul e hidraulic si pe motorizarile benzina (l-am si simtit mult mai bine la picior), deci presupun ca s-a montat acelasi ambreiaj si pe logan facelift, ceea ce ar fi un lucru foarte bun
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 28-09-08, 17:53   #237
raduku

Stage 5
 
raduku's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 384
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

Quote:
Originally Posted by adi_wauxhall View Post
nu stiu ce spune lumea ca se umple cu logan 2 si sandero...nu e adevarat.. de exemplu la noi in oras sunt putine sandero si vreo 20 de loganuri 2. Sincer nu mi-i se par multe. In schimb au aparut tot felul de jafuri, orasul e plin de masini cu numere rosii. Daca nu ai bani cash Dacia e o varianta foarte buna deoarece iti da masina fara avans, la un sandero laureate rata e 5 mil pe luna, e noua..si parerea mea este ca nu e cu nimic mai slaba in comparatie cu masinila care se aduc de afara cu aceleasi preturi. Nimeni nu spune cum e sa-ti iei una second de 10.000 euro si dupa 6 luni sa afli ca e praf, sau sa se defecteze ceva la computerul de bord, de exemplu, ...te costa o gramada de bani sa repari....si pe langa asta la cum se fac masinile azi... nu mai exista calitate, doar firma o platesti. Ideea cu masina second e pt cei care au bani cash si vor ceva ce doresc de mult timp, ma gandesc ca masina o iei pt ca iti place.. nu cumperi orice masina numai dacie sa nu fie....pana la urma cumperi ce vrei...
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...92&origin=PARK
Dupa masinuta asta s-a dus un amic ieri.Cand Dacia sau oricare alta masina noua de 10.000 de euro o sa-ti dea senzatia pe care ti-o da masina din link,si nu numai ea,eu imi iau masina noua.
Dacia a facut un pas mare cu Logan si sandero,dar,diferenta fata de firmele nemtesti,italienesti sau japoneze e enorma inca.
Fiecare cu gusturile lui pana la urma,unii vor sa simta miros de nou,altii miros de vechi si calitate.
__________________
Proud Suzuki owner.
Future owner of Lancia Delta-Meravigliosa Creatura.
raduku is offline   Reply With Quote
Old 28-09-08, 18:15   #238
andrey_20052002

Stage 4
 
andrey_20052002's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 239
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

cati dintre cei care apreciati asa mult finisajele de la logan FL v-ati urcat in el ?
are un prieten bordu arat mult mai bine dar se simte la atingere ca materialele nu sunt de calitate mai ales plasticul de pe usi zici ca e de lighean de bucatarie ,inse per total arata mult mai bine dar se putea si mai bine ,parerea mea.
andrey_20052002 is offline   Reply With Quote
Old 27-11-08, 02:38   #239
iluminaughty

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 34
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

1. Nu toata lumea are 10 mii de euro sa dea pe o masina SH....
2. Noul Logan face lift al carui proprietar sant se prezinta foarte bine,am varianta Ambiance 1,4 MPI +GPL,o folosesc pe taxi si este masina perfecta pentru asta.Am colegi care au 100.000 de km cu vechiul logan si nu au avut nici o problema.....deci este exclus sa-mi mai cumpar vreodata o masina SH pentru ca-s patit.
3. Cei fara carnet macar ar trebui sa se abtina iar cand vor avea carnet sa-si sumpere ei "beemveu" second hand si sa stea cu el saptamanal prin service si sa planga dupa bani,+ ca piata second hand s-a cam saturat in Romania.
4. Vulpea zice asa despre strugurii la care nu poate ajunge....sant acri rau...
iluminaughty is offline   Reply With Quote
Old 29-11-08, 19:35   #240
adi_wauxhall

Stage 4
 
adi_wauxhall's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 229
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

fiaturile sunt mai slabe..si nu trebuie comparata dacia cu bmw sau mercedes,W...trebuie comparata cu hyundai, chevrolet,fiat... Nu cred ca ford fiesta, fusion.. sunt mai bune decat loganul nou, sau sandero. Ce nu imi place in schimb la Dacia este ca inca sunt foarte zgarciti...nu pun bara stabilizatoare,telesoape pe gaz, martor pentru centura, un computer de bord mai bun, scaune incalzite, stergatoare de foarte slaba calitate, antifonate aiurea,... la variantele simple nici macar bec in torpedou nu pun...jignitor...
adi_wauxhall is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -