Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 22-08-08, 22:37   #211
Maskatu

Stage 5
 
Maskatu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 620
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

Quote:
Originally Posted by SV25MBN View Post
Logan 2 si Sandero sunt 2 modele diferite.
diferite dar totusi au acelasi interior......

Quote:
Originally Posted by raduku View Post
Am inteles.Sper ca nu te-ai suparat.
stai linistit
Maskatu is offline   Reply With Quote
Old 22-08-08, 22:54   #212
Petty

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 60
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

Asa este am observat si eu ca sunt foarte multe loganuri de vanzare pe strazi si la preturi cam de ras . Oare de ce ? Ori toti vor faceliftul ori sunt foarte bune ! Voi ce ziceti ?
__________________
Zetec for life !!! Glumesc
Petty is offline   Reply With Quote
Old 22-08-08, 23:43   #213
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

Quote:
Originally Posted by Petty View Post
Asa este am observat si eu ca sunt foarte multe loganuri de vanzare pe strazi si la preturi cam de ras . Oare de ce ? Ori toti vor faceliftul ori sunt foarte bune ! Voi ce ziceti ?
au realizat ca sub capota si sub semnul dacia scrie by renault si sau gandit la ceva mai nemtesc
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 22-08-08, 23:47   #214
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

mah eu unul nu mi-as vide loganu sa pierd o gramada de bani si sa iau unu ph2......plm sincer nu ma incalzeste cu nimic ca plasticul de la interior e ceva mai calitativ, am condus ceva vreme un clio 3 care la interior oricum e peste orice logan cu facelift, si sincer nu ma incalzit cu nimic interioru atata timp cat motoru e mai slab, asa si cu loganu facelift, e ceva mai dragutz la aspect, da motoarele sunt aceleasi, in sine masina e aceiasi in proportie de 90%, atunci dec sa o vand pe asta si sa pierd o gramada de bani ca sa iau ceva cu putin mai bun......da erau alte motoare gen cel de 133 de cai mai intelegeam, sa-l schimbi cu unu facelift, da asa mi se pare o schimbare total aiurea
__________________
... fara bling bling .. fara pepsi cola pe parbriz
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Old 23-08-08, 00:37   #215
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

probabil ca multi vor masina noua, si le vand pentru ca au banii de diferenta, sau dau loganul achizitionat prin credit auto, platescrata in continuare, si fac altceva cu banii, isi iau alta masina, sau isi fac cotet la pui la tara, nu gasesc drept directa legatura intre vanzarille de loganuri noi si cele second.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 23-08-08, 01:33   #216
sKyNeT

Stage 5
 
sKyNeT's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,877
Member of:
[Honda]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

+ ca s-a schimbat si taxa de "poluare". am vazut la tv un reportaj cum ca au scazut vanzarile masinilor noi.
sKyNeT is offline   Reply With Quote
Old 23-08-08, 10:43   #217
adi_wauxhall

Stage 4
 
adi_wauxhall's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 229
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

Quote:
Originally Posted by Maskatu View Post
Nu e aceeasi masina...tocmai. Pentru aceeasi suma care au dat-o acum 1,2,3 ani acum primeau ceva mult mai calitativ si bine facut. Trebuie sa recunoastem . Hai sa zicem ca exteriorul poate e sau poate nu e reusit (depinde de gusturi) dar interiorul este mult mai stilizat. E totusi o diferenta sesizabila de materiale, de organizarea lor si se simte o evolutie de la plasticul ala din bord si fetele de usi, la ce este acum...

Eu cred ca putem spune ca si-au luat super nova si acum cu aceeasi bani primeau solenza... cred ca e cam aceeasi situatie.
asta incerc sa spun multora.... dacia a evoluat.. eu am un sandero si imi place, merge bine, consuma putin, e frumos interiorul... e aproape ca la clio, sau megane...pentru familie, cumparaturi, drumurile noastre sunt bune.. sa nu mai vorbim ca poti cumpara fara avans, ai casco gratuit un an, 3 ani garantie, extinsa 5, 6 la caroserie. Multa lume are falsa impresie ca tot ce e dacia e sub nivelul celorlalte firme, dar nu e asa... toate firmele se gandesc cum sa le faca mai ieftin si cum sa le vand mai scump.In ziua de azi se cumpara sigla nu produsul.
adi_wauxhall is offline   Reply With Quote
Old 02-09-08, 19:52   #218
Petty

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 60
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

A inceput sa se umple cate putin si de sandero , la inceput nici loganul nici sandero nu erau pe gustul meu sau mai bine zis mi se par invechite ca platforma si motorizari de caroserie ce sa mai zic dar la bani care se comercializeaza masina asta este una din cele mai ieftine masini noi dar fara mari pretenti din partea clientilor posesori de ele . Se putea si mai bine si mai mult de oferit in spre mai bine dar Renault vrea un profit cat mai mare la fiecare masina vanduta si de aici apar multele probleme de finisaj , materiale folosite si performante ale masinilor . Plus ca ce vand ei pentru Romania ca si plasticaraie si dotari nu prea e acelasi lucru pentru alte tari din vest si sunt date masinile la aceiasi bani dar au un pic mai multa calitate si lucrate mai cu reponsabilitate .
Petty is offline   Reply With Quote
Old 02-09-08, 20:45   #219
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

Serios ca e frumoasa!!! NO COMMENT...Bravo Romanii...aaaa..pardon...Francezii..cum ziceam...FRUMOASA
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 08-09-08, 13:11   #220
Peugeot_113

Stage 3
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 100
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

e frumos dar interiorul e prea simplu
Peugeot_113 is offline   Reply With Quote
Old 10-09-08, 21:37   #221
Maskatu

Stage 5
 
Maskatu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 620
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

interior simplu = costuri mai mici la fabricatie = masina mai ieftina pe poarta fabricii = logan, daca ar fii interiorul mai "complex" atunci pretul lui nu ar mai fii atat de accesibil, prin urmare nu ar mai avea vanzare.
__________________
Soferul prudent se uita in ambele sensuri inainte de a trece pe rosu...
Dacia SuperNova,1.4i clima,73cp ...ce holograma?? noi aici lucram pe incredere !!
Maskatu is offline   Reply With Quote
Old 10-09-08, 22:29   #222
adrian2008

Stage 5
 
adrian2008's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 415
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

pot sa spun ca e o masina medie,adica la banii pe care ii dai primesti ceva cat de cat pe masura..masina arata bine

Last edited by aleks; 10-09-08 at 23:40.
adrian2008 is offline   Reply With Quote
Old 11-09-08, 16:55   #223
adi_wauxhall

Stage 4
 
adi_wauxhall's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 229
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

eu cred ca daca ar vrea cineva logan 2 sau sandero si are cumparat un logan prin credit poate incerca pe sistemul buy-back..am impresia ca are deja implementat acest sistem.
adi_wauxhall is offline   Reply With Quote
Old 14-09-08, 16:22   #224
aprilie

Stage 5
 
aprilie's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,373
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

Quote:
Originally Posted by Angel-Boy View Post
cand se pune in vanzare?
MAI BINE SA NU SE PUNA ) )
aprilie is offline   Reply With Quote
Old 14-09-08, 20:34   #225
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Noua Dacia Logan: mult mai bine!

Aprilie...de ce sa nu se puna ?!si ironic,gluma sa o spui mi se pare o prostie in toata regula!Sa fim seriosi..chiar asa proasta vi se pare ligheanul sau aveti ceva cu marca Dacia?!
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -