Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 27-05-08, 19:08   #46
Alfa 164

Stage 3
 
Alfa 164's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 117
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Quote:
Cred ca am provocat niste orgasme cu poza asta.
Ai ceva impotriva Volkswagen ? De ce ii jignesti asa ? Sau vrei sa ne arati cum va arata un Sandero "tunat" ala Vitan ?

+ Motoare asemanatoare TDI (toate literele rosii) nu cred ca vom vedea pe Dacia nici in 20 de ani....
__________________
Alfa 164 2.0 TS - 150 CP
Alfa 155 2.0 TS - 150 CP
Renault Laguna 2.0 - de vanzare
Alfa 164 is offline   Reply With Quote
Old 27-05-08, 19:10   #47
bogdyMND

Stage 4
 
bogdyMND's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 231
Member of:
[RENAULT]
[DACIA]
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Voi chiar credeti ca e asa usor sa construiesti o masina la care pretul maxim e 9500 euro? Credeti ca Dacia nu ar fi in stare sa faca o masina de 30.000 euro, da cine o cumpara. Loganul e foarte bine vazut in Germania. Pentru ca Dacia sa-si faca un renume trebuie sa vanda, apoi isi poate permite sa faca o masina scumpa care sa nu se vanda (precum Phantom-ul de la VW). Toate motoarele din gama dacia au multi ani in spate si si-au aratat fiabilitatea din plin, asta conteaza cel mai mult la o masina ieftina.

Daca am facut "fericiti" cativa tedeisti nu cred ca i-am jignit. Ai dreptate, dacia foloseste motoare common-rail, nu tdi. Cred ca e o diferenta.

Last edited by bogdyMND; 27-05-08 at 19:14.
bogdyMND is offline   Reply With Quote
Old 27-05-08, 19:20   #48
axxel4you

Stage 3
 
axxel4you's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 154
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Am condus Logan 1,4 . 1,6 si 1,5 DCI .Am observat ca atunci cand accelerezi trebuie sa astepti putin mai mult pana accelereaza fata de orice alta masina fiind ea si pe carburator, un lucru destul de enervant pana te obisnuiesti, Daca si Sandero o sa aiba acceleasi probleme cand accelerezi inseamna ca se schimba doar ambalajul nu si reteta.
axxel4you is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 01:55   #49
bXeg

Stage 3
 
bXeg's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 78
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

arata surprinzator de bine in poza, motorizarile privesc strict partea economica, nu cred ca are pretentii de masina de curse (motorul 1.6 16v consuma imens poate asta ar fi un motiv sa il scoata) asteptam cu nerabdare sa o vedem pe drumuri
bXeg is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 09:53   #50
Anytza

Stage 1
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 17
Member of:
[VW]
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

motorul 1.6 16v nu va fi scos si doar va aparea mai tarziu(marketing),precum si motoarele DCI care vor fi disponibile din toamna.
In legatura cu garntia e tot strategie ,pt a putea sa mentina un pret mic iar pt cei care chiar vor pot plati 200 de euro TVA inclus si o sa aiba 3 ani.
Sandero este o masina reusita la un pret mic.(nu se compara cu puncto(care ploua in el),cu hyundai chiar daca ofera 7 ani garantie(fiti antenti in ce conditii!!!!!!)
Alfa 164 in brazilia se pregateste sandero Rs
Anytza is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 14:28   #51
skoda boy

Stage 5
 
skoda boy's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 411
Member of:
[SKODA]
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Apropo voi chiar credeti ca la 9.500 de E o sa fie full? asa au zis si de logan ca o sa coste 5000 de E si a ajuns si pe la 11-12 ..numa' bine
skoda boy is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 14:57   #52
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

5000 de euro zicea de aia cheala..nu de full...unde vezi tu masina noua cu 5000 de Euro...cu abs,2airbaguri,abs,clima si io mai stiu ce are full...
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 17:45   #53
Neon Biker

Stage 2
 
Neon Biker's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 73
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Fratilor, nu mai tot comparati Daciile noi cu tot felul de ursi, pisici sau alte animale SH. Daca nimeni pe planeta asta nu ar mai cumpara masini noi, unde am ajunge? Am tot schimba intre noi vechiturile din 1990 si peste 100 de ani?
Neon Biker is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 19:17   #54
raduku

Stage 5
 
raduku's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 384
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Asa,de curiozitate,la modelul asta ii pun mp3?
In rest,nu mersi,mai bine ma axez pe o japoneza:calitate net superioara,optionale multe in standard,fiabilitate,etc.Chiar daca trebuie sa dau mai mult pe un set de placute de frana sau pe un filtru.
raduku is offline   Reply With Quote
Old 29-05-08, 01:36   #55
energy52ro

Stage 3
 
energy52ro's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 103
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Aceasta masina a fost proiectata pentru un anumit segment de piata.Daca unora nu le place sau au ceva impotriva acestui model, e clar ca nu fac parte din acel segment.Nu vad motiv de cearta...dar, cum e romanul.....ar trebui fiabilitate de toyota pentru 9500 de euro...?Sau performante de 350z?Sau calitate de mercedes? bull ....
__________________
Grand Tourer
energy52ro is offline   Reply With Quote
Old 29-05-08, 12:54   #56
Vw_roby

Stage 2
 
Vw_roby's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 66
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Salut! Urmaresc de mult forumul 4tuning dar nu am postat pana acum.....pur si simplu m'am abtinut.
On: referitor la Dacia Sandero...ca si loganul mi se pare un raport calitate excelent. Lumea compara dacia logan si sandero cu masini second hand..dar s'au intrebat vreodata cum e sa conduci o masina nou nouta, sa stii ca e prima ta masina, sa miroasa a nou..? ce masina puteti cumpara de 9500 de euro full...inafara de sansdero?....poate poate....veti prinde un pegeout 206 la promotie pe la 10.500...dar nu cred...Va luati de motorizari : dacia sandero este clar o masina de oras...asa a fost prezentata..spunti'mi dumneavoastra cam de cate sute de cp aveti nevoie sa fiti satisfacuti in oras ?Au pus motoarele acestea de ce?..pt ca si'au aratat adevarata fiabilitate pe renault..credeti ca se apucat sa faca un motor nou special pt o masina low-cost? sa faca experimente cu banii unor oameni obisnuiti care poate vor face un efort pt a o achizitiona?.. Garda inalta:....poi..oricat ati incerca sa va mintiti.... treziti'va...traiti in ROMANIA. este o masina..pt clasa medie a tarii care cat de cat iti pot permite o masina noua...nu pt pers care vor sa'si scoata pirleala la liniute. este o masina proiectata si potrivita ca o manusa pt tara in care traim si in care ne chinuim zi de zi pe strazile pline de coclauri.
Toti copii de 16-17 ani isi dau cu parerea si demingreaza DACIA. de ce?..pt ca habar nu au ce e aia sa aibe o masina, pt ca habar nu au cum e cand nu ai bani pt o masina cat de cat decenta.....si pt asta Dacia a venit in ajutor. incercati sa intelegeti ca nu e masina sport, nu e limuzina, nu e hot-rod, e un mijloc de transport care se vrea a fi cat mai util.

p.s:...nu fac reclama dacia..eu am un vw...va rog sa nu va apucati sa comparati cele doua masini acum. Numai bine.

Last edited by Vw_roby; 29-05-08 at 12:56.
Vw_roby is offline   Reply With Quote
Old 29-05-08, 14:21   #57
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

oricum..va fi perfecta pt coclaurile noastre
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 30-05-08, 19:51   #58
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Quote:
Originally Posted by Vw_roby View Post
incercati sa intelegeti ca nu e masina sport, nu e limuzina, nu e hot-rod, e un mijloc de transport care se vrea a fi cat mai util.
lasa dom'le multi sunt "reisari" si viseaza numa la bmw-uri si mercedesuri de acu 20-30ani cu n cai si n km la bord, ce sa mai, ca scoase din fabrica nu alta! ieftine de intretinut, nici nu trebuie sa mergi des cu ele in service.
bai tata... daca te dai la toate legalele si ilegalele... vrei o masina cu care sa concurezi, sa dai in ea, sa iei si tu o cupa, nu te uita la dacia... daca vrei o masina ieftina care te duce de la a la b cu un aer conditionat si un oarecare confort in scaune, dacia e buna. nu suport "reisarii" cu logane care canta sus si tare ce masina au ei domne, cum accelereaza si cum se tine domne in viraje... si nu-i suport nici pe cei: aaaa porcarie dacie nu se duce dom'le la 200 in 2 sec, n-are domne clima in 18 directii si net si tv prin satelit cu 20 monitoare... nu-i buna da-o dracu las ca-mi iau eu bemveu cu 7000euro si cu piele si cu clima in 15 directii si cu 2milioane de cai de mor aia de pe scara..eee... las ce conteaza ca are 3-400mii km la bord? e bemveu domneeee asta merge pana la 10milioane fara sa-i schimbi nici uleiu frate!
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 30-05-08, 22:54   #59
Lukyan

Stage 5
 
Lukyan's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 475
Member of:
[Echipa de sprijin]
[Honda]
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Parerea mea e ca asta o sa aiba acelasi succes care l-a avut si Loganul.Degeaba spuneti voi rele despre Sandel, o sa se vanda oricum. In final e o masina pt cei care stiu ce inseamna sa ai o masina noua.Aia cum ti-o ingrijesti,asa o ai.
De acord cu voi ca nu se compara cu un VW,dar cat a costat respectiva cand a fost noua?Pana la urma...comparatia trebuie facuta intre masini care costa aproape la fel in momentul in care au 0 km.E o aberatie sa compari o masina de 9.000 de euro cu una de vreo 15-20.000 de euro(cand era noua), chiar daca acum o cumperi acum tot cam cu 9.000 si cu ceva km in bord
Lukyan is offline   Reply With Quote
Old 31-05-08, 20:15   #60
Neon Biker

Stage 2
 
Neon Biker's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 73
Default Re: Sandero vine oficial in Romania pe 3 iunie

Nu cred ca-si face nimeni griji in privinta vanzarilor. Fraieri se gasesc la fiecare colt de strada.
Neon Biker is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -