Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Dyno Tuning

Dyno Tuning Colectie de grafice Dyno: Afla cati cai au castigat altii in urma modificarilor, si cum.

Reply
 
Thread Tools
Old 23-10-08, 21:30   #46
gabit

Stage 3
 
gabit's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 159
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Mitsubishi Colt CZT cu UNICHIP by MasterTuner

controversa continua. vroiam doar sa zic ca pe treptele 3 si 4 cel din iasi e putin mai rapid.atat. asta cred ca vrea sa zica si consateanul meu.pe 400 m ultima data a fost in fata cel negru.
gabit is offline   Reply With Quote
Old 24-10-08, 01:54   #47
czt-u

Stage 3
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 167
Default Re: Mitsubishi Colt CZT cu UNICHIP by MasterTuner

Quote:
Originally Posted by gabit View Post
controversa continua. vroiam doar sa zic ca pe treptele 3 si 4 cel din iasi e putin mai rapid.atat. asta cred ca vrea sa zica si consateanul meu.pe 400 m ultima data a fost in fata cel negru.
eu nu cred ,poate tu sti mai bine dar pe partea mea sa ridicat steguletul. cred ca sa a juns la o discuti iasi vs buc .la tulcea am castigat si in finala si la libere si am plecat si prost a doua oara si nu cred ca la libere a fost treaba ca nu a plecat cel din iasi mai prost era clar in fata mea .eu zic sa inchem discuti czt buc vs czt iasi masinile sunt in continua schimbare
czt-u is offline   Reply With Quote
Old 24-10-08, 03:04   #48
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Mitsubishi Colt CZT cu UNICHIP by MasterTuner

ma ce-aveti? sare tot anonymous'ul la aparare?

Last edited by Achim; 24-10-08 at 03:09.
Achim is offline   Reply With Quote
Old 24-10-08, 12:22   #49
czt-u

Stage 3
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 167
Default Re: Mitsubishi Colt CZT cu UNICHIP by MasterTuner

pai frate ii explici si el nu domne bad-men ,bad-men

Last edited by czt-u; 24-10-08 at 12:25.
czt-u is offline   Reply With Quote
Old 24-10-08, 13:20   #50
VladGti

Stage 2
 
VladGti's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 53
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Mitsubishi Colt CZT cu UNICHIP by MasterTuner

tuamne ce agitatie . . . mai ho, mai trageti frana de mana . . . baietii astia doi mai destul de modificat la masini, deocamdata czt-u negru e in fata czt-ului rosu. poate la urmatoare cursa czt-u rosu vine cu ceva in plus si o sa fie in fatza. momentan czt-u negru rulzz
si da-te ma cu si cu renourile 5 6 7 8 9 si ce numere or mai avea . . . si pastreaza-ti figurile
__________________
AnonymousMotorSport
VladGti is offline   Reply With Quote
Old 24-10-08, 16:30   #51
GYM

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 933
Default Re: Mitsubishi Colt CZT cu UNICHIP by MasterTuner

Nu inteleg ,din moment ce a batut cel din Bucuresti cum mai puteti afirma ca celalalt este mai rapid ? Asa ceva ...
GYM is offline   Reply With Quote
Old 24-10-08, 16:40   #52
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Mitsubishi Colt CZT cu UNICHIP by MasterTuner

eu am vazut cursa dintre ei de la cele "oficiale" si cel rosu a dormit la start timp de vreo 3-4 s
sa inteleg ca ulterior a mai fost o cursa?

de la cineva din Iasi (care mi-a pov cum ca cel rosu a fost mai rapid decat Astra OPC) am inteles ca CZT'ul rosu pleaca cu sistemele puse ca altfel nus e descurca
Achim is offline   Reply With Quote
Old 24-10-08, 18:02   #53
MasterTuner

Stage 5
 
MasterTuner's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 785
Member of:
[Moderators]
Default Re: Mitsubishi Colt CZT cu UNICHIP by MasterTuner

Iata cum arata ultima harta cu 1.3 bar, cea anterioara si cea stock una peste alta. De retinut ca ele se pot schimba in sarcina in timp real de la un selector.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	MITSUBISHI CZT 2.jpg
Views:	616
Size:	148.7 KB
ID:	680654  
__________________
TUNING TO PERFECTION
www.mastertuner.ro
Bucuresti, Teiul Doamnei 92
Tel.:0722275522/021 242 42 81
MasterTuner is offline   Reply With Quote
Old 24-10-08, 19:29   #54
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: Mitsubishi Colt CZT cu UNICHIP by MasterTuner

s-au facut si ceva schimbari mecanice?....sau ii da pana ii crapa turbina..s-o schimbe cu un hibrid?
impresionant graficul.
leonard is offline   Reply With Quote
Old 26-10-08, 10:56   #55
VladGti

Stage 2
 
VladGti's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 53
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Mitsubishi Colt CZT cu UNICHIP by MasterTuner

Am inteles ca aseara a fost si o cursa intre kwx-u si czt-u si ca czt-u a fost peste "masina de raliu" care "a confirmat 20 de ani la rand". Si am mai inteles ca czt-u nu prea a avut cu cine sa se dea si ca l-a cam dat pe pe micul 5'ar. Deci se pare ca czt-urile au inceput sa confirme si ca isi pot pastra figurile
VladGti is offline   Reply With Quote
Old 26-10-08, 14:54   #56
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Mitsubishi Colt CZT cu UNICHIP by MasterTuner

bai... ultima replica aia cu figurile ma face sa fac "fata verde"

Colt'urile astea sunt niste masini micutse care fug f f rau in linie dreapta, si tot meritul pt asa ceva. Dar ceea ce e frumos la orice competitor cu o stofa de "campion" este ca niciodata nu trebuie sa se laude singur sau sa aiba "figuri".

Acum 2 ani cand 200 cp aveau alta insemnatate nu cred ca am inceput sa dau in stanga si in dreapta ca ce fac cu masina mea si cum e masina mea si etc. Am acceptat tot timpul sa ma dau cu oricine plegand de la premisa ca o sa fie ceva interesant si ca merita sa incerc. Si nici dupa ce m-am dat cu KWX mai demult nu am zis nimic. Si masina lui la momentul respectiv era un fel de "legenda" urbana si dupa cum se vede, si la atata timp dupa lumea inca il mai ia drept etalon si se mandreste sa il poata "agata" in vitrina de "trofee"
Achim is offline   Reply With Quote
Old 26-10-08, 22:22   #57
czt-u

Stage 3
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 167
Default Re: Mitsubishi Colt CZT cu UNICHIP by MasterTuner

era de asteptat sa apara o noua tehnologie de motoare mai performante dar sa nu uitam ca renault 5 a dovedit si sa tinut si bine si acum nu multe masini se lauda ca bat 5 ul .
czt-u is offline   Reply With Quote
Old 27-10-08, 00:45   #58
mad max

Stage 5
 
mad max's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,206
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Mitsubishi Colt CZT cu UNICHIP by MasterTuner

Quote:
Originally Posted by VladGti View Post
Am inteles ca aseara a fost si o cursa intre kwx-u si czt-u si ca czt-u a fost peste "masina de raliu" care "a confirmat 20 de ani la rand". Si am mai inteles ca czt-u nu prea a avut cu cine sa se dea si ca l-a cam dat pe pe micul 5'ar. Deci se pare ca czt-urile au inceput sa confirme si ca isi pot pastra figurile
De ce pui ghilimele? Sa stii ca desi nu imi plac renault-urile , trebuie sa recunoastem ca renault-ul 5 KWX chiar a fost si este o masina destul de tare. Trebuie sa tinem cont de valoarea masinii si de munca depusa la modificarea masinii. Plus de asta ... pe vremea cand KWX se dadea la curse ... domnisorul Trandafir Bogdan se juca cu putza in tzarana.
Si stai linistit ca avea cu cine sa se dea czt-ul, numai ca nu a vrut ... unora le place sa se si ascunda ....
Exista 2 cielo-uri care asteapta la start la urmatoarele legale acest colt.
Tot timpul am fost fair-play si am acordat revansa si am recunoscut cand am fost infrant(n-am dat-o de gard cum ca n-as fi plecat bine si alte balarii si sa cer revansa si a doua zi sa fug repede la master tuner sa fac soft sa scot parleala) , spre deosebire de altii!
Ne-am lamurit de caracterul tau domnisorule Trandafir !
__________________
STOCK IS FOR LOOSERS. BAUBAU Racing!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti nu de teama ca le-ai putea pierde ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!!!
Everybody can buy a car, but not everybody can modify a car...
DE VANZARE CIELO GSI 16V!!! https://forum.4tuning.ro/496-anunturi...o-gsi-16v.html
mad max is offline   Reply With Quote
Old 27-10-08, 04:39   #59
Alfa_band

Stage 5
 
Alfa_band's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,113
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Mitsubishi Colt CZT cu UNICHIP by MasterTuner

Cred ca e ceva contagios pe acest forum de nu puteti sa va tineti ouale alea mari in chiloti(boxeri). Ca la toate cursele castigorii majoritatea sufera putina....probabil daca faceai si tu asta asa te manifestai si tu.Zic sa mai inchideti putin ochii si sa terminati cu balciul asta de 2 lei.Nu astept reply la acest mesaj e doar un indemn la ..pace
Alfa_band is offline   Reply With Quote
Old 27-10-08, 09:34   #60
VladGti

Stage 2
 
VladGti's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 53
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Mitsubishi Colt CZT cu UNICHIP by MasterTuner

acum nu mi-o luati in nume de rau dar nu am vrut sa jignesc pe nimeni. doar ca czt-u a fost luat putin la misto inainte de cursa cu kwx-u si prieten fiind cu el m-am simtit oarecum si i-am luat "putin" apararea. nu rad nici de renaultul 5 nici de czt-u. amandoi au muncit pentru masinile alea, amandoi au muncit la masinile alea, unul mai mult, altul mai putin poate. cat despre faza cu figurile imi pare rau dar mi-au scapat ghilimelele si acolo. si inca ceva, care e problema daca czt-u a dat o fuga repede pana la master tunner, daca a dat, si si-a mai facut una alta la masina inainte sa se dea cu kwx-u?????? poate si el a facut la fel! cat despre cele 2 cileo - ce motoare au pe ele (ca de cielo nu mai sunt sigur) si atunci nu se mai pune problema sa te dai cu cielo te dai cu ce e sub capota.
VladGti is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -