Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 01-09-08, 20:55   #136
adi_wauxhall

Stage 4
 
adi_wauxhall's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 229
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

eu sunt multumit ca am aer conditionat, un motor bun(nou), consum destul de ok, spatiu, si un bord simplu.... nu trebuie sa dau 10 de mii de euro pt aceleasi lucruri doar pt ca sunt facute de alta firma, si au 1000 de butoane in plus.Eu nu mai compar sandero cu nimic, e doar o masina pt care nu o voi tine 50000 de ani. Prefer sa dau odata la 7 ani 9000 de euro pe o masina noua decat sume mari pe altele. Mai am inca un argument.. dupa cativa ani te plictisesti de aspect si iei altceva..nu trebuie sa suport aceeasi masina pana se distruge, doar pt ca am dat nu stiu ce suma si sa nu pierd bani ..e doar parerea mea
adi_wauxhall is offline   Reply With Quote
Old 02-09-08, 01:11   #137
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Quote:
Originally Posted by !!!ovidiu!!! View Post
chiar si tarat duce mai multi km decat duce un sandero. si peste cativa ani o sa imi dai dreptate. vad cum merge loganul dupa 4 ani si ma gandesc, ca acelasi lucru o sa se intample si cu sandero. (nu am nimic cu Dacia, asta e doar parerea mea si a multora). Si in legatura cu pretul no comment, intr-adevar la banii aia nu iti iei ceva mai bun care sa fie si nou.
Sper ca nu te-am suparat, nu asta a fost intentia mea, acuma fiecare cu gusturile lui
De curiozitate ce masina conduci?
Cum merge loganul dupa 4 ani?
Eu am avut placerea sa merg cu un logan care avea in bord 120.000 de km taxiu,cumparat exact cand a aparut...si ce crezi?mergea bine...ii schimbase doar consumabilele si distributia.
Cand aud mentalitatea asta...cu 200 de mii de km,cu junghiuri facute la kilometri...sa nu mai vorbim de service-uri...
Multa lume mi-a zis cand mi-am comandat noua masina ca puteam sa imi iau in 15.000 de euro un bmw...deja mi-e sila de mentalitatea asta.
orlando is offline   Reply With Quote
Old 02-09-08, 09:18   #138
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Quote:
Originally Posted by !!!ovidiu!!! View Post
chiar si tarat duce mai multi km decat duce un sandero. si peste cativa ani o sa imi dai dreptate. vad cum merge loganul dupa 4 ani si ma gandesc, ca acelasi lucru o sa se intample si cu sandero. (nu am nimic cu Dacia, asta e doar parerea mea si a multora). Si in legatura cu pretul no comment, intr-adevar la banii aia nu iti iei ceva mai bun care sa fie si nou.
Sper ca nu te-am suparat, nu asta a fost intentia mea, acuma fiecare cu gusturile lui
Si tu ai prefera sa iti iei un Golf4 cu lonjeroanele facute zaitev, 6 culori, 320.000 reali, decat sa iei o masina care e sanatoasa din toate punctele de vedere?

Loganurile tin bine dupa 4 ani. Conteaza cum le intretii.
Si nu sunt fanul Loganurilor, ba chiar vroiam sa esueze complet in momentul cand le-am vazut. Dar un Logan care sa fie praf dupa 4 ani poate fi ex-taxiu' si: da, e facut praf. Cei care au grija de ele ...

Last edited by Mustang; 02-09-08 at 09:20.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 02-09-08, 12:59   #139
!!!ovidiu!!!
VW Driver

Stage 3
 
!!!ovidiu!!!'s Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 120
Member of:
[VW]
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Quote:
Originally Posted by orlando View Post
De curiozitate ce masina conduci?
Cum merge loganul dupa 4 ani?
Eu am avut placerea sa merg cu un logan care avea in bord 120.000 de km taxiu,cumparat exact cand a aparut...si ce crezi?mergea bine...ii schimbase doar consumabilele si distributia.
Cand aud mentalitatea asta...cu 200 de mii de km,cu junghiuri facute la kilometri...sa nu mai vorbim de service-uri...
Multa lume mi-a zis cand mi-am comandat noua masina ca puteam sa imi iau in 15.000 de euro un bmw...deja mi-e sila de mentalitatea asta.
Daca tot lauzi loganul, la 15k de ca nu ti-ai luat 2??? Si ai dat atatia bani pe un Hyundai banuiesc. Si cei care zic ca puteai sa iti iei BMW stiu ei ce vorbesc. Fa o plimbare afara cu un logan si vezi cum se comporta la viteze mari.
__________________
!!!ovidiu!!! is offline   Reply With Quote
Old 02-09-08, 14:48   #140
adi_wauxhall

Stage 4
 
adi_wauxhall's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 229
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

sandero, logan- nu sunt masini de curse. Cine vrea viteza sa caute un topic numai despre viteza si masini care ating viteze mari. Deocamdata dacia scoate modele pt oameni simpli..poate in viitor vor scoate si ce vrea toata lumea.Iar pt astia cu golful lor.. sa-si ia golf... pt ei firma conteaza, nu v-ati dat seama?
adi_wauxhall is offline   Reply With Quote
Old 02-09-08, 14:54   #141
skoda boy

Stage 5
 
skoda boy's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 411
Member of:
[SKODA]
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Quote:
Originally Posted by adi_wauxhall View Post
sandero, logan- nu sunt masini de curse. Cine vrea viteza sa caute un topic numai despre viteza si masini care ating viteze mari. Deocamdata dacia scoate modele pt oameni simpli..poate in viitor vor scoate si ce vrea toata lumea.Iar pt astia cu golful lor.. sa-si ia golf... pt ei firma conteaza, nu v-ati dat seama?
Dar te-ai gandit ca cei care sustin golful stiu ei ceva ???si inca o chestie " ziceai mai sus o chestie despre comfort...io unul nu vad sandero deloc comfortabil.Am 1.85 iar cand m-a urcat in el si am dat scaunul sa stau comfortabil te asigur ca in spatele meu nu avea loc nici un copil de 10 ani...oricum daca ti-ai luat-o nu o sa spui niciodata ca nu e buna,ca ai facut o alegere proasta pentru ca e masina ta (asa as face si eu) oricum adi_wauxhall sa o stapanesti sanatos...numa' bine
skoda boy is offline   Reply With Quote
Old 02-09-08, 19:08   #142
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

e hatcback domle ..ce vrei sa fie la fel de confortabila ca skoda octavia 2 ?
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 02-09-08, 19:39   #143
Petty

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 60
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

A inceput sa se umple cate putin si de sandero , la inceput nici loganul nici sandero nu erau pe gustul meu sau mai bine zis mi se par invechite ca platforma si motorizari de caroserie ce sa mai zic dar la bani care se comercializeaza masina asta este una din cele mai ieftine masini noi dar fara mari pretenti din partea clientilor posesori de ele . Se putea si mai bine si mai mult de oferit in spre mai bine dar Renault vrea un profit cat mai mare la fiecare masina vanduta si de aici apar multele probleme de finisaj , materiale folosite si performante ale masinilor . Plus ca ce vand ei pentru Romania ca si plasticaraie si dotari nu prea e acelasi lucru pentru alte tari din vest si sunt date masinile la aceiasi bani dar au un pic mai multa calitate si lucrate mai cu reponsabilitate .
__________________
Zetec for life !!! Glumesc
Petty is offline   Reply With Quote
Old 02-09-08, 19:43   #144
!!!ovidiu!!!
VW Driver

Stage 3
 
!!!ovidiu!!!'s Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 120
Member of:
[VW]
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Si tu ai prefera sa iti iei un Golf4 cu lonjeroanele facute zaitev, 6 culori, 320.000 reali, decat sa iei o masina care e sanatoasa din toate punctele de vedere?

DA
!!!ovidiu!!! is offline   Reply With Quote
Old 03-09-08, 13:21   #145
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Quote:
Originally Posted by !!!ovidiu!!! View Post
Si tu ai prefera sa iti iei un Golf4 cu lonjeroanele facute zaitev, 6 culori, 320.000 reali, decat sa iei o masina care e sanatoasa din toate punctele de vedere?

DA
fara suparare, dar gandesti extraordinar de "rational"
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 03-09-08, 14:02   #146
!!!ovidiu!!!
VW Driver

Stage 3
 
!!!ovidiu!!!'s Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 120
Member of:
[VW]
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Tot nu inteleg de ce va ofticati asa mult si nu recunoasteti ca este cea mai proasta masina din Europa. Nu vreau sa mai vb despre subiectul asta.
!!!ovidiu!!! is offline   Reply With Quote
Old 03-09-08, 15:20   #147
sKyNeT

Stage 5
 
sKyNeT's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,877
Member of:
[Honda]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Quote:
Originally Posted by !!!ovidiu!!! View Post
Tot nu inteleg de ce va ofticati asa mult si nu recunoasteti ca este cea mai proasta masina din Europa. Nu vreau sa mai vb despre subiectul asta.
cea mai proasta masina noua...nu cred, mai exista spark-ul si alte minunatii dar oricum este mai buna ca o masina second . ai condus vre-odata o masina cu numai 6 km in bord ? sau mai putini....
__________________
https://i9.photobucket.com/albums/a79/wonderwes/vtec_yo.jpg
sKyNeT is offline   Reply With Quote
Old 03-09-08, 17:16   #148
Petty

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 60
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Multa cearta pe aici . Am citit pe alte forumuri si problemele care se ivesc la logan si sandero sunt o groaza parca se strica prea multe si in timp prea scurt , casete si pompe de directie la greu sa nu mai zic de senzori si semeringuri , totusi la alte masini cad mai greu , nu cred ca la nimeni care are o masina noua ii convine sa stea toata ziua pe la serviceuri sa se certe cu mecanici de acolo care nu vor sa schimbe anumite piese ca cica sunt din cauza exploatari necorespunzatoare , in loc sa se bucure de ea , exemple la greu pe www.daciaclub.ro . Voi ce ziceti ?

Last edited by Petty; 03-09-08 at 17:20.
Petty is offline   Reply With Quote
Old 03-09-08, 17:39   #149
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

ovidiu credema..unde ajunge ala cu bmw,golf4 si alte sh de dincolo,ajunge si sandero si loganul..mai lent dar ajung ! apropo am numarat vreo 50 de sh'uri (erau modele mai "noi" ca golf4,bmw e46 dar erau si vechituri ) oprite pe dreapta(de bune ce erau alea) drumul care l'am facut Timisoara - Cta ! asa ca daca si o masina noua care are 3 stele ca siguranta,motor fiabil, si arata cat de cat a masina nu stiu cum poti tu sa o numesti o masina proasta..si mai costa si 9000 de iepuri ! later edit : a da si mai intrati si pe bmwclub si pe alte cluburi din ro sa vedeti ce probleme au altii ! sau credeti ca bmw'urile merg 1 mil km fara sa ii schimb nici un cauciuc ! deh mintea romaneasca... acum cateva ziile l'am auzit pe un amic "destept" cica..cauciu de bmw e39 costa 30 de mil domniilor..30 de mil un cauciuc... !incredibil ce poate mintea romaneasca !

Last edited by StreetStyle22; 03-09-08 at 17:44.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 03-09-08, 23:31   #150
Petty

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 60
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

StreetStyle22 hai ca incepi sa o dai cotita sa nu ne spui tu noua ca din 100.000 de masini noi , oricare din marcile astea bmw , vw , opel , mercedes , ford ca sa nu zic si cele japoneze au probleme in primii 30.000 km . Cel putin 50 % din ele ca asta e procentul de la logan si sa speram ca nu si la sandero ca daca si asta e la fel mai bine uiti ca astea doua se cheama masina poate sa le vanda si pe 5000 euro .
Petty is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -