Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Cum facem rost de mai multi cai putere ?

Cum facem rost de mai multi cai putere ? Vrei sa maresti puterea masinii tale ? Afla daca se poate, si ce trebuie sa faci.

Reply
 
Thread Tools
Old 03-02-08, 03:33   #1
libelula

Stage 1
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 11
Thumbs up putin ajutor daca se poate ;)

Salut, bine v-am gasit,

Am nevoie de putin ajutor, posed a4 b5 1.9 TDI 81kw AVG ....urmeaza sa-i schimb din probleme tehnice turbina + intercooler dar inainte de asta.... as vrea sa stiu daca pot sa-i schimb turbina cu una mai puternica ? si daca da ...cam ce turbina ar suporta motorasu fara sa fie probleme pe viitor ?
Daca tot o schimb...nu ar strica un tuning...
Alte sfaturi ?

Mersi
Apreciez orice raspuns,
Bafta
libelula is offline   Reply With Quote
Old 09-02-08, 03:30   #2
3B_S2

Stage 4
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 179
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: putin ajutor daca se poate ;)

sunt sigur duse toate astea?si intercoolerul?stii de ce intreb asta?ca ma mira cum un intercooler se strica,ca el nu detzine componente in el altele decat niste flapsuri din aluminiu menite sa raceasca aerul ce vine de la turbo si pleca iar in motor,asa ca eu zic sa te lamuresti daca nu cumva e doar atins undeva si din cauza asta intra aer fals in instalatzie,mai poate fii chiar baiuri pe traseul de la turbo la intercooler la motor.vezi clar si pe urma vezi ce faci.potzi sa imi zici ce baiuri are masina mai exact?
3B_S2 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -